„Fülig ér a szám a célba érkezés óta, annyira nem számítottam éremre! Már annak is örültem, hogy bekerültem a döntőbe, hiszen a felnőttek között ez először sikerült egyéni számban. A bemelegítés kiválóan sikerült, edzőm, Turi György már akkor megdicsért. De még ekkor sem éreztem, hogy ennyire jól úszom majd... Próbáltam nem izgulni, arra gondoltam, hogy a többiek is izgulnak. A verseny végén annyit mondott Gyuri bá, hogy sohase adjam fel, akkor se, ha esetleg „csak” a hatodik helyen úszom, hiszen érem nélkül is úszhatok országos csúcsot. Hiába, az edzőm jól ismer engem, bizony, gyakran feladom. Sok múlik a lelkiállapotomon, és ezt Gyuri bá pontosan tudja. A bronzérem hatalmas lökést ad.”
Ezekkel a szavakkal kommentálta Dara Eszter, hogy 100 méter pillangón a harmadik helyen végzett.
Aki eddig még nem jegyezte meg, a jövőben el ne felejtse Dara Eszter nevét. A Kőbánya SC úszóját a szakemberek már jó ideje nagy tehetségnek tartják – s hogy nem tévedtek, az Rijekában bebizonyosodott.
Turi György tanítványa 100 méter pillangón fokozatosan javult: az előfutamban (57.85) és a középdöntőben (57.12) is országos csúcsot úszott, a középdöntőben ráadásul úgy, hogy közben 50 méteren is megjavította a rekordot (26.54). A vasárnapi fináléban megismételte ezt a teljesítményét, hiszen ötvenen megint faragott az addigi legjobb időből (26.47) – ezzel még a második helyen fordult, csakhogy azok a fránya fordulók neki sem mennek tökéletesen… A francia Diane Bui Duyet ilyenkor mindig a magyar lány elé került, így volt ez a második ötvenen is. Eszter megpróbálta beérni vetélytársát, öt századdal (56.88) azonban később érintette meg a falat, mint ellenfele.
„Eszter mindössze tizennyolc századdal maradt el az aranyérmestől, és az Európa-rekordtól is csak harminchárom századdal – mondta Turi György edző. – Van még mit csiszolni, olyan elemek hiányoznak a versenyzéséből, amelyeket edzéseken még gyakorolni kell. Itt elsősorban a tüdős feladatokra és a fordulókra gondolok. Továbbra is mondom, hogy az egyik legnagyobb tehetségünk, az alkatát tekintve és technikailag is kiváló adottságú. A 2010-es budapesti Európa-bajnokságra beérik, ott nyernie kell.”
Verrasztó Evelyn ezúttal nem ért oda a dobogóra: a 100 és a 200 után 400 vegyesen is bejutott a döntőbe. A két ezüstérmet egy hetedik hely követte – Evelyn elfáradt, ez leginkább abból látszott, hogy bár pillangón még remekül tempózott, háton nem tudott további előnyt szerezni, s mellen a vártnál is jobban visszaesett.
Mutina Ágnes 200 gyorson országos csúcsot repesztett (1:55.19), ez most a hatodik helyre volt elegendő, csakúgy ahogyan Molnár Ákos egyéni csúcsa (2:07.37) a 200 méter mell fináléjában.
A nap legkellemetlenebb magyar meglepetését Szepesi Nikolett szerezte, csupán a 11. legjobb időt (2:07.76) úszta a 200 méter hát előfutamában, így nem került a döntőbe. Csak emlékeztetőül: Szepesi egy hónappal ezelőtt a magyar bajnokságon 2:06.07-es országos csúccsal győzött…