FÉRFI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–PSG (francia) 34–31 (13–17)
Veszprém, 4600 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok).
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 3, J. OMAR 10 (1), LÉKAI 4, Blagotinsek, Sipos, STRLEK 8 (1). Csere: Cupara (kapus), A. Nilsson 2, LIGETVÁRI 3, Mahé 1, Maqueda, NENADICS 3, Manaszkov, Lukács P., Ilic Z. Edző: Momir Ilics
PSG: Gérard – Solé, Remili 3, N. Karabatic 2, L. KARABATIC 5, M. HANSEN 7 (4), Keita 1. Csere: GENTY (kapus), Kounkoud 2, Syprzak 4, Grébille 1, Ntanzi, Prandi 2, STEINS 2, Kristopans 2, H. Toft Hansen. Edző: Raul González
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–6. 14. p.: 8–8. 22. p.: 12–11. 27. p.: 12–15. 42. p.: 20–23. 49. p.: 24–26. 55. p.: 30–28.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG
Momir Ilics: – Nagyon örülök a győzelemnek, főleg a második félidőben mutatott játéknak és küzdőszellemnek. Az első félidő utolsó tíz percével nem vagyok elégedett, nem ment a csapatnak, sok lerohanásos gólt kaptunk. Köszönöm a támogatást a szurkolóinknak!
Raul González: – Jól kezdtünk, de a második játékrészben egyre többet hibáztunk. Sokat voltunk emberhátrányban, a hazaiak pedig az utolsó tizenöt percben elkapták a fonalat.
ÖSSZEFOGLALÓ
Az első félidő gyors gólokkal indult, egyik együttes sem tudott meglépni két gólnál többel. A vendégeknél különösen Luka Karabatic remekelt, négy találattal terhelte meg a veszprémi kaput, a Veszprémnél Jahja Omar szintén négy gólig jutott.
Jahja OMAR, a Veszprém jobbátlövője: „Magas színvonalú, nagy iramú mérkőzés volt, ahogy a Bajnokok Ligájában kell. Nagyon motiváltan vágtunk neki a találkozónak, szerettük volna megmutatni, valójában mire vagyunk képesek. Hosszú út áll még előttünk, de örülök a sikernek, és büszke vagyok a csapatra.” |
Kamil SYPRZAK, a PSG beállója: „Az első félidőben jobbak voltunk, de a másodikban a Veszprémről volt elmondható ugyanez. Egy mérkőzés hatvan percig tart, nem elég, ha egy csapat csak egy játékrészt ural. Támadásban sok hibát követtünk el, kapkodtunk, és hiába volt jó a kapusteljesítményünk, ez nem volt elég.” |
Sajnos az első 30 perc végjátéka a franciáké lett, néhány hazai technikai hiba és rossz lövés következtében 12–12 után elhúztak néggyel, és a Veszprém 17–13-as hátrányban várhatta a folytatást.
A második félidő Manuel Strlek parádéjával indult, a veszprémi szélső öt perc alatt három gólt dobott. Mellette még Jahja Omar is villogott. A Veszprém szépen lassan ledolgozta a hátrányát. Az első játékrésszel ellentétben most a hazaiaké volt a hajrá, és ehhez az utolsó pecekre beálló Vladimir Cupara is hozzátette a magáét.
A PSG képtelen volt tartani Ilics csapatának tempóját, utóbbi végül, a második 30 percet 21–14-re hozva, a mérkőzést is megnyerte 34–31-re. Jahja tíz, Strlek nyolc találatnál állt meg.
A Veszprém sikere azért is különösen értékes, mivel 2015 novembere óta először győzte le a PSG-t. Akkor 28–20-ra diadalmaskodott a csoportkörben, azóta viszont mind a hat találkozót elveszítette a franciák ellen, hármat a Veszprém Arénában, kettőt közülük csak egyetlen góllal.
További eredmények
Dinamo Bucuresti (román)–Kielce (lengyel) 32–29
Motor Zaporizzsja (ukrán)–FC Porto (portugál) 30–27
Flensburg (német)–Barcelona (spanyol) 21–25
PERCRŐL PERCRE
59. perc: veszprémi időkérés
59. perc: Cupara óriási védése Steins lövésénél!
Az utolsó percekre Cupara bejön a kapuba Corrales helyére.
51. perc: időt kér a PSG.
44. perc: veszprémi időkérés.
37. perc: időt kér a PSG, utána Nicola Karabatic és Sipos is hibázik.
31. perc: Strlek kerül helyzetbe a szélen, de kihagyja.
3
28. perc: gyors egymásutánban Maqueda, Grébille és Mahé sem találja el a kaput.
22. perc: jól megy a védekezés, Syprzak is kihagyja a helyzetét.
A mérkőzés 18.45-kor kezdődik.
ELŐZMÉNYEK
Az előző kiírásban nem volt ott Kölnben a Telekom Veszprém, pedig az elmúlt nyolc évadban hatszor jutott be a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe. Ezt mostanáig szinte mindig elvártak tőle: háromszor játszott döntőt, 2016-ban majdnem meg is nyerte, de kilencgólos előnyről hétméteresekkel elbukta a lengyel Kielce elleni finálét, amely azóta egyfajta fátum lett a klublegendáriumban.
A bakonyiak a nyáron stratégiát váltottak, a vezetőség a magyarítás mellett voksolt, több tapasztalt játékostól elköszönt, edzőt váltott és úgy döntött, nem helyez nyomást az együttesre azzal, hogy elvárásként fogalmazza meg a négyes döntőbe jutást a BL-ben.
A fiatalítás mindig magában hordozza a bizonytalanságot, ugyanakkor a Momir Ilics vezette keret így is bivalyerős, a távozók közül egyedül Rogério Moraes hiányát érezheti meg, kérdés, a védelemben a Bajnokok Ligája-tapasztalattal még nem rendelkező Sipos Adrián mennyire tudja őt pótolni. Nikolaj Markussen, Kent Robin Tönnesen, Vuko Borozan és Danyiil Siskarjov eligazolása ugyanakkor nem tűnik óriási veszteségnek: nem azért, mert nem kiváló játékosok, hanem mert különböző okok miatt nem kaptak elég játéklehetőséget az elmúlt idény(ek)ben.
Az idei kézi BL-ben a 16 klub két nyolcas csoportban küzd egymással, és 14 fordulós, körmérkőzéses rendszerben játszik. A nyolcasok első két helyezettje egyenesen bejut az oda-vissza vágós negyeddöntőbe, a 3–6. helyezettek pedig szintén oda-vissza vágós keresztjátékban küzdenek a legjobb nyolc közé jutásért 3.–6., 4.–5. párokban.
A B-csoportban a Veszprém ellenfele a Paris Saint-Germain mellett a Barca (spanyol), FC Porto (portugál), Vive Kielce (lengyel), Flensburg-Handewitt (német), Dinamo Bucuresti (román), Motor Zaporizzsja (ukrán).