Marija Sarapovának volt néhány kellemetlen pillanata, de végül továbbjutott (Fotók: Action Images) |
NŐK
A Sarapova–Zakopalová meccsen finoman szólva sem az adogatók fölényét hozta az első játszma, hiszen 5:3-as Sarapova-vezetésig csak egy játékot nyert az éppen szerváló teniszező. Ekkor Zakopalová ugyan megnyerte első adogatójátékát, de Sarapova sem hibázott, így fél óra alatt behúzta az első szettet (6:4).
A helyzet a folytatásban sem javult túlságosan, ismét három brékkel nyitottak a felek, és bár Sarapova ekkor nyert egy adogatást, 3:1-es előnye után nem sokkal 3:3-at mutatott már az eredményjelző.
Ekkor azonban Sarapova ismét elvette ellenfele, majd megnyerte saját játékát, így Zakopalová szervája után 5:4-es vezetésnél a negyeddöntőbe jutásért adogathatott, majd miután ez nem sikerült neki, 6:5-nél ismét. Az újabb brék után (22 játékból 15-szor a fogadó nyert…) jöhetett a rövidítés.
Itt 6–3-nál három szettlabdához jutott a cseh teniszező, és bár ebből kettőt még hárított Sarapova, a harmadikat már szélesre ütötte, így jöhetett a döntő szett (6:7).
Ez ismét az orosz fölényét hozta, aki végül 3 óra 11 perc alatt jutott a negyeddöntőbe, és továbbra is versenyben van egyetlen hiányzó Grand Slam-trófeájáért (eddig két elődöntőt tud felmutatni a párizsi salakon).
Sarapova ellenfele az előző forduló két meglepetésemberének csatáját megnyerő Kaia Kanepi lesz. A Caroline Wozniackit búcsúztató észt megnyerte az első szettet, a második nagy csatában az ifjú Arantxa Rusé, a német Julia Görges kiejtőjéé lett. A harmadikban aztán már kizárólag Kanepi akarata érvényesült – vele lett teljes a negyeddöntő mezőnye.
Jó úton haladt a legjobb nyolc közé jutás felé a címvédő Li Na is, aki 6:3, 2:2-re állt Jaroszlava Svedova ellen. Ezután viszont már csak a kazah párosspecialista nyert játékot, így ő lett a Roland Garros történetének kilencedik olyan játékosa, aki a selejtezőből indulva negyeddöntőbe jutott.
Li Na kiesésével egyébként biztossá vált, hogy új győztest avatnak női egyesben. Kazah legyőzőjére a következő körben egy újabb Grand Slam-címvédő, a cseh Petra Kvitová, a tavalyi wimbledoni bajnok vár, aki – leszámítva az előző fordulóban elveszített egy játszmát – ellentmondást nem tűrő tempóban halad. Az eddig megnyert nyolc szettből négyet 1-re, hármat 2-re, egyet háromra hozott. Az utolsó versenyben lévő amerikai, Varvara Lepchenko ellen 6:2, 6:1 volt az eredmény.
FÉFRIAK
A férfiaknál befejezték a vasárnap sötétedés miatt félbeszakadt két találkozót. A döntő szettet 4:2-es vezetésről folytató Jo-Wilfried Tsonga következett adogatással, de Stanislas Wawrinka egyből brékelte őt, majd saját adogatójátéka megnyerése után egyenlített (Tsonga 4:1-re is vezetett a szett során).
Ezután azonban nem ismétlődött meg a tavalyi eset (amikor a svájci kétszettes hátrányból legyőzte Tsongát), a francia megnyerte saját adogatását (5:4), majd Wawrinka szervájánál kétszer is mérkőzéslabdához jutott – a másodikkal pedig már élt is (6:4).
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
Tsonga – a rendező franciák immár egyetlen egyesbeli reménysége – így bejutott a negyeddöntőbe, amelyben a vasárnap kétszettes hátrányból fordító, világelső szerb Novak Djokovics lesz az ellenfele.
Juan Martín del Potro 2:1-re vezetett a negyedik játszma előtt Tomás Berdych ellen, és egy gyors brékkel, majd két saját szervajátéka megnyerésével hamar ellépett 3:0-ra, de a cseh teniszező visszakapaszkodott és egyenlített (4:4). A találkozó 6:5-ös Del Potro-vezetésnél dőlt el, amikor Berdych szervájánál három mérkőzéslabdához jutott az argentin, és már az elsőt kihasználva bejutott a negyeddöntőbe, amelyben ellenfele a svájci Roger Federer lesz.
Az alsó ágon elsőként David Ferrer jutott be a negyeddöntőbe, miután tükörsima mérkőzésen túllépett honfitársán, Marcel Granollersen. Nem sokkal később követte őt a következő fordulóba egy másik spanyol, Nicolás Almagro is, aki a 8. helyen kiemelt Janko Tipszarevicset búcsúztatta, szintén három szettben.
Rafael Nadal három játszmában, mindössze két játékot elveszítve legyőzte az argentin Juan Mónacót. Nadal a megelőző három mérkőzését is három játszmában nyerte meg a párizsi versenyen, de mindegyik közül ez volt a legkönnyebb – két játszmát nullára nyert meg, összesen két játékot veszített el, és az első meccslabdáját értékesítette.
A hatalmas különbségben vélhetően szerepet játszott az is, hogy argentin ellenfele rázósabb úton jutott el idáig, legutóbbi mérkőzése ötjátszmás csatát hozott.
Nadal honfitársa, Almagro ellen játszik az elődöntőbe kerülésért – ez egyben azt is jelenti, hogy egy spanyol biztosan lesz a legjobb négy között. De lehet kettő is, hiszen Ferrer is versenyben van – ugyanezen az ágon.
A nap utolsó férfimérkőzésén a 4. kiemelt Andy Murray ugyanúgy kezdett Richard Gasquet ellen, ahogyan a második fordulóban a finn Jarkko Nieminen ellen – majd hajszálpontosan ugyanúgy, ugyanolyan játszmaarányokkal nyert: az első szett 6:1-es elveszítése után már csak hét játékot engedélyezett ellenfelének. Murray negyeddöntőbeli ellenfele Ferrer lesz.
FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ |
Tsonga (francia, 5.)–Wawrinka (svájci, 18.) 6:4, 7:6, 3:6, 3:6, 6:4 |
Del Potro (argentin, 9.)–Berdych (cseh, 7.) 7:6, 1:6, 6:3, 6:4 |
Ferrer (spanyol, 6.)–Granollers (spanyol, 20.) 6:3, 6:2, 6:0 |
Almagro (spanyol, 12.)–Tipszarevics (szerb, 8.) 6:4, 6:4, 6:4 |
Nadal (spanyol, 2.)–Mónaco (argentin, 13.) 6:2, 6:0, 6:0 |
Murray (brit, 4.)–Gasquet (francia, 17.) 1:6, 6:4, 6:1, 6:2 |
NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ |
Svedova (kazah)–Li Na (kínai, 7.) 3:6, 6:2, 6:0 |
Sarapova (orosz, 2.)–Zakopalová (cseh) 6:4, 6:7, 6:2 |
Kvitová (cseh, 4.)–Lepchenko (amerikai) 6:2, 6:1 |
Kanepi (észt, 23.)–Rus (holland) 6:1, 4:6, 6:0 |
FÉRFIAK |
Djokovics (szerb, 1.)–Tsonga (francia, 5.) |
Federer (svájci, 3.)–Del Potro (argentin, 9.) |
Ferrer (spanyol, 6.)–Murray (brit, 4.) |
Almagro (spanyol, 12.)–Nadal (spanyol, 2.) |
NŐK |
Cibulková (szlovák, 15.)–Stosur (ausztrál, 6.) |
Errani (olasz, 21.)–Kerber (német, 10.) |
Svedova (kazah)–Kvitová (cseh, 4.) |
Kanepi (észt, 23.)–Sarapova (orosz, 2.) |