Ahogyan azt várni lehetett, Michael Neumayer és Johann Remen Evensen már az első körben előnyt szerzett az osztrákokkal szemben, a sógorok első embere, Florian Scharbereiter csaknem 25 pontos hátrányba került a vezető német csapathoz képest. A finnek Olli Muotka, Kai Kovaljeff, Sami Niemi, Ville Larinto összeállításban nem számíthattak túl sok jóra. Ugyan Muotka remekül, 132 méterrel nyitott, Kovaljeff 109 méterének betudhatóan az említett hármason kívül a szlovének, a franciák és a japánok is előttük álltak két gyakorlatot követően.
A második sorozatban a németek visszaestek a harmadik helyre, ugyanis Pascal Bodmer 124 méterére Tom Hilde 133-mal válaszolt, a tegnap parádézó Michael Hayboeck pedig az addigi leghosszabb ugrást bemutatva 139 méterig szállt, ezzel nemcsak ledolgozta csapata hátrányát, de két ember után az élen találták magukat az osztrákok.
A hazaiak harmadik embere, Martin Schmitt 131 méteres ugrással örvendeztette meg a hazai publikumot, azonban az őt követő norvég ugró hamar lehűtötte a kedélyeket. Anders Jakobsen 141 méterrel, a nap addigi legjobbjával és remek stíluspontokkal 23 egységre növelte csapata előnyét a németekkel szemben. Az osztrákok harmadik emberére, Stefan Thurnbichlerre várt a feladat, hogy lépést tartson Mika Kojonkoski tanítványaival, de 122 métere csalódást keltett, három ugró után 35 ponttal lemaradva a harmadik helyen álltak. Mögöttük Szlovénia, Olaszország, Japán, Finnország és Franciaország volt az első nyolc további sorrendje.
A negyedik emberek közül a finn Ville Larintö 134 méterrel pontszámra kicsit feljebb hozta a finneket, ám a sorozat végére még mindig a hetedik helyen álltak. A németektől Michael Uhrmann zárta a kört, és rálicitált Jakobsen addigi legjobbjára, 141.5 méternél landolt. ennek köszönhetően újra versenyben voltak a norvégokkal szemben, akiktől Björn Einar Romören következett. Csak 132 métert teljesített, hamar elillant a 23 pontos előnyük, másfél maradt. Az osztrákok negyedik embere David Zauner 139.5 méterrel közelebb hozta csapatát az élen állókhoz.
Az első ugrások után tehát a norvégok fordultak az élen, mögöttük kevesebb mint 2 pont hátránnyal következtek a németek, és elképesztő, de az osztrák B-csapat mindössze 14 ponttal volt lemaradva a két olimpiára készülő válogatottaktól.
Az első nyolc személye nem változott, a harmadik sorozatban kialakult sorrend szerint jutottak tovább a második fordulóba.
A második sorozat első emberei közül Michael Neumayer alaposan rávert Remen Evensenre, így a németek ötpontos fórba kerültek a norvégokkal szemben, míg az osztrákok első embere, Scharbereiter ismét elmaradt a két éllovastól, így tovább nőtt a lemaradásuk, de harmadik helyük nem forgott veszélyben.
A németektől Bodmer ugrott, 133 métert, tehát javított első kísérletéhez képest, mégis újfent csere történt az élen. Tom Hilde egész hétvégén ontotta a nagyobbnál nagyobb eredményeket, ezúttal 138 méterig szállt, stíluspontokkal együtt csaknem négypontos előnyből várták a norvégok a folytatást. Az osztrákoktól Michael Hayboeck tovább parádézott, 141.5 méterrel beállította a nap legjobb eredményét, felhozta csapatát 12 pontra.
A harmadik emberek következtek, az esélyesek közül először Martin Schmitt rugaszkodott el. Ugyan a sorozat előtt két beülővel lejjebb parancsolták az ugrókat, tizenegyesből a kilencesbe, ez Schmittet nem zavarta, 139.5 méterrel alaposan feladta a leckét az utána következő Anders Jakobsennek. Ő azonban tökéletesen megoldotta: úgy tűnt, sosem fog talajt, az egész hétvége legnagyobbját produkálva 145 méterig jutott, ezzel 15 ponttal ismét megléptek a norvégok. Stefan Thurnbichler az osztrák csapat egyik gyenge láncszeme 126-tal messze elmaradt a két éllovastól, 45 pontra nőtt így a lemaradásuk.
A norvégok tehát majdnem megnyugtató előnnyel vezettek a záró sorozat előtt, azonban ha visszaemlékszünk az első ugrásokra, Michael Uhrmann 9.5 méterrel távolabb jutott,mint Romören, azaz még korántsem dőlt el a verseny. Walter Hofer a tízes beülőig emelte a startot, megadva az esélyt a nagyobb ugrásokra. Emmanuel Chadal például élt is vele, a francia 140 méterig jutott, ugyanezt Ville Larinto is megugrotta,megmentve a finnek becsületét, s az utolsó pillanatban felhozta csapatát legalább az ötödik helyre. A szlovén csapatnak az is belefért, hogy Robert Hrgota 125-tel igencsak belerondított a negyedik sorozat eredményeibe, előnyük akkora volt, hogy maradtak negyedikek. Az osztrákoktól David Zauner zárt, 142 méterrel búcsúzott Willingentől.
Ketten maradtak, Uhrmann és Romören párharca döntött. Előbb a német próbálkozott, és ahhoz hogy esélyük legyen, legalább 140 méterre lett volna szüksége. Meg is lett, 141.5 méternél csapta le a léceket Uhrmann, valamint mellé csupa 19-est kapott a zsűritől. Ez azt jelentette, hogy Romörennek csaknem 135 méter kellett a biztos győzelemhez. Egész hétvégén nem jutott el addig, és ezúttal sem, sőt! Rontott is első kísérletéhez képest, csak 130-ig repült, és joggal foghatta a fejét.
Drámai körülmények között, mínusz 15 pontos hátrányból nyerte meg a németeknek Michael Uhrmann a willingeni csapatversenyt, ezzel a lendülettel utaznak Vancouverbe, és könnyen lehet, hogy ott ugyanezzel a norvég négyessel és a Janne Ahonennel, Harri Ollival kiegészülő finnekkel kell megküzdeniük a csapatverseny fennmaradó két dobogós helyéért. Azért csak kettőért, mert szinte elképzelhetetlen, hogy az osztrákok Morgensternnel, Schlierenzauerrel, Koflerrel, Lotzllel felállva ne nyerjenek aranyat. Persze a sport attól szép, hogy bármi megtörténhet, mindenesetre az olimpia legnagyobb szenzációja lenne, ha nem az osztrák himnusz csendülne fel február 22-én amikor a csapatversenyben hirdetnek győztest.
Csapatverseny. Nagysánc (HS 145) 1. Németország (Michael Neumayer, Pascal Bodmer, Martin Schmitt, Michael Uhrmann) 965.5 pont 2. Norvégia (Johan Remen Evesen, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Björn Einar Romören) 959.6 3. Ausztria (Florian Schabereiter, Michael Haybök, Stefan Thurnbichler, David Zauner) 937.1 A nemzetek versenyének állása (még 5 állomás van hátra) 1. Ausztria 5550 pont 2. Németország 2457 3. Norvégia 2407 |