Kieső helyen a Honvéd, miután kikapott a BVSC-től

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.09.29. 16:45
Honvéd-BVSC (Fotó Szűcs Attila BVSC)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a játéknap előtt 14. helyezett Honvéd a 6. helyen álló BVSC-t látta vendégül. A vendégek szerencsés góllal tudták megszerezni a győzelmet.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD FC–BVSC-ZUGLÓ 0–1 (0–0)
Budapest, Bozsik Aréna, 1200 néző.  Vezette: Zimmermann Márió (Kovács Gábor, Nagy Viktor)
HONVÉD: Dúzs – Pauljevics, Hangya, Szabó A., Szabó T., Kulbacsuk – Sigér Á. (Lőrinczy A., 76.), Csilus T., Holman (Simon B., 70.) – Farkas B., Medgyes Z. Vezetőedző: Laczkó Zsolt
BVSC: Erdélyi B. – Babós, Benkő-Bíró, Vinícius, Király Á. – Hidi P. (Szilágyi M., 63.) – Pekár L., Mucsányi Miron, Székely K. (Batai, 81.) – Nwachukwu (Hesz, 81.), Bacsa (Zamostny, 63.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Benkő-Bíró (69.)

A Honvéd helyzete nem volt rózsás a forduló előtt, hét ponttal a még épp nem kieső, 14. helyen állt. A kispestiek nyerni eddig csak hazai pályán tudtak, a Tatabánya és a Mezőkövesd ellen. A BVSC ugyan csak a tabella 6. helyén állt a mérkőzés előtt, de a zuglóiak a mezőny egyetlen veretlen csapataként várta a Honvéd elleni meccset. A mérkőzés elején sok hibával játszott a Honvéd, és mire rendezték volna soraikat a hazaiak, majdnem hátrányba kerültek, de Pekár lövésénél Dúzs védett. Pár perccel később a másik kapus, Erdélyi B. is nagyot védett, őt Medgyes tette próbára éles szögből. A félidő vége is inkább a hazaiaké volt, maradt azonban a gól nélküli döntetlen.

A második félidő első részében főleg a Honvédnak voltak helyzetei. Sigér Ákos megpattanó lövése is veszélyes volt, aztán Kulbacsuk lövésénél Erdélyinek nagyot kellett védenie. Pauljevicsnek sem jött össze a gól, amikor a 67. percben Hangya beadása után tisztán fejelhetett kapura, de nem találta el azt. A 69. percben aztán egy szöglet után a BVSC szerezte meg a vezetést: Pekár szöglete után Dúzs próbált meg tisztázni a kapu előteréből, de épp Benkő-Bíróra ütötte a labdát, amely a játékosról a kapuba pattant. Innentől még jobban koncentrált a védekezésre a BVSC, és ez sokáig azt eredményezte, hogy a hazaiak egyáltalán nem jutottak el Erdélyi kapujáig. A hosszabbítás első percében növelhette volna előnyét a vendégegyüttes, ám Szilágyi nagy helyzetben feladta a labdát Dúzsnak. Aztán majdnem jött az egyenlítés, Medgyes Zoltán fejesét azonban szögletre ütötte Erdélyi. A ráadás legvégén hatalmas tűz alá vette a BVSC kapuját a Honvéd, de mintha csak falat húztak volna oda a vendégek, nem sikerült az egyenlítés.

Győzelmével Csábi József csapata feljött a tabellán a 4. helyre, és továbbra is (egyedüliként) őrzi a veretlenségét, míg a Honvéd immár kieső helyen áll. 0–1