BEHARANGOZÓ CIKKÜNKET, A MAGYAR ÉS ROMÁN VÁRAKOZÁSOKAT ITT OLVASHATJA.
A Tunézia és Chile elleni „felvezető” mérkőzések után következett az első nagy kihívás, a Románia elleni találkozó, amely után tisztában láthatunk: mire lehet képes a magyar válogatott a világbajnokságon...
A csoport másik két meccsén: Tunézia–Japán 31–31, Norvégia–Chile 44–15. A csoportból három forduló után az olimpiai bajnok Norvégia, illetve Románia továbbjutott. |
Románia volt a hivatalos pályaválasztó, így a piros mezes keleti szomszéd himnuszát játszották le először, majd következett a magyar Himnusz. Mátéfi Eszter úgy döntött, hogy Triffa Ágnes mellett ezúttal Orbán Adrienn marad ki a csapatból.
Idegesen kezdtek a csapatok. Herr Orsolya és Paula Ungureanu már az első támadások során „elkapta a fonalat”, így az első öt percben nem esett gól (a románok még hetesből sem tudtak betalálni). Tóth Tímea szerezte a találkozó első gólját, majd a másodikat is.
„Kár volt azért az első félidőért, ennyi előnyt nem szabad adni. Elsősorban a pontatlan és erőtlen támadójátékunk miatt tett jelentős előnyre szert az ellenfél. Ráadásul nem használtuk ki eléggé a szélsőjáték adta lehetőségeinket. Sajnos, amikor belátható különbségű, két gól volt már csak a hátrányunk, akkor megint jött egy rövidzárlat. Kicsit elkezdtünk egyénieskedni, pedig ennek a csapatnak az egységességében, az összjátékában lenne az igazi ereje" – értékelte a mérkőzést a Nemzeti Sport Online szakértője, az osztrák Hypo légiósa, Kirsner Erika. |
Bulath Anita is két remek átlövésgóllal mutatkozott be, ám aztán a Voina-csapat is „megtalálta a lőtávot” és Herr ellenszerét, Ionela Stanca góljával először vezetett az ellenfél. 7–5-nél Mátéfi Eszter hiába kért időt, Georgeta Lecusanut nem tudták tartani a mieink (6–10).
Florentina Stanciu a kispadról beszállva megfogta Tóth Tímea hetesét, gödörbe került a magyar csapat, hét percig nem talált a hálóba. Eközben a román cserék azonnal hozzá tudtak tenni a játékhoz, Iulia Puscasu is pillanatok alatt szerzett két gólt (7–13).
Az első félidő második fele kész vesszőfutás volt. Ungureanu bőven 50 százalék fölött védett, miközben a magyar csapat tizenöt perc alatt két gólt dobott. A harminc perc szomorú „megkoronázásaként” Herr tulajdonképp öngólt vétett, miután a kivédett lövést követően, magához ölelve a labdát a hálóba sodorta. Teljes zavar. A szünetben Románia 16–7-re vezetett.
A második félidőre határozottabb támadójátékkal jött ki a magyar válogatott, ennek jellemzésére elég annyi, hogy tíz perc alatt többet lőtt a csapat, mint az egész első játékrészben. Tóth Tímea belelendült, jöttek a gyors támadások, és hihetetlen módon 19–10-ről 20–18-ra feljött a Mátéfi-csapat. Ez alatt a románok is „produkáltak” egy hétperces gólnéllküli szériát.
Bulath Anita emberhátrányból is hatalmas gólt dobott, viszont Lecusanu támadásban akcióból és büntetőből sem tudott hibázni, a kilencven százalék fölött lövő játékos újabb góljával 26–22-re módosult az állás. A nagy rohanásban kicsit fáradni látszott a magyar együttes, a kapkodás ráadásul rossz döntéseket szült. Ungureanu is bemutatott néhány bravúrt, így Románia nyugodtan vághatott neki a hajrának (23–29).
Az utolsó percekre állandósult a hat-hét gólos román fölény, és a magyar válogatott végül 31–25-ös vereséget szenvedett.
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ |
Románia–Magyarország 31–25 (16–7) |
Szucsou, 200 néző. V: Geipel, Helbig (németek) |
ROMÁNIA: Ungureanu - Lecusanu 12/5, Neagu 6, Stanca 5, Varzaru 4, Puscasu 3, Fiera 1, Amariei, Nechita, Manea, Moldovan, Vadineanu, Stanciu (kapus). Szövetségi kapitány: Radu Voinea. |
MAGYARORSZÁG: Herr - Tóth T. 7, Bulath 6 (1), Szabó V. 4, Szucsánszki 4, Bódi 1, Juhász 1, Zácsik 1, Vérten 1, Kovacsics, Tóth K., Tomori, Szekeres K., Pastrovics (kapus). Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter. |
Kiállítások: 2, ill. 12 perc |
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/1 |