A DailyMail beszámolójából kiderül, a rendszer segítségével pillanatok alatt megállapíthatják egy szituációról, hogy lesről volt-e szó vagy sem. Ehhez speciális kamerákat szerelnek a stadionok tetőszerkezetére, amelyek képesek követni a játékosok végtagjait, „animált alakokat” hoznak létre. A rendszer által meghozott döntést a VAR-szobába továbbítják, ahonnan értesítik a találkozó játékvezetőjét arról, mi a helyes ítélet.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség fejlesztésekért felelős igazgatója, Johannes Holzmüller a FIFA TV kérdésére korábban úgy felelt: hisznek abban, hogy az új technológia és adatok pozitívan hatnak majd a labdarúgásra. „Az elején járunk ennek a rendszernek a fejlesztésében, és lehetnek még hibák, de alapvetően növelhetjük az objektivitást a döntések meghozatalában."
A FIFA bízik abban, hogy a rendszer megfelelően fog teljesíteni, és még a 2022-es katari világbajnokság előtt bevezetheti, hogy aztán azon is alkalmazhassa.
A 2021-es klubvilágbajnokságot február 3. és február 12. között rendezik meg az Arab Emírségekben hét csapat részvételével. A Chelsea az elődöntőben csatlakozik be a küzdelmekbe.
al-Ahli (egyiptomi) – Afrika al-Dzsazíra (arab emírségekbeli) – házigazda, Ázsia al-Hilal (szaúdi) – Ázsia AS Pirae (francia polinéziai) – Óceánia Chelsea (angol) – Európa Monterrey (mexikói) – Észak- és Közép-Amerika Palmeiras (brazil) – Dél-Amerika |