A 21 éven aluliakból álló magyar labdarúgó-válogatott 1-0-s vereséget szenvedett a svéd együttestől az Üllői úton, így Róth Antal csapata ahelyett, hogy nagy lépést tett volna a továbbjutás felé, legalább ugyanolyan nagyot ugrott a rossz irányba. A svéd és a magyar gárda eddig azonos pontszámmal állt a 8. csoport második, illetve harmadik helyén, most azonban a svédeknek három pont az előnye, ráadásul az egymással szembeni mérleg nekik kedvez. A magyaroknak még két meccsük van hátra, a horvát és a bolgár válogatott ellen lépnek pályára.
Ez bizony kemény meccs volt! A svédek esélyeshez illő módon erőteljes futballal kezdték a találkozót, és egy komoly védelmi kihagyás után hamar előnyhöz jutottak. A kapott gól után néhány perces komoly offenzíva indult a svéd kapu ellen, azonban hiába adódott két percen belül több gólszerzési lehetőség a magyar játékosok előtt, Christoffer Kallkvist kapujába nem sikerült betalálni. Az előny birtokában a vendég tizenegy nem siettette a támadások felépítését, a védők megjáratták a labdát, és amint a középpályán valamelyik játékos le tudott mozdulni az őrzőjéről, azt máris megjátszották. Sajnos erre gyakran volt lehetőségük, ugyanis a magyar futballisták túlzottan távol álltak a svédektől, és így mindig ütemkésésben voltak. Negyedórai futballt követően egy újabb jobb oldali magyar védelmi hiba következtében gólhelyzet adódott a vendégek előtt, és ha a támadást sikerült volna góllal befejezniük, akkor bizony nagyon messze került volna a hőn áhított győzelem.
Róth Antal, szövetségi edző a mérkőzés után így nyilatkozott:
"A gyors svéd gól sokkolta csapatomat, az első félidőben nem tudtunk kibontakozni. Fásultan játszottak a futballistáim, ennek nem tudom, mi lehetett az oka. Az biztos, hogy fizikailag nem voltunk gyengébbek, viszont a svédek sokkal pontosabban játszottak nálunk a találkozó során. Most mindenki elkezdte megemészteni a mérkőzést, a vereségből tanulni lehet, bár a következtetéséket most nem együtt szűrjük le a játékosokkal, hiszen visszatérnek a klubjaikba. De úgy érzem, vannak már annyira felnőttek ezek a fiúk, hogy helyre tegyék magukban a mai mérkőzést."
Ami a magyar csapat támadófutballját illeti, a labdaszerzést követően túlzottan körülményesen, sok oldalpasszal ment át támadásba Róth Antal együttese, így a svédeknek nem okozott gondot a szélek lezárása és az akciók megállítása. A középpályán szerephez jutó labdarúgók közül egyedül Czvitkovics Péter megmozdulásainál lehetett azt érezni, hogy esetleg valami váratlan is történhet a pályán, a többiek túlzottan a biztonságra törekedtek és sablonos megoldásokat választottak. A Málta ellen bal oldali védőként remek teljesítményt nyújtó Pollák Zoltán alig-alig merte középpályásként átlépni a felezővonalat, Feczesin Róbert pedig a támadósorban teljesen magára hagyatottan küzdött. Amikor mélységből, a felezővonal környékéről az Újpest támadója felé ment a labda, szinte senki nem akadt, aki az oldalvonal mellett beindult volna, így Feczesin Róbert hiába tudta olykor-olykor lecsúsztatni a szélek felé a labdát, a svédek könynyedén állították meg a támadásokat.
A képen látható Micke Dahlberg lőtte a találkozó egyetlen gólját
A második játékrészben jóval többet volt a svéd kapu előterében a magyar csapat, mint az első félidőben, azonban hiába sikerült a széleken többször is a vendégek mögé kerülni, komoly gólhelyzetet nem sikerült kialakítani. Enyhe mezőnyfölényben futballozott Róth Antal együttese, azonban azt is meg kell mondani, hogy a fellazuló magyar védelem mellett a vendégek előtt két komoly gólszerzési lehetőség is adódott. Mivel a magyar csapat támadásban nem nyújtotta azt, ami a győzelem érdekében szükséges lett volna, a svéd csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot és került ezzel kedvező pozícióba a továbbjutásért folytatott küzdelemben. Azt ugyan még nem lehet állítani, hogy a magyar U21-es válogatott végképp kiszállt volna a versengésből, de ha a hátralévő két fordulóban a svédek három, a horvátok pedig egy pontot szereznek, akkor a magyar csapatnak már nem lehet esélye megszerezni a csoport első két helyének valamelyikét.