Nem volt egyszerű feladat a koronavírus-járvány miatti kényszerszünetben felügyelni a KSI öttusaszakosztályának megközelítőleg kétszáz versenyzőjét, az egyesület mégis nagyobb veszteség nélkül vészelte át az időszakot, és immár, ha fokozatosan is, de kezd visszatérni a régi kerékvágásba.KSI öttusaszakosztályának megközelítőleg kétszáz versenyzőjét, az egyesület mégis nagyobb veszteség nélkül vészelte át az időszakot, és immár, ha fokozatosan is, de kezd visszatérni a régi kerékvágásba.
Abban, hogy az utánpótlás-nevelő klub ne veszítse el „állománya” egy részét, valamint a fiatalok lelkesedését is őrizze, a legnagyobb szerepe az edzőknek volt a rendhagyó hetek alatt. A szakosztály vezetője, egyben az élversenyzőkkel foglalkozó vívómestere, Takács Péter nem is tagadja, hogy a lemorzsolódással kapcsolatban bőven mutatkoztak aggodalmai.
„Félő volt, hogy kevés gyerek fog visszajönni, de a korlátozások enyhítése után azt tapasztaltuk, hogy újra elkezd pezsegni az élet a szakosztályban. Az otthon töltött napok alatt a csoport- és szakedzőink folyamatosan online edzéseket tartottak a versenyzőinknek, amely órák egyik legfontosabb része a visszacsatolás volt. A gyerekek nem csak elvégezték a feladatokat, hanem különböző formákban számot is adtak azokról. Bizonyítottan részt vettek a munkában, és ennek is köszönhető, hogy viszonylag könnyen ment a visszaállás. Amint lehetett, özönlött be a társaság a KSI épületébe. Az edzők egyik legnagyobb kihívását az érdeklődés folyamatos fenntartása jelentette, és ezt úgy tűnik, sikerült teljesíteni. Ma már mind az öt sportágunk működik.”A szakember szerint a sikeres újraindulásnak elengedhetetlen kelléke volt a szülők otthon végzett, áldozatos partnersége is.
„Többször is filozofáltam azon, hogy tulajdonképpen a gyerek sportolása csak egy kisebb szegmense annak a munkának, amit a szülőknek ebben az időszakban pluszban szükségeltetett végezniük – hiszen sok más minden mellett még tanulni is kellett. Ezzel együtt az ő közreműködésük a dologban nagyon pozitívan hatott.”
A szünetben csak az olimpiai kerettagok részére voltak biztosítottak a teljeskörű felkészülési körülmények. Ők jelenleg négyen tartoznak a KSI kötelékébe. A rutinos Kasza Róbert mellett a már fiatalabb generációt képviselő Regős Gergely és Bereczki Richárd, valamint a még juniorkorú, 19 éves Gulyás Michelle. Maga a junior és az ifjúsági korosztály a szigorú egészségügyi előírásokat betartva a második lépésben kezdhette meg a tréningeket. Köztük is szép számmal akadnak válogatott ígéretek. Az elmúlt év korosztályos világversenyein szerepelt Kállai-Simóka Nóra, László Beáta, Basa Lili, Vajda János és persze, Gyurka Márk Manó, aki U19-es egyéni vb-bronzérmet szerzett. Hogy idén lesznek-e hasonló megméretések, még mindig rejtély. A nemzetközi szövetség (UIPM) továbbra sem döntött a sorsukról.
„Egyelőre még hazai verseny sincs kilátásban – folytatja Takács Péter. – Minden fiatal számára fontosak a nemzetközi viadalok, de leginkább azok érezhetik meg a hiányát, akik utolsó, legérettebb, legjobb évüket töltik a korosztályukban. Nem beszélve arról, ha valaki a felnőttek közé lép, de most még éremesélyesként szerepelhetne a junior Európa- vagy világbajnokságon.”
A bizonytalanság időtartama jelen pillanatban megjósolhatatlan. Egyelőre maradnak a felmérők. A múlt héten a laser runnal kezdődött meg a sor.
„A felmérőkön most senki nem arra kíváncsi, milyen remek teljesítményre képesek a fiatalok, csupán arra, hogy hol tartanak. A gyerekek motivációja szempontjából lenne nagyon fontos, hogy tiszta képet lássanak maguk előtt az év hátralévő részét illetően. A munkát elkezdtük, a szakosztály dübörög. Hogy mit hoz a jövő, még nem tudjuk, de ebben a létszámban és minőségben szeretnénk folytatni. 2013 óta több korosztályban is a hazai és a nemzetközi öttusa élmezőnyéhez tartozunk. Hasonló sikerekben bízunk, és amíg van lehetőségünk, igyekszünk megtartani az élversenyzőinket, mert ők idővel húzóerővé, példaképpé lépnek elő az utánpótlásunk számára.”
KSI a porondonTovábbi korosztályos hírekÖTTUSÁBANa sportági aloldalunkon.