Prati első gólja adta meg a lökést – a Cagliari benn maradt a Serie A-ban

B. D. K.B. D. K.
2024.05.19. 14:33
Matteo Prati (jobbra) első gólja nagyon sokat ért a Cagliarinak (Fotó: Getty Images)
A Cagliari 2–0-ra nyert a Sassuolo otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén, és ezzel bebiztosította tagságát a Serie A-ban.

Igen nehéz helyzetből várhatta a mérkőzést a Sassuolo, amely az utolsó előtti helyről várhatta a Cagliari elleni hazai meccset. A vendégek – akik még nem biztosították be a bennmaradásukat – kezdték aktívabban a találkozót, és a 7. percben Ruan Tressoldi luftja és belépője után majdnem büntetőhöz jutottak, de a játékvezető sípja néma maradt, és a VAR sem jelzett, pedig úgy tűnt, szabálytalanság történt Gianluca Lapadulával szemben. A folytatásban mindkét kapu előtt volt egy-egy nagyobb gólszerzési lehetőség, de a csapatok 0–0-val vonultak a szünetre.

Amikor már szép lassan kezdtük volna elkönyvelni a gól nélküli döntetlent, akkor Matteo Prati négy perccel a beállása után előnybe juttatta a vendégeket. A tavaly nyáron érkezett 20 éves középpályásnak ez volt az első gólja a Cagliari színeiben. 24 meccset várt rá, de a legjobb pillanatban szerezte, hiszen ez a találat nagyon sokat ért (0–1).

Ami Lapadulának az első félidő elején nem sikerült, az a meccs végén, a 90. percben igen: kiharcolt egy tizenegyest. Ő is végezte el, és ha nem is magabiztosan, de értékesítette a büntetőt (0–2).

A legvégén Matheus Henrique kiállítása révén tíz emberrel fejezték be a meccset a vendégek, akiknek innentől már kisebb csoda kéne a bennmaradáshoz. Az újonc Cagliari viszont biztosan az élvonalban marad.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Sassuolo–Cagliari 0–2 (Prati 71., Lapadula 90+1. – 11-esből)
Kiállítva: Matheus Henrique (Sassuolo, 90+3.)
Később
15.00: Monza–Frosinone
15.00: Udinese–Empoli (Tv: Sport1)
18.00: Internazionale–Lazio (Tv: Sport1)
20.45: Roma–Genoa (Tv: Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lecce–Atalanta 0–2 (De Ketelaere 48., Scamacca 53.)
Torino–Milan 3–1 (Zapata 26., Ilics 40., Rodríguez 46., ill. Bennaszer 55. – 11-esből)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Napoli 2–2 (Biraghi 40., Nzola 42., ill. Rrahmani 8., Kvarachelia 57.)