Jégkorong: Fináléban a Ferencváros!

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2004.02.11. 23:00
Sok munkát adtak a ferencvárosi játékosok a vendégek kapusának, Belicnek (Fotó: Farkas József)
Ferencváros–KHL Zagreb (horvát) 10–4 (4–0, 2–3, 4–1)
AstraZeneca csarnok, 300 néző. V: Incze, Sós, Kincses
FERENCVÁROS: Bán – Hajdú 1 (1), BOGNÁR 1 (4), Gergely Cs. 1 (1), DOBOS 1 (1), Kaszala 1 (1), Ancsin (2), Székely-Mádai 1, JÁNOSI 1 (1), HOFFMANN 1 (1), Bálint, Holló 1, Kakas, Farkas (1), Nagy L., Kiss G. 1, Major, Gergely Zs. Edző: Szergej Oreskin
ZAGREB: Belic – Jacmenjak (1), Duretic 1, Lovrentic 1, Cunko, Rojsek 1, Smerdelj, Sakovic (1), Piragic (1), Pokos, Plahutar, Miljak, Muslin, Skrgatic, Smojver 1. Edző: Sven Skrgatic
Kiállítások: 19 perc + 10 fegyelmi (Bálint) + végleges fegyelmi (Gergely Zs.), ill. 28 perc + 10 fegyelmi (Pokos), 2x10 perc fegyelmi (Smojver) + végleges kiállítás (Smojver) + végleges fegyelmi (Plahutar) + végleges kiállítás (Jacmenjak)

Mivel a zágrábi első mérkőzésen egygólos hátrányba került a Ferencváros, nagy iramban kezdtek a zöld-fehérek. Egészen a 13. percig bírta a nyomást a horvát együttes, amikor is egy összehangolt támadás során Hoffmann szélről középre lőtt passzát a remek ütemben érkező Székely-Mádai vágta a hálóba. Aztán még mielőtt a horvátok eszméltek volna, a 15. perc során kétszer is bevették a hazaiak Belic kapuját. Előbb Hoffmann hámozta át magát három vendégen, s növelte a már továbbjutáshoz elegendő kétgólnyira a különbséget, majd néhány másodpercre rá Dobos lőtt egy potyagólt. A sípszót megelőzően még Farkas átadásából Kiss csökkentette a zágrábiak önbizalmát. Igen ám, de ezzel az agressziójuk nőttön nőtt… Olyannyira, hogy a második harmadban teljesen jogosan kaptak a horvátok hatvanhárom percnyi büntetést. Később hokiztak is, és három alkalommal is betaláltak az FTC kapujába. Majd válaszul Bognár a kék vonaltól lőtt a kapuba, Hajdu pedig a kettős emberelőnyt használta ki. Nem csak a kiállítások mennyiségében volt rendhagyó a mérkőzés, a kezdés félórát csúszott, a veszekedések harmadnyi időbe teltek, s arra is várni kellett, hogy a szünet után a víz ráfagyjon a pályára.
A záró játékrészben viszont gyorsan követték egymást az események: Holló feliratkozott a góllövőlistára, majd Rojsek által szépítettek a zágrábiak. A büntetőpad pedig továbbra is roskadozott… A játékrész derekán Bognár remekül ugratta ki passzával Kaszalát, aki egy az egyben ment Belicre, s nem hibázott (8–4). S hogy pillanatnyira se lankadjon a figyelem, a harcias Plahutarnak köszönhetően újabb verekedésre került sor. A 14. percben Bognár átadásából Gergely Csaba növelte a már biztos továbbjutáshoz elegendőre a különbséget. A vége előtt még borsot tört az amúgy is rendkívül bosszús vendégek orra alá a Fradi: a tizedik gólt is bevágták nekik, erre hosszú percekig birkózással vegyített bokszmérkőzést rendeztek a jégen. Végeredményben a Ferencváros a továbbjutó, a döntőben a Csikszereda együttese várja.