Nem fékez az átigazolási piacon az olasz első osztályba története során először feljutó AC Monza: a napokban szerződtette az Atalanta középpályását, Matteo Pessinát, aki tavaly tagja volt az Európa-bajnokságot nyerő válogatottnak, amelyet két góllal segített a kontinenstornán.
A 25 éves, 14-szeres válogatott középpályás Monzában született és a csapat saját nevelésű játékosa, most egyelőre kölcsönbe tér vissza, de ha az újonc benn marad a Serie A-ban, vételi opciója lesz a végleges megvásárlására.
„Kedves történet, hogy újra a nevelőegyesületemben játszhatok, Monza nagyon megérdemelt már egy Serie A-csapatot – mondta Matteo Pessina újságíróknak a Milánó melletti Malpensa repülőtéren. – Erős kötelék fűz Bergamóhoz is, de most új fejezetet kell nyitnom. Izgatott vagyok a hazatérés miatt.”
Nem ő az első neves igazolása a Monzának, amióta májusban biztossá vált a feljutása az élvonalba. Szintén kölcsönben érkezett egy évre az Internazionale 26 esztendős középpályása, Stefano Sensi, akivel az előző idényben nem számolt a kezdőcsapatban Simone Inzaghi vezetőedző, és a milánóiak januárban lepasszolták a Sampdoriának. Ő kilencszeres olasz válogatott, és 2020-ban nagyszerűen kezdett az Interben, első hat meccsén három gólt szerzett és négy gólpasszt adott, ám a hetedik meccsén izomsérülést szenvedett, amely azóta is kísérti, gyakran rásérül, ám most azt állítja, teljesen egészséges, és ha ez így van, nagy erőssége lehet a csapatnak.
A 34 éves belső védő, Andrea Ranocchia is csatlakozott a projekthez. Bár nem fiatal, és az elmúlt években az Internazionale rendre kölcsönadta valahová, ő is 21-szeres válogatott, számottevő Serie A-tapasztalattal. Kétszeres válogatott a Cagliaritól érkező 28 éves kapus, Alessio Cragno is, és szintén a szárd csapattól vásárolta meg a Monza az U21-es olasz válogatott tehetséges belső védőjét, Andrea Carbonit is.
Négy válogatottat és egy korosztályos válogatottat szerződtetett tehát eddig a Monza, és aki esetleg csodálkozik ezen, azt emlékeztetnénk: a klub tulajdonosa Silvio Berlusconi, elnöke pedig Adriano Galliani, márpedig a korábban a Milant Európa élcsapatává alakító páros már 2018-ban, a monzai szerepvállalás kezdetén azt hangoztatta, Serie A-s élcsapatot szeretne építeni a Milánóhoz közeli városban. Az immár 85 esztendős Silvio Berlusconi háromszor is volt olasz miniszterelnök, 1986-ban vásárolta meg az akkoriban sínylődő AC Milant, ahol 2017-ig, a klub eladásáig a munkatársa volt alelnökként Adriano Galliani, együtt nyertek az egyesület élén egyebek mellett nyolc olasz bajnoki címet és öt BEK/BL-trófeát. Harmincegy, többnyire sikerekben gazdag év után Berlusconi 2017-ben eladta a Milant 740 millió euróért egy kínai befektetőcsoportnak, és mivel akkor már 80 éves volt, illetve adócsalás miatt 2013-ban hat évre eltiltották a közügyektől, azt lehetett gondolni, elérkeztek számára a nyugdíjas évek. Ehhez képest 2018-ban inkább megvette a Serie C-ben szereplő, csődközeli helyzetben tengődő Monzát, hogy felvirágoztassa. És szokása szerint nem a levegőbe beszélt: négy év alatt két osztályt lépett feljebb a csapat, a projekthez korábban olyan veteránokat is megnyertek, mint Mario Balotelli vagy Kevin-Prince Boateng. Ők ugyan már távoztak, de az egyre-másra érkező válogatottak jól jelzik, hogy az igényeket nem adták lejjebb.
Sőt: olasz lapértesülések szerint Matteo Pessina vagy Stefano Sensi érkezésével közel sincs vége a monzai nagybevásárlásnak, Silvio Berlusconiék szemet vetettek két igazi nagyágyúra is. Az egyik a Juventustól távozó argentin Paulo Dybala, akiért az Inter, a Milan és a Roma is verseng, a másik pedig honfitársa, a Paris Saint-Germainnél minden jel szerint feleslegessé vált csatár, Mauro Icardi, mindkettőjük ügynökével felvette már a kapcsolatot a monzai klub.