A találkozón az amerikaiak szereztek vezetést, fél perccel az első harmad vége előtt Hilary Knight talált Shannon Szabados kapujába, kihasználva ezzel harmadik emberelőnyüket. Sokáig azonban nem örülhettek a vezetésnek, mert a szünet után két perccel Haley Irwin előbb egyenlített, majd a harmad közepén Marie-Philip Poulin a vezetést is megszerezte a kanadaiaknak.
A záró harmadban elkeseredetten támadtak az amerikaiak, de eleinte elsősorban így is a kanadaiak előtt adódtak gólhelyzetek, leszámítva Brianna Decker lehetőségét, ami után azonban elég csúnyán lekönyökölték a védők a játékost, de a játékvezetők nem láttak okot a kiállításra. A vége felé azért a kanadaiak magyar származású, eddig kétszeres olimpiai bajnok kapusának, Szabadosnak is akadt védeni valója, ő azonban sokáig lehúzta a rolót.
Az 54. percben hárman vezethették egy védőre a korongot a kanadaiak, de Laura Stacey elönzőzte a lehetőséget, a lepattanóból pedig Monique Lamoureux-Morando lépett ki ziccerben és egyenlített. Az amerikaiak a végén kihasználatlanul hagytak egy újabb emberelőnyt, így aztán jöhetett a hosszabbítás.
A négy-négy elleni játékban inkább az amerikaiak akarata érvényesült, a kanadaiak egyre többször adták el a korongot, és csak egyéni akciókkal próbálkoztak, míg az amerikaiak remekül játszottak össze, s ez a kapura lövések számában is megmutatkozott, gólt azonban nem ért. 95 másodperccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a kanadaiak, de ekkor sem esett gól – következett a szétlövés.
Az első párból az amerikai Gigi Marvin volt eredményes, aztán Meghan Agosta egyenlített. A negyedik párban Mélodie Daoust és Amanda Kessel is eredményes volt, az ötödikben mindenki kihagyta. A hatodik párban Jocelyne Lamoureux-Davidson az amerikaiakat juttatta előnyhöz, s mivel Agosta hibázott, az amerikaiak lettek az olimpiai bajnokok.
Lamoureux-Davidson gólja
3-2 voor Amerika! Canada moet NU scoren. #PyeongChang2018 #Olympics #OS2018 pic.twitter.com/0XaKwQawG1
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) 2018. február 22.
TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
A végeredmény:
1. Egyesült Államok
2. Kanada
3. Finnország
4. Orosz csapat
5. Svájc
6. Japán
7. Svédország
8. Korea