Emberfórban is izzadt a Juve, négyet vágott a Napoli

2014.03.26. 22:56
Carlos Tévez gólerős játéka három pontot ért a Parma ellen (Fotók: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában a listavezető Juventus Carlos Tévez két góljának és némi szerencsének köszönhetően 2–1-re legyőzte hazai pályán a Parmát. Az élcsapatok közül a Napoli gyakorlatilag ez első félidőben lerendezte a Cataniát, az idegenbeli 4–0-s vezetés után még két kapott gól is belefért. Kikapott ugyanakkor a Fiorentina, amely keveset mutatott otthon a Milan ellen, Philippe Mexes fejese és Mario Balotelli szabadrúgása 2–0-s sikert ért a milánóiaknak.

JUVENTUS–PARMA

A meccs előtt már biztossá vált: egy nagy széria biztos megszakad, hiszen a Juventus a legutóbbi 14 hazai bajnoki mérkőzését megnyerte, míg a Parma már 17 találkozó óta veretlen a Serie A-ban.

Az első pár percben úgy tűnt, hogy a Parma félti jobban a sorozatát, ugyanis Cassanóék már az első perctől kitámadtak. Akadtak is lehetőségeik a vendégeknek, sőt a 20. percben a vezetést is megszerezhették volna, már persze ha nincs Buffon, aki Amauri négy méterről megeresztett bombáját is hárítani tudta.

A kihagyott helyzeteket megbosszulta a Juve, és öt perccel később magához ragadta a vezetést a torinói együttes. Carlos Tévez szinte a teljes pályán átküzdötte magát, majd kiszorított helyzetből, hét méterről Mirante lábai között a kapuba gurított. 1–0

Hét perccel később a másodikat is berámolta a Juve, Vidal közeli bombáját még hárítani tudta Mirante, de Tévez ismétlésére már nem ért oda a Parma kapusa, az argentin az ötösről az üres kapuba vágta a labdát. 2–0

A fordulás után megint felpörgött a Parma, és a 62. percben szépítettek is a vendégek. Chiellini fejelte le a labdát egy beadás után Cristian Molinaro elé, aki megvárta, míg egyet pattan a labda, majd kilőtte a jobb felsőt. 2–1

A Parma küzdött az újabb gólért, de miután a Chiellinit lekönyöklő Amaurit kiállította a játékvezető, szétestek a vendégek. Ennek ellenére egy gyors kontra után Cassano az utolsó pillanatban még kiegyenlíthetett volna, de Buffon megint megmentette együttesét, így a végeredmény 2–1 lett, és ezzel megszakadt a Parma szériája.

Mexes és Balotelli szerezték a Milan firenzei góljait

FIORENTINA–MILAN

A tabellán hiába előzi meg jócskán a Fiorentina a Milant, a violák szerdán csődöt mondtak hazai pályán, ezzel hamar feledtették nápolyi sikerüket. Túlzás lenne állítani, hogy a piros-feketék jól játszottak, de kapura veszélyesebbek voltak a vendégek. A félidő közepén vezetést szerzett a rossoneri: Mario Balotelli szabadrúgás utáni kellemetlen, a kapuelőtérben lepattanó labdáját Neto csak öklözni tudta, a legjobb ütemben viszont érkezett Philippe Mexes, és a kapu jobb oldalába fejelt. 0–1

A második játékrész közepén is egy Balotelli-szabadrúgás után született gól, igaz, ekkor már közvetlenül: Facundo Roncaglia fölösleges szabálytalansága után a támadó 21 méterről csavart bal felső sarokba. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs, Vincenzo Montella csapatának alig volt momentuma a meccsen, így nem érdemelt pontot.

Zapata duplázott Cataniában

CATANIA–NAPOLI

A Napoliban Gonzalo Higuaín csak a kispadon kapott helyet, a kékek gólveszélyes játékára ezúttal mégsem lehetett panasz, hiszen a szünetig négy gólt vágott Rafa Benítez együttese. A Higuaín helyén játszó Duván Zapata két góllal hálálta meg a bizalmat, a kolumbiai jegyezte az első és a negyedik találatot. Mellette José Callejón is nagyszerű napot fogott ki, Zapata mindkét góljánál ő volt az előkészítő, és a 25. percben magára is vállalt egyet. A harmadik gólt Henrique szerezte, aki távolról lepte meg Mariano Andújar kapust. 0–4

Szünet után kiengedett a Napoli, amit meg is büntetett a szicíliai csapat, hiszen előbb Fabian Monzón, majd fejjel a szlovákiai Gyömbér Norbert is betalált, mindez azonban csak szépségtapasznak volt jó: a Benítez-csapat 4–2-re nyert.

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

A genovai csapatoknak jó napja volt: a Lazio vereséget szenvedett a Genoa vendégeként, míg a Sampdoria a Sassuolo otthonában nyert. A veronai együtteseknél már vegyesebb a kép: a Chievo nagyon fontos három ponthoz jutott a Bologna ellen, ráadásul nagykülönbségű meccsen, a Hellas ugyanakkor sorozatban már negyedik vereségét szenvedte el, ezúttal a Cagliari vendégeként. Tovább száguld az Atalanta: a Juve mellett a bergamóiaknak van a legjobb sorozata a ligában, a Livorno ellen már zsinórban ötödször nyertek, Giuseppe De Luca és Germán Denis egyaránt góllal és gólpasszal zárta az estét.

SERIE A
30. FORDULÓ
Atalanta–Livorno 2–0
(G. De Luca 22., Denis 59.)
Cagliari–Hellas Verona 1–0 (Nene 32.)
Catania–Napoli 2–4 (Monzón 52., Gyömbér 75., ill. Zapata 17., 43., Callejón 25., Henrique 40.)
Chievo Verona–Bologna 3–0 (Paloschi 7. – 11-esből, 78., Rigoni 89.)
Fiorentina–AC Milan 0–2 (Mexes 23., Balotelli 64.)
Genoa–Lazio 2–0 (Gilardino 65., Fetfacidisz 84.)
Juventus–Parma 2–1 (Tévez 25., 32., ill. Molinaro 62.)
Sassuolo–Sampdoria 1–2 (Longhi 16., ill. Sansone 1., Okaka Chuka 67.)

1. Juventus 30 26 3 1 67–20 +47 81
2. Roma 29 20 7 2 56–15 +41 67
3. Napoli 30 18 7 5 57–32 +25 61