Colley jobbról, 10-ről kapura lő, becsúszva szerel Jokics.

93'

Hajrákirályok.

93'

A Puskás Akadémia a legutóbbi 4 hazai bajnokiját egyaránt megnyerte, a legnehezebben éppen a múlt heti, ZTE ellenit (2–1), amelyen az előző idény házi gólkirálya, Nagy Zsolt a 91. percben fejelte be a győztes gólt.

92'
11-es

JAKUB PLSEK jobbal a bal alsóba lő, Fejér jobbra el. 3–1!

92'

BÜNTETŐ.

91'
VAR

Kicsit több, mert 2 perce ketyeg a VAR. Szabadrúgás vagy 11-es?

91'

Négy perc lesz a ráadás.

90
VAR

A VAR szerint is 11-es jön.

90'

BÜNTETŐ! Colley betör a 16-osra, annak a bal csücskénél, Alaxai teljesen fölöslegesen ellöki őt. MOST ELDŐLHET.

87'

Kovács emelését Golla és Stronati közös erővel hárítja, majd jön Markek.

86'
CSERE

Kesztyűs nagyot harcolt ma, Tamás Olivér váltja. Eppel az új csk.

85'

Nissilä újabb jobb oldali beadását a bal felsőbe fejelné kissé jobbról, 8-ról Nagy Zsolt, balra elmozdulva véd azonban Fejes.

84'
VAR

A VAR szerint sem.

84'

Temesvári blokkolt, nem kézzel.

83

Nissilä adja be, jobbról, jobbal, szépe lassan. Golla fejese rossz, Nagy Zsolt ballal nyolról egy védőbe lő aztán.

80'

Maceiras beadását kornerre menti az ötösről Kovács, futtában.

80'
CSERE

Lamin Colley be, Levi le.

79'
CSERE

Brandon Ormonde-Ottewill be, Markgráf le. Stronati bemegy akkor középre.

79'

Eppel 10 meccset játszott a PAFC ellen, 1 kanadai pontot termelt.

78'
CSERE

Kovácsréti combja megfájdul egy ütközés után, Eppel Márton váltja. Karmester helyett ék.

77

Soisalo beadását jobbról Levi jobbal 19-ről a léc fölé vágja.

71'
CSERE

Mikael Soisalo be, Komáromi le, csere posztra itt is.

71'
CSERE

Jakub Plsek be, Favorov le.

70'

Kovácsréti újabb beadását Beke hatról, kissé jobbról a jobb alsó mellé fejeli, Kovács középen éppen csak lemaradt a labdáról!

69'

A Szpari február közepétől nem ikszelt idegenben, a kispesti 1–1 óta 5-ször győzött (mindannyiszor még az NB II-ben) és 3-szor vesztett (Budafokon, Ajkán és az MTK-nál.)

69'

Nissilä szereli az ötösön Bekét, újabb sarokrúgás.

69'

Kesztyús remek csellel indít. De visszafordul hamarosan a Szpari-támadás.

68'

Farkas jobb oldali beadásába belevetődik Golla, szöglet. Kovácsréti ballal bead jobbról, kifejeli a labdát az ötösről Stronati.

67'

Most bakot tart a felezőnél Temesvárinak, aki nagyot esik.

67'

Nagy Zsolt: 3 bajnoki az idényben, 3 kanadai ponttal.

65'

BEKEményít a Szpari, vagy újabb gólt szerez a Puskás Akadémia?

64
GÓL

Ahogyan az lenni szokott, ennyi kihagyott helyzet megbosszulja magát. Nagy Barnabás bal oldali, ballábas beadását BEKE PÉTER a bal alsóba fejeli kissé balról, öt méterről. 2–1!

58'
CSERE

Kovács Milán be, Leoni le.

58'

Komáromi jobb oldali beadását a jobb alsó mellé fejeli 10-ről Nagy Zsolt.

58'

Nissilä bal oldali beadását Markgráf nem találja el jól ballal az ötös bal sarkán... majd ismét.

57'

Favorov jobb oldali beadását kivágja a kapu elől Temesvári.

56'

ÚJABB LÉC! Maceiras jobb oldali beadását hétről csuka mozdulattal a lécre fejeli Levi, csodás mozdulattal. Ez majdnem beakadt a bal felsőbe. De csak majdnem.

56'

Puljic beadását elüti Markgráf elől Fejér.

55'

Az újonc Nyíregyháza eddig 50 százalékosan teljesített, az ETO mezőkövesdi legyőzése után úgy kapott ki 3–0-ra az MTK vendégeként, hogy sokáig jól tartotta magát, és két gólt az utolsó negyedórában szedett be.

55'

Kesztyűs odalép Puljicnak, ápolás.

53'

Fejes szépen lép ki Komáromi elé, majd Maceirast szereli már a 16-os előtt. Nissilä indított ismét remekül. Maceiras bedobása Jokicsé.

52'

Markek elkap egy kósza indítást.

51'

A felcsúti együttes két 2–1-es diadallal startolt a bajnokságban, és mivel az előzőt 3 sikerrel zárta, így összességében zsinórban 5 győzelmet tudhat maga mögött – ez a leghosszabb ilyen sorozat most az élvonalban. Sőt, csütörtökön a Konferencialiga selejtezőjében az örmény Ararat-Armenia otthonában is 1–0-ra nyerni tudott.

51'

A 2016–2017-es évadban az NB II-ben csaptak össze, Nyíregyházán 2–0-ra, majd otthon 3–1-re nyert a Puskás Akadémia.

51'

De indítás helyett oldalpasszok, Beke mélyen hátrament a szabadrúgás előtt.

51'

Levi odalép Kovácsrétinek.

50'

LÉC! A Nissilä indította Maceiras passzát Nagy Zsolt ballal a lécre vágja kissé balról, 18-ról, nem sokkal elvétve a jobb felső sarkot.

49'

Nagy Zsolt bal oldali beadása is Fejéré.

49'

Maceiras helyzetben, jobbal 13-ról kapura lő, véd Fejér a jobb alsó sarok előtt, bravúrral.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

Fotó: Kovács Péter

46

70 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 9-szer lőttek kapura, 4-szer annak felületére. A másik oldalon ez az arány 2/0.

46

E párharc legjobb góllövői:
Pekár László 2
Tischler Patrik 2

46

AZ ÉLVONALBELI ÚJONCCSAPATOKNAK soha sincs könnyű dolguk, úgyhogy a Nyíregyházára is igaz az ilyenkor szokásos útmutató: a Szparinak a
Puskás Akadémia ellen kaparnia kell az újabb pontért. Viszont előfordulhat, hogy a felcsúti klub „udvariatlan” házigazda lesz, és így nyíregyházi részről hiába a lelkes játék, a Puskás Akadémia megnyeri a bajnokit. SOMOGYI Zsolt a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'
CSERE

Beke Péter be, Babics nem sok vizet zavart.

44'
CSERE

Gresó Mátyás be, Navrátilnak nem ment ma.

44

Kettő perc a ráadás.

44

Kovácsréti emelése magas Jokicsnak, jön Markek.

44
Sárga lap

Artem Favorov odalép Leoninak, ápolás nincs, csak egy sárga lap.

38'

Most eldőlhetett vona a meccs, Komáromi okos passzát Nagy Zsolt ballal, 15-ről, középről az üres kapu fölé emeli.

37'

Levi bal oldali beadására kivetődik Fejér.

35
GÓL

Bajban a Szpari, JONATHAN LEVI is betalál. Ballal a jobb felsőbe lő 12-ről, középről, Nagy Zsolt bal oldali, ballábas, lapos beadása után. 2–0!

28
Sárga lap

Farkas Bendegúz sárga lapot kap Nagy Zsolt felrúgásáért.

21'

Kovácsréti ballal, 23-ról, kissé jobbról a jobb alsó mellé lő. Markek biztosított, vetődnie sem kellett.

20'

A Nyíregyháza albérletben, Mezőkövesden győzelemmel kezdte a bajnoki szezont, a szintén újonc ETO ellen. Utána viszont kikapott az MTK-tól (mlsz.hu).

19'

Jól rajtolt a Puskás Akadémia, mind a három tétmérkőzését megnyerte egy góllal a szezonban. Az OTP Bank Ligában 2-1-re verte idegenben az Újpestet és otthon a ZTE-t, majd csütörtökön nyerni tudott Örményországban, az Ararat ellen is.

17'

Komáromi beadását elüti Puljic elől Fejér, de középre, jobbal 15-ről a léc fölé lő Favorov.

15'

Maceiras szereli Nagyot a bal szélen.

14'

Stronati a balbekk, ő szereli Farkast a jobb szélen. Leoni odakönyököl Nagy Zsoltnak, ápolás a pályán.

12

Levi bal oldali beadása Kesztyűs kezére pattan az ötös bal sarkán, de tovább, ez nem ért 11-est.

8'

Hazai fölény, mezőnyharc.

7'

A találkozót a sorsolás szerint Nyíregyházán rendezték volna, ám a Puskás Akadémia vezetősége a túlságosan sűrű menetrend miatt kérte a pályaválasztói jog felcserélését, a felcsúti csapat ugyanis a Konferencialiga-selejtező 3. fordulójának visszavágójára készül.

6

Nem volt nagy gól, de kiszakadt a háló. A bal alsó előtt.

4

Egy kósza indítást nem rúg el a 16-os jobb oldala mellett Fejér, Nagy Zsolt szereli őt, ballal laposan bead, Komáromi kissé jobbról, két méterről az üres kapu jobb alsó sarkába lő, ballal. 1–0!

3
GÓL

KOMÁROMI GYÖRGY BETALÁL! 1–0!

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

Bévárdi nincs a hazai keretben.

Egy kis örökmérleg! Mindössze kétszer mérkőztek meg egymással az NB I-ben, a 2014–2015-ös pontvadászatban Nyíregyházán Tischler Patrik góljával úgy nyertek 1–0-ra a felcsútiak, hogy a végén 35 percet emberhátrányban játszottak. A visszavágón a Pancho Arénában a nyírségiek Tar Zsolt 92. perces öngóljának köszönhetően arattak 2–1-es sikert, így mindkét csapat egy-egy győzelemmel áll a párharcban.

Eltiltott nincs.

A hazaiktól nincs sérült, a vendégektől Géresi mellett Nagy D. (bokaszalag-húzódás) és  Ramos (combizomhúzódás) maródi.

Ami pedig a jól teljesítő Puskás Akadémiát illeti, a hét közben Örményországban győztes gólt szerző 26 esztendős finn támadó, Mikael Soisalo nyilatkozott a felcsúti klub honlapjának. Így várja a mérkőzést: „Számomra ismeretlen ellenfél a Nyíregyháza, korábban még nem találkoztam a másodosztályból feljutó csapattal. Riválisunk bizonyítani szeretne, gyanítom, hogy nagy akarattal futballozik majd. Nekünk nyilván az a legfontosabb, hogy itthon tartsuk a három pontot, és folytatódjon a győzelmi széria.”

A Nyíregyházánál Géresi Krisztián, Myke Ramos és Nagy Dominik nem játszhat sérülés miatt.

A 44 esztendős szakvezető szerint nagy jelentősége lesz annak is, hogy az általa irányított újonccsapat végig koncentrált maradjon a Pancho Arénában.
„Legutóbb bosszantó volt, hogy rögzített szituáció után kaptunk gólt, addig ugyanis nem volt lehetősége az MTK-nak – folytatta a Nyíregyháza vezetőedzője. – Ráadásul annak a találatnak nyoma is maradt a csapaton, mivel megzavarta a fejeket, pedig ilyenkor kell egységesnek maradni, illetve kellenek azok a játékoskarakterek, akik tartják a hitet a többiekben. Az NB I más minőségű sorozat, mint az NB II, kell kis idő ahhoz, hogy az átmenetre ráérezzünk, de remélem, gyorsan alkalmazkodunk.”

„Erős csapathoz megyünk, a Puskás Akadémia meghatározó együttes az NB I-ben – mondta a nyíregyházi klub weboldalának Tímár Krisztián, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője. – Igyekeztünk felkészülni, és döntő lesz, hogy melyik csapat tudja hibára kényszeríteni a másikat. Legutóbb sokat rontottunk az MTK ellen, ennyi nem fér bele az élvonalban. Sokkal stabilabbnak kell lennünk hátul, elöl pedig meg kell találnunk a réseket, hogy eredményesek lehessünk. Fontos, hogy a játékosok nagyobb önbizalommal, bátrabban futballozzanak.”

AMI BIZTOS: nem lesz könnyű dolga az újonc Nyíregyházának Felcsúton. A Puskás Akadémia jól kezdte az idényt, a bajnokságban mindkét eddigi meccsét megnyerte (Újpest 2–1, Zalaegerszeg 2–1), míg a Konferencialigában a hét közben idegenben 1–0-ra győzött az örmény Ararat ellen.

A jó formában futballozó Puskás Akadémia az újonc Nyíregyháza Spartacust fogadja a Pancho Arénában, az előjelek a hazaiak győzelmét valószínűsítik, ám kérdés, a hét közben Örményországban Konferencialiga-selejtezőt játszó felcsútiak milyen állapotban várják a mérkőzést.