Megnehezítette a Szeged kupadöntőbe jutását a NEKA

SZENDREI ZOLTÁNSZENDREI ZOLTÁN
2024.05.18. 17:06
A Szeged a NEKA legyőzésével jutott az MK döntőjébe (Fotó: Földi Imre)
Az OTP Bank-Pick Szeged 39–33-ra legyőzte a NEKA csapatát a férfi kézilabda Magyar Kupa tatabányai négyes döntőjének első elődöntőjében.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, TATABÁNYA
Május 18., szombat
OTP Bank-Pick Szeged–NEKA 39–33 (17–15)
Tatabánya Multifunkciós csarnok, 2306 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
SZEGED: Nagy Martin – Martins 1, Stepancic 4, Molina, Gaber 2, BODÓ 5, Jelinic 2. Csere: Imsgard (kapus), Szilágyi Benjámin, Bombac 2, Bánhidi 3, Mackovsek 4, SOSTARIC 8 (2), FRIMMEL 5, Garciandia 3, Szita. Edző: Kárpáti Krisztián
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 1, Dely 4, SZTRAKA 5 (1), Gál 3, LUDMÁN 5, Molnár R. 1. Csere: Mikler K. (kapus), Tóth L. 4 (3), Kovács T. 4, Deák 2, Karai, Tárnoki, Nagy Á. 1, Szűcs Balázs 2, Zakor 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–4. 13. p.: 7–10. 16. p.: 8–11. 22. p.: 12–11. 28. p.: 15–15. 38. p.: 23–22. 41. p.: 27–22. 46. p.: 32–26. 51. p.: 33–31.  57. p.: 37–31
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/4
Kárpáti Krisztián: – Gratulálok a NEKA-nak, nyílt sisakos küzdelem volt. Nyomás nélkül tudtak kézilabdázni, felszabadultan játszottak. Már a bajnokságban is bizonyították, hogy a legnagyobbaknak is kellemetlen ellenfelei tudnak lenni. Nálunk az első félidőben elmaradtak a megállító faultok és a távoli lövések zónájából a védések, ezáltal megérezték a vérszagot. Mindenkit próbáltunk játékba hozni, hogy vasárnap könnyebben tudjunk beleállni a meccsbe.
Sótonyi László: – Örülök, hogy ilyen közönségszórakoztató játékot tudtunk nyújtani. Volt egy időszak, amikor egészen jól működött a hét mezőnyjátékossal való támadójátékunk, de azokban a pillanatokban, amikor igazán fontos volt, a Szeged érvényesíteni tudta a nagyobb tudását és rutinját. Mindenkit játszatni tudtam, a kulcsembereket sikerült pihentetnem. Amiért idejöttünk a négyes döntő hétvégéjére, az vasárnap lesz.

A MÁSIK ELŐDÖNTŐBEN
Telekom Veszprém–Dabas KC 38–27 (22–17)
Május 19., vasárnap
15.15: NEKA–Dabas KC (Tv: M4 Sport+)
18.00: OTP Bank-Pick Szeged–Telekom Veszprém (Tv: M4 Sport)

Óriásit játszott története első Magyar Kupa négyes döntős mérkőzésén a NEKA csapata. A fiatal tehetségekkel felálló együttesben Ludmán Marcell három szép góllal kezdett, a 10. percben 7–5-ös vezetést mutatott számukra az eredményjelző. Sótonyi László változatos meccstervvel próbálta megnehezíteni a jóval nagyobb erőkből álló Szeged dolgát: előkerült az 5-1-es védekezés és a hét mezőnyjátékossal való támadójáték is.

A másik oldalon Kárpáti Krisztián a kezdőcsapatba jelölte Nagy Martint, Szilágyi Benjámint és Carlos Molinát is, hogy a kulcsembereit ne hajtsa ki teljesen a vasárnapi mérkőzésük előtt. A Szeged a 15. percben sort cserélt, és 11–8-as hátrányból hamar 12–11-es előnyt csinált. Mario Sostaric és Luka Stepancic többször is megtalálta a balatonbogláriak védekezésének az ellenszerét. (17–15)

A második félidőben a NEKA továbbra is ragaszkodott a hét a hat elleni játékhoz, amiben Sztraka Dániel rendre jól találta meg, hogy ki tud majd ziccerből lőni az akció végén. Mikler Krisztián is védett kettőt a fordulás után, így 17–17-nél ismét egyenlő volt az eredmény. A Szeged csak a gyors középkezdésből szerzett könnyű gólokra játszott ekkor, de az elrontott NEKA-akciókból is számtalanszor bevette az üres kaput.

Potyogtak a gólok, a Tisza-partiak 32–26-ra megléptek, ekkor a rivális négyet lőtt válasz nélkül, szorossá téve az 50. percig az összecsapást. Sostaric fejbe vágta Kovács Tamást, amiért piros lapot kapott. Ugyanígy járt Nagy Ádám is, aki Miguel Martinst találta el hasonlóképpen. A rutintalanság kijött a végén, az eladott labdák megbosszulták magukat. A Szeged 3933-as győzelmet aratott, és készülhet a vasárnap esti fináléra.