Ligue 1: a 92. percben nyelte be az újabb keserű pirulát a PSG

2014.10.05. 23:04
Hiába táplálhatott a mérkőzés nagy részében győzelmi reményeket is az AS Monaco labdarúgócsapata Párizsban, a hercegségbeliek végül az egy pontnak is örülhettek a francia bajnokság vasárnap esti mérkőzése után, Lucas Moura találatára a hosszabbításban feleltek a vendégek.

A mezőny egyetlen veretlen – ám eddig egyáltalán nem sziporkázó – csapata, a PSG a várakozás alatt teljesítő Monacót fogadta, és az első félidő hűen tükrözte a két csapat eddigi, bajnokságban mutatott formáját: nagy sebesség, de inkább szenvedős, erőlködős játék sok párharccal.

A PSG hiába birtokolta többet a labdát, a vendégek többször jutottak el a kapu elé, és némiképp veszélyesebben is játszottak. A 61. percben könnyen meg is szerezhette volna a vezetést a vendégcsapat: Laywin Kurzawa maradt a 16-oson belül üresen, és szinte az üres kapura lőhetett, ám Grégory van der Wiel estében még tisztázni tudott.

Tíz perccel később büntetett a PSG: a Marco Verratti helyére beállt Jean-Christophe Bahebeck kapott labdát a jobb oldalon Javier Pastorétól, a 21 éves támadó remekül készített el, és az óriási védelmi hiba következtében középen teljesen üresen érkező Lucas Moura elé tálalt, akinek csak be kellett fejezni az akciót. 1–0

Ettől kezdve úgy tűnt, a PSG kezében van a meccs, a párizsiak szinte már el is könyvelhették a három pontot, amikor a 92. percben mégis hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból. A védelem alaposan megzavarodott egy keresztlabdától, többen is hibáztak, két párizsi játékost érintve így Anthony Martial elé került a labda, aki rosszul találta el azt, ám Salvatore Sirigu épp így volt tehetetlen a lövéssel szemben: 1–1 lett a vége.

A PSG veretlen maradt, ám ismét csak egy ponttal gazdagodott, hátránya hét pont a listavezető marseille-iek mögött.