Mint arról beszámoltunk, csütörtökön elnökségi ülést tartottak a Magyar Teniszszövetségnél, ennek végén nem született határozat, a tagok valószínűleg a jövő héten találkoznak ismét. Úgy tudjuk, az elmaradó magyarországi WTA-torna mellett egyéb pénzügyi problémák is erősítik a konfliktust, amelynek mostani végeredménye az, hogy távozott Richter Attila főtitkár.
Elmarad a magyarországi WTA-torna – hivatalos |
A WTA már alternatív versenyeket ajánl a magyar torna helyett |
Márky Jenő lemondatná az MTSZ vezetőségét |
Richtert Juhász Gábor váltja a főtitkári pozícióban, aki a Fed-kupa-válogatott szövetségi kapitánya, a Davis-kupa-csapat menedzsere, illetve a szövetség sportigazgatója volt, utóbbi posztról mostani kinevezése miatt lemondott.
A Magyar Teniszszövetség közleménye változtatás nélkül:
Richter Attila tájékoztatta az elnökséget, hogy vállalja az erkölcsi felelősséget a februári Hungarian Ladies Open WTA-torna elmaradásáért, illetve a verseny kapcsán kialakult helyzetért. Hangsúlyozta, hogy minden ezzel kapcsolatos döntést a jogi- és szerződéses kereteken belül, a hazai tenisz és a magyar női teniszezők érdekeit szem előtt tartva, illetve a kormányzati szándéknak megfelelően hozott meg, abból a célból, hogy 2020-ban is lehessen Magyarországon WTA-tornát rendezni. Miután a WTA 2019. decemberi döntése – valamint azt megelőző több korábbi döntése – nyomán egyértelművé vált, hogy Márky Jenő tornáját nem lehet megtartani Magyarországon, ezért a februári Hungarian Ladies Open lett volna erre az egyetlen lehetőség.
Richter Attila lemondását azzal indokolta, hogy a magyar tenisz soha nem látott sikerek kapujában áll – az MTSZ sikeres tavalyi pályázatának köszönhetően áprilisban rendezik meg az első Fed-kupa-döntőt Budapesten, míg márciusban a Davis-kupa-válogatott játszik a világcsoportba kerülésért –, és nem szeretné kockáztatni, hogy a sikereket botrányok, széthúzás és sárdobálás árnyékolják be. A személyét ért támadások miatt, a helyzet mielőbbi rendezését elősegítendő ezért a lemondás mellett döntött, egyben reményét fejezte ki, hogy ezzel kaput nyit ahhoz, hogy tárgyalóasztalhoz üljenek a felek és a sportág jövőjének érdekében közös megoldást találnak, ami felválthatja a parttalan vitákat és a sárdobálást.
Richter Attila arról is tájékoztatta az elnökséget, hogy amellett, hogy az MTSZ-nek január végéig nem volt érvényes szerződése a Hungarian Ladies Open jogtulajdonosával, az IMG-vel, egy sürgős döntést igénylő helyzetben, belső konzultációkat követően, a magyarországi WTA-torna megrendezése érdekében, soron kívül, elnökségi egyeztetés és jóváhagyás nélkül írta alá a közelmúltban a három évre vonatkozó lízingszerződést a szervezettel. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a torna februári elmaradása eredményeként a megállapodás további évekre vonatkozó automatikus kötelezettségekkel nem jár.
A Magyar Teniszszövetség továbbra is elkötelezett a hazai teniszsport fejlődése mellett, és a közeljövőben minden erejével és lehetőségével a márciusi Davis-kupa-találkozó, illetve az áprilisi budapesti Fed-kupa-döntő sikeres megrendezése érdekében fog tevékenykedni.