Férfi kosár NB I: két pont döntött a szolnoki rangadón

2018.04.18. 20:20
Sztrahinja Milosevics (balra) volt a Szolnok egyik legjobbja (Fotó: Mészáros János)
A Szolnok rossz kezdés után 81–79-re legyőzte otthon az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I középszakaszában.

Az Alba 12 ponttal megnyerte a nyitó negyedet, és még a nagyszünetben is vezetett, a harmadik negyedben azonban robbantott az Olaj, és a maga javára fordította a mérkőzést.

A másik szerdai felsőházas találkozón a Falco simán diadalmaskodott idegenben a Körmend elleni megyei derbin.

A középházban a Kaposvár hosszabbításban verte meg a ZTE-t, a PVSK hét ponttal győzött Pakson.
Az alsóházban a Sopron nyert hosszabbításos meccset, mégpedig a MAFC vendégeként.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ,
FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ
EGIS KÖRMEND–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 78–95 (24–26, 13–19, 26–27, 15–23)
Körmend, 2000
néző. V: Kapitány, Farkas G., Söjtöry
KÖRMEND: Wright 8/6, Hollins 14/6, Ferencz 2, Davis-Smith 5/3, TUOYO 19/9. Csere: Bán 8/6, FANNING 17/6, Horti, Halász, Németh Á. 5/3. Edző: Gasper Potocnik
FALCO: GOVENS 23/12, Perl 11/3, VÁRADI 24/12, BORISZOV 12/6, Tóth N. 4. Csere: Taylor 10, Norfleet 6, Pusztahvar 5/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 7. p.: 24–13. 9. p.: 24–24. 13. p.: 28–28. 18. p.: 37–41. 24. p.: 47–55. 28. p.: 49–63. 32. p.: 65–80. 37. p.: 73–89
Gasper Potocnik:
– Jól kezdtük a mérkőzést, aztán érthetetlen módon kizökkentünk a ritmusból és az elszántan játszó ellenfél kihasználta a gyengeségeinket. Sokat készültünk a rangadóra, de csak keveset tudtunk megvalósítani abból, amit megbeszéltünk. Továbbra is keményen kell dolgoznunk, bízom abban, hogy visszatalálunk a jó útra.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon elégedett vagyok a csapatom teljesítményével, jól játszottunk, ezért tudtunk győzni ezen a „nehéz pályán". Messze van még a bajnokság vége, sok meccset kell megnyernünk, csak egy fontos állomáson jutottunk túl.

SZOLNOKI OLAJ KK–ALBA FEHÉRVÁR 81–79 (20–32, 23–19, 27–12, 11–16)
Szolnok, 1605
néző. V: Benczur, Török R., Minár
SZOLNOK: Perry 13/6, VOJVODA 18/12, Kovács P. 2, MILOSEVICS 19/6, Andric 11. Csere: FORD 14/6, Tóth Á. 4, Browning. Edző: Dragan Alekszics
FEHÉRVÁR: KOVÁCS ÁKOS 15/3, Simpson 14/3, Pointer, Lóránt, KELLER Á. 15/3. Csere: Harris 9/3, HORTON 12, Filipovity 2, Mohammed 12/3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–13. 8. p.: 15–27. 15. p.: 28–43. 18. p.: 41–45. 23. p.: 54–59. 26. p.: 62–59. 28. p.: 68–59. 33. p.: 70–68. 37. p.: 75–70. 39. p.: 80–75
Dragan Alekszics:
– Az első negyedben elképesztően jól dobott a fehérvári csapat, mi a második negyed végén agresszív védőjátékra tértünk át, és a támadásaink is jól sikerültek. A fordulás után Vojvoda Dávid tripláival és Milosevics remek mezőnymunkájával sikerült fordítanunk, s nagyon izgalmas végjátékban ezúttal mi voltunk a szerencsésebbek. Remélem, Lóránt Péter sérülése nem súlyos, és nemsokára tud játszani csapatában.
Dzunics Braniszlav: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, vezettünk is. Sajnos a harmadik szakaszban teljesen összeomlott a védekezésünk. A záró negyedben óriási erőfeszítések árán felzárkóztunk, ám nem sikerült nyernünk. A végén volt a győzelemhez egy támadásunk, amely nagyon érdekesen alakult.

KÖZÉPHÁZ, 4. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 94–92 (14–22, 20–16, 26–20, 25–27, 9–7) – hosszabbítás után
Kaposvár, 900
néző. V: Papp P., Balogh Gy., Mészáros B.
KAPOSVÁR: GIBBS 24/5, Baki 4, IVOSEV 24/3, HENDLEIN 14, SPICA 16. Csere: Papp P. 8, Tóth P. 4, Blaskovits L., Bogdán. Edző: Fekete Ádám
ZALAEGERSZEG: VAUGHN 15, Mohácsi 2, Benke 4, SZABÓ ZS. 23/18, RADIC 28. Csere: Horváth Á. 9/3, Mikovics 4, Kis R., Doktor 7/3. Edző: Bencze Tamás
Kipontozódott: Spica (40. p.), Szabó Zs. (43. p.)
Fekete Ádám:
– Nagyon örülök annak, hogy hosszabbítás után végre nyertünk. Egylabdás meccs volt, amelyen a hosszabbítást is és a győzelmet is bravúrkosár döntötte el. A ritmusunk ezúttal nem olyan volt, mint korábban, és távolról is gyengén dobtunk. Igaz, ezt más játékelemmel próbáltuk pótolni. A szurkolóink óriási hangulatot teremtettek.
Bencze Tamás: – Egylabdás mérkőzésen a második félidőben már nem védekeztünk olyan jól, mint korábban. A kulcsszituációkban hibáztunk. Küszködtünk, hajtottunk végig. Szerencsénk volt a hosszabbítás kiharcolásakor, utána már nem. A döntő momentumot mégis a sok büntető elhibázása jelentette. Szomorú vagyok, mert a sokadik meccs, amelyet megnyerhettünk volna. Harcolunk tovább, mert szeretnénk bejutni a rájátszásba.

ATOMERŐMŰ SE–PÉCSI VSK-VEOLIA 84–91 (18–15, 25–30, 21–22, 20–24)
Paks, 500
néző. V: Cziffra, Kulcsár T., Kovács N.
PAKS: Ruják 4, HINDS 24/12, BARNIES 13/9, EILINGSFELD 15, Guinn 5/3. Csere: Ogunyemi, TARRANT 12/3, MEDVE 11/9, Garamvölgyi. Edző: Schmidt Béla
PVSK: DURHAM 25/3, BUDIMIR 25/6, ANTÓNI 15/9, Harazin 6, BROOKS 8/3. Csere: Simon K. 6, Supola, Bíró 6/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14–6. 10. p.: 18–15. 15. p.: 26–33. 20. p.: 43–45. 25. p.: 50–54. 30. p.: 64–67. 35. p.: 73–75. 40. p.: 84–91
Schmidt Béla:
– Rossz volt a védekezésünk. Átálltunk zónára, amit rosszul reagáltunk le, ezzel lelki hátrányba kerültünk az ellenféllel szemben. Kullogtunk az ellenfél után, nem támadtunk jól, és a fatális védekezési hibáink eldöntötték a végkimenetelt. Megyünk tovább, tanulunk a hibáinkból, és fejlődünk.
Csirke Ferenc: – Bátran mondhatjuk, hogy ez volt a legnagyobb győzelmünk az idényben. A mérkőzés előtt tudtuk meg, hogy Sarlija, az egyik magasemberünk nem tud játszani. Erre a szituációra nem készültünk fel. Ennek ellenére is jól megoldották a feladatot játékosaim, sok van ebben a csapatban. Megnyertük a lepattanócsatát, és legyőztük az ellenfelet gyors indításokban is. Köszönöm a csapatnak és a szurkolóknak az aktív részvételt.