2. Bundesliga: simán nyertek Dárdaiék

Sári RolandSári Roland
2024.05.11. 14:55
A sajtóhírek ellenére is magabiztosan játszott a Hertha (Fotó: Getty Images)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (2. Bundesliga) 33. fordulójában a Dárdai Pál vezette Hertha BSC 3–1-re legyőzte a Kaiserslauternt.

A mérkőzés előtt a német lapok azt írták, hogy már szinte biztos, a Hertha nem Dárdai Pállal folytatja a következő idényben. Ennek ellenére a fővárosiak összeszedettnek tűntek az első perctől kezdve, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 20. percben ugyanis egy csúnya szabálytalanságot követően büntetőhöz jutottak Dárdaiék, amelyet Haris Tabakovics nyugodt fejjel értékesített, megszerezve csapatának a vezetést. 1–0

A folytatásban egy kis időre leült a találkozó, ám a félidő hajrájában ismét beindultak a csapatok. A 39. percben egy szabadrúgásból Marlon Ritter gyönyörűen tekerte be a labdát, amivel kiegyenlítette a meccset (1–1), de sokáig nem örülhetett a Kaiserslutern. A játékrész hosszabbításában már vissza is vette a vezetést a Hertha, amikor Jeremy Dudziak egy bedobást követően került nagy helyzetbe és használta ki jól a lehetőségét. 2–1

A mérkőzés előtt a tabella kilencedik helyén álló berliniek a második félidőben is sokkal dominánsabbnak tűntek és a 67. percben Fabian Reese góljával tovább növelték előnyüket, és győztek. 3–1

Dárdai Márton és ifjabb Dárdai Pál kezdőként lépett pályára és végig is játszotta a találkozót, míg testvérük, Dárdai Bence nem volt a keretben.

NÉMETORSZÁG
2. Bundesliga
Hertha BSC–Kaiserslautern 3–1 (Tabakovics 20. – 11-esből, Dudziak 45+3., Reese 67., ill. Ritter 39.)