Jóllehet Kovács Attila megszerezte profi karrierje 16. győzelmét, mégsem tudott senki felhőtlenül örülni ennek, hiszen ellenfele, a brazil Daniel De Barros nem akart bokszolni a győri gálán.
Czagány Balázs
Kovács Attila igazán nem tehetett róla, hogy bokszmérkôzés helyett egy komédia végén hirdették ki gyôztesnek
Czagány Balázs
Kovács Attila igazán nem tehetett róla, hogy bokszmérkôzés helyett egy komédia végén hirdették ki gyôztesnek
Az előzmények (például a fő attrakciónak szánt Nagy János betegsége) és a felvezető programban történtek (a "Csonttörő" ellenfelének szánt Luciel Lima Nascimento villámgyors felborulása, Csábi Bettina sérülten megvédett vb-öve) után alighanem snassz lett volna, ha a Kovács Attila (16–1, 10 K. O.–T. K. O.)–Daniel De Barros (12–3, 8) mérkőzés simán, magyar győzelemmel ér véget. Utólag talán természetesnek mondható módon, ez a találkozó "beállt" a sorba, és – rossz értelemben véve – megkoronázta a győri estét.
A magyar győzelem nem maradt el, Kovács karja alig egy menetet követően a magasba lendült, csak éppen ehhez egyetlen ütést sem kellett bevinnie. A "brazil dinamitként" beharangozott, egyébként jó mérlegű öklöző ugyanis a ringet összekeverte a rekortánnal, és valóságos futóversenyt rendezett a szorítóban. Körberohangálta a ring közepét szokása szerint uraló magyar bokszolót, a mozgása még csak nem is hasonlított az egyébként sokak által magas szinten művelt eltáncolásra, nevetséges volt a produkciója.
A közönség az első perc végétől fütyült, egyezményes nemzetközi jeleket mutogatott De Barrosnak, aki azonban csak vigyorgott, és továbbra is módszeresen kerülte a kontaktust Kováccsal. A kellő bírói erély is hiányzott, a gyakran túlzott szereplésvággyal megáldott Dőry Miklós határozottabb fellépéssel, még korábbi intéssel (nem volt értelme a harmadik percig várni, hiszen látszott, a brazil mindent akar, csak bokszolni nem) elejét vehette volna a komédiának. De Barrost végül a második menet elején léptették le, bár egy ideig a magyar sarok is tanácstalan volt, hogy a brazil csak időt kapott gondolatai rendezésére, vagy pedig tudatták vele, a Fővárosi Nagycirkuszban talán vevők a mutatványára, a boksz világában azonban nem.
"Nem tudom, és nem is lehet értékelni De Barros viselkedését – mondta lapunknak a brazil fellépti díját visszatartó Rácz Félix, a gála főszervezője. – Pályafutásom során több mint kétszáz rendezvényt hoztam tető alá, ez volt az első ilyen jellegű esetem. Tudom, hogy a németeknél is volt már hasonló, Orlin Norrisnak például könyörögni kellett, hogy vállalja el a Vitalij Klicsko elleni mérkőzést, aztán az első legyintéstől elfeküdt a ringben, de ez sem vigasztal. Tehetetlennek éreztem magam, a legszívesebben elbújtam volna a világ elől."
Az egyelőre megjósolhatatlan, mennyit ártott a bunyó, illetve az istálló megítélésének a győri komédia. Az viszont biztosra vehető, hogy a közönséget sokkal nehezebb rászoktatni valamire, mint elfordítani tőle.