A Magyarország–Kazahsztán (39–15) mérkőzésről itt olvashat!
A doppingbotrány által sújtott, több játékosát is nélkülözni kénytelen román válogatott ugyan nem indította jól a spanyolok elleni mérkőzést a C-csoportban, de a rossz kezdés után azért valamelyest magára talált. A spanyolok a siófoki Nerea Pena három, hetesből szerzett góljával 3–0-val rajtoltak, ám ezután Crina Pinteáék is felvették a fonalat. Tíz perc után két góllal vezettek a spanyolok, 5–3-ra, majd 7–5-re is.
A románok az első félidő utolsó tíz percére estek szét, amikor védekezésben nem tudtak mit kezdeni a gyors betörésekkel. A spanyolok még emberhátrányban is gólt tudtak lőni. Ennek lett az az eredménye, hogy a szünetre 19–9-re elhúzott Spanyolország. Ez az állás pedig teljesen elbizonytalanította a román lövőket a folytatásra. Cristina Neagu ugyan eljutott hat találatig tíz lövésből, de például Gabriela Perianu a hét kísérletéből mindössze egyet tudott gólra váltani. A spanyoloknál pedig több kiváló egyéni teljesítmény is akadt. Pena öt góllal zárt, Alexandrina Barbosa mind a hat lövése a kapuban kötött ki és Alícia Fraga is hatból hattal végzett. A spanyolok 31–16-ra győztek a mieink csoportjában.
A B-csoportban a Franciaország–Dél-Korea mérkőzés kapcsán is elmondhatjuk, az eleje nem úgy indult, ahogy aztán zárult – nem sok jel utalt arra, hogy a világbajnoki címvédő verséggel kezdheti a tornát. Még két perc sem telt el, amikor a győri Estelle Nze Minko első találata után 2–0-ra állt a címvédő, és bár úgy igazából nem tudtak ellépni a franciák, azért a vezetésüket őrizték, 13–12 volt a javukra a szünetben. Támadásban az első harminc percben hozták azt, ami várható volt, láthattunk szép átlövésgólt Orlane Kanortól, eredményes betörést Grace Zaaditól.
A második félidőben azonban Gvon és Rju góljaival fordítottak az ázsiaiak, a franciák pedig a folytatásban egyre többet hibáztak támadásban, és a védekezésük sem volt már annyira hatékony, mint az első játékrészben. A 17 lövésből 12 gólt szerző Rjút pedig egyszerűen képtelenek voltak tartani. Az ő vezérletével fokozatosan elléptek a koreaiak, két és fél perccel a vége előtt már négy góllal mentek, ebből alakult ki aztán a 29–27-es végeredmény a dél-koreaiak javára. A franciák kapuját a győri Amandine Leynaud védte, az ETO beállója, Beatrice Edwige egy gólt szerzett, Nze Minko néggyel zárt.
Az Oroszország–Kína (26–11) meccs nem hozott izgalmat a D-csoportban, csak sima orosz sikert, az A-csoportban pedig a szlovénok a második félidei remek teljesítményüknek köszönhetően hat góllal lelépték a hollandokat, akiknél a ferencvárosi Danick Snelder egy gólt lőtt.
NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Hollandia–Szlovénia 26–32 (14–15)
Korábban
Szerbia–Angola 32–25 (16–12)
Később
Norvégia–Kuba 47–16 (25–19)
B-CSOPORT
Franciaország–Dél-Korea 27–29 (13–12)
Németország–Brazília 30–24 (14–11)
Később
Dánia–Ausztrália 37–12 (17–4)
C-CSOPORT
Románia–Spanyolország 16–31 (9–16)
Korábban
MAGYARORSZÁG–Kazahsztán 39–15 (22–8)
Montenegró–Szenegál 29–25 (14–15)
D-CSOPORT
Oroszország–Kína 26–11 (13–6)
Japán–Argentína 24–20 (14–10)
Később
Svédország–Kongói DK 26–16 (11–8)
A vb-ről a Nemzeti Sportot tudósítja: Nedelykov Tamás, Papp Bálint