Ha nem is könnyen, de azért csak helyreállt a világ rendje: egy-két kivételtől eltekintve azok szereztek olimpiai kvótát Luxembourgban, akiktől ez egyébként is elvárható volt.
A francia Patrick Chila az Eloi elleni „házi derbin” szerzett kvótát
A francia Patrick Chila az Eloi elleni „házi derbin” szerzett kvótát
Ami a kivételeket illeti, a férfiaknál a francia Legout és Eloi, a görög Ciokasz vagy a holland Keen, míg a nőknél elsősorban a szerb-montenegrói Erdélyi távozhatott csalódottan az ötkarikás selejtezőről, a többi kieső vélhetően maga sem reménykedett igazán a sikerben, vagy ha igen, akkor azt csak valamiféle csodavárással összefüggésben tehette. A verseny záró napján a magyarok már csak nézők voltak, hiszen Demeter Lehel, Zwickl Dániel és Pázsy Ferenc kiesett, Fazekas Mária pedig már pénteken megszerezte a maga athéni repülőjegyét, így lehetőség nyílt külső szemlélőként figyelni az eseményeket. A férfiaknál például azt, hogy az utolsó három kvóta meglehetősen sajátos körülmények között kelt el: az elsőt az olasz Yang Min, a másodikat pedig a spanyol He Zhiwen szerezte, azaz két ázsiai származású játékos is képviseli majd jövőre a görög fővárosban az európai színeket, a harmadik pedig a Chila–Eloi francia házi derbin dőlt el az előbbi javára. A nőknél jóval kevesebb volt a dráma, itt legfeljebb azt érdemes megemlíteni, hogy a vasárnap gazdára lelő három olimpiai hely egyikét egy területileg nem a kontinenshez tartozó asztaliteniszező – az ázsiai vonal itt is megjelent –, az izraeli Kravcsenko csípte el.
Egyéni olimpiai selejtező, Luxembourg Egyenes kieséses szakasz, harmadik tábla Férfiak. Nyolcaddöntő. Yang Min (olasz)–Legout (francia) 4:3, Cioti (román)–Cihak (cseh) 4:2, Markovics (szerb-montenegrói)–Ciokasz (görög) 4:3, Eloi (francia)–Szmirjev (orosz) 4:1, Erlandsen (norvég)– Filimon (román) 4:1, Chila (francia)– Bentsen (dán) 4:0, He Zhiwen (spanyol)–Keen (holland) 4:1, Kuzmin (orosz)–Such (lengyel) 4:3. A 9-16. helyért. Cihak–Legout 4:3, Szmirjev–Ciokasz 4:1, Filimon–Bentsen 4:0 j.n., Such–Keen 4:0 j.n. A 9-12. helyért. Szmirjev–Cihak 4:0 j.n., Filimon–Such 4:1. A 11. helyért. Such–Cihak 4:0 j.n. A 9. helyért. Szmirjev–Filimon 4:3. Negyeddöntő. Yang Min–Cioti 4:1, Eloi– Markovics 4:0, Chila– Erlandsen 4:2, He Zhiwen–Kuzmin 4:3. Az 5-8. helyért. Cioti–Markovics 4:3, Kuzmin–Erlandsen 4:0. A 7. helyért. Erlandsen–Markovics 4:3. Az 5. helyért. Cioti–Kuzmin 4:2. Elődöntő. Yang Min–Eloi 4:3, He Zhiwen–Chila 4:2. A 3. helyért. Chila–Eloi 4:1. Yang Min, He Zhiwen és Patrick Chila olimpiai kvótát szerzett Nők. A 16 közé jutásért. Safran (szlovén)–Plavsics (szerb-montenegrói) 4:1, Mocrousov (moldovai)– Mirou (görög) 4:1, Luczakowska (lengyel)–Dvorak (spanyol) 4:1, Li Yunfei (belga)–Vacenovská (cseh) 4:0, Logackaja (fehérorosz)–Szorocsinszka (ukrán) 4:1, Gatinska (bolgár)–Todorovic (szlovén) 4:3, Kassabova (bolgár)– Dobesová (cseh) 4:2, Jonsson (svéd)–Petrova (bolgár) 4:0. Nyolcaddöntő. Melnyik (orosz)–Logackaja 4:3, Kravcsenko (izraeli)–Mocrousov 4:0 j.n., Erdélyi (szerb-montenegrói)– Safran 4:1, Kassabova–Kovtun (ukrán) 4:3, Ganyina (orosz)–Jonsson 4:0, Li Yunfei–Gourin (francia) 4:2, Odorová (szlovák)–Luczakowska 4:0, Zamfir (román)–Gatinska 4:0. A 9-16. helyért. Logackaja–Mocrousov 4:0 j.n., Kovtun–Safran 4:0, Jonsson–Gourin 4:0 j.n., Gatinska– Luczakowska 4:0 j.n. A 9-12. helyért. Logackaja–Kovtun 4:2, Jonsson–Gatinska 4:3. A 11. helyért. Gatinska–Kovtun 4:2. A 9. helyért. Logackaja–Jonsson 4:2. Negyeddöntő. Kravcsenko–Melnyik 4:1, Kassabova–Erdélyi 4:1, Ganyina–Li Yunfei 4:0, Zamfir–Odorová 4:3. Az 5-8. helyért. Melnyik–Erdélyi 4:0 j.n., Li Yunfei–Odorová 4:2. A 7. helyért. Odorová–Erdélyi 4:0. Az 5. helyért. Li Yunfei–Melnyik 4:1. Elődöntő. Kravcsenko–Kassabova 4:1, Ganyina–Zamfir 4:1 A 3. helyért. Zamfir–Kassabova 4:0. Marina Kravcsenko, Szvetlana Ganyina és Adriana Zamfir olimpiai kvótát szerzett.