– Odáig rendben van, hogy négyes pályára akart menni, de az 1:52.96... Erődemonstrációról nem volt szó.
– Hát ez most így jött ki. Mindenképpen jobb időt akartam a reggeli 1:54-nél, ami sikerült, ám ennek még nem volt igazán ritmusa.
– Két éven belül harmadszor jött 1:53 alatt, miközben 2012 óta egyetlen világbajnokságon, de még Rióban sem tudott a győztes 1:53.3-on belülre kerülni, holott az olimpiát egy bizonyos Michael Phelps nyerte meg. Tényleg nem volt ritmusa az 1:52-es úszásnak?
– Ha mondom! Az előfutamban a fordulók nem sikerültek igazán, a középdöntőben pont azok voltak rendben, de emiatt nem ment olyan könnyedén, mint szeretném. Ez olyan kilencvenszázalékos úszás volt, jó esetben. Láthatnám a részidőket?
– Tessék. (Mutatjuk neki a négy 50-et.)
– Aha, látom. Gyenge, gyenge, gyenge. Na jó, az utolsó elmegy. Mondjuk, az már csípett kicsit.
– Ami nem gyenge-gyenge-gyenge, az már az 1:51.51-es világcsúcs?
– Mindig ezzel jönnek...! Az még odébb van, az most nincs bennem. De egyéni csúcsot szeretnék úszni.
– Az akkor Európa-csúcs lesz...
– Én örülnék a legjobban. Viszont alapvetően a győzelem a fontos, bár most folyamatosan az időről beszélünk. Mégis, sokkal inkább a taktikára kell figyelni, az iramra. Chad le Clos el fogja kezdeni mellettem, ez tuti, mindig ezt csinálja, nekem meg mennem kell majd vele. Aztán ő talán nem bírja majd annyira, viszont a második százon jön Daija Szeto, akkor meg vele kell pörkölnöm. Így jöhet össze egy jó idő. Vagy a győzelem Szetónak... Vicceltem!
– Néhány dél-afrikai és angol újságíró megállította délelőtt, és idézték Le Clos-t, aki szerint ön új dimenzióba emeli majd a pillangóúszást.
– Nagyon megtisztelő, hogy ezt mondja rólam. Remek fickó, egyenes, őszinte. Nyilván így is gondolja.
– És ez jólesik?
– Kinek ne esne jól? De nem hagyom elaltatni magam, mert pontosan tudom, hogy ő is meg akarja nyerni a döntőt.
– Igaz, panaszkodott, hogy neki az 1:52.96 pont az élete legjobbja, azzal verte meg Phelpset Londonban – ön meg lazán behinti egy előfutamban.
– Azért őt sem kell félteni. De az biztos, hogy ha sikerül egy újabb 1:52-es idő, akkor azért sok mindentől nem kell talán tartanom.
– Kenderesi Tamással mit beszéltek?
– Szegény, csúnyán beleesett ebbe a holtversenybe. Azt mondta, úgy fest, ez repeta. Én azt feleltem neki, nem, tesó, ez nem repeta. Ez szívás.
A Nemzeti Sportot az eseményről tudósítja:Roska Emese Boglárka (Kvangdzsu), Csurka Gergely (Kvangdzsu), Derencsényi István (Kvangdzsu, fotó), Kovács Erika (Budapest)
FÉRFI 200 MÉTER PILLANGÓ
A DÖNTŐ MEZŐNYE
1. MILÁK KRISTÓF (MAGYARORSZÁG) 1:52.96
2. Zach Hartin (Egyesült Államok) 1:55.26
3. Szeto Daija (Japán) 1:55.33
4. Leonardo de Deus (Brazília) 1:55.71
5. Chad le Clos (Dél-Afrika) 1:55.88
6. Federico Burdisso (Olaszország) 1:55.92
7. Denisz Keszil (Ukrajna) 1:55.95
A 8. döntős helyért szétúszás lesz szerdán, magyar idő szerint hajnali 3 órakor
Antani Ivanov (Bulgária) 1:56.25
KENDERESI TAMÁS (MAGYARORSZÁG) 1:56.25