Hatgólos rangadó! A Liverpool a Spurs legyőzésével tartotta életben bajnoki reményeit

2024.05.05. 19:28
A Liverpool kettőt vágott a Tottenhamnek az első félidőben (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában a Liverpool 4–2-re nyert a Tottenham ellen, így Jürgen Klopp együttese matematikailag még továbbra sem szállt ki a bajnoki címért folyó versenyfutásból. A hazaiaknál Szoboszlai Dominik csereként beállva bő tíz percet kapott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Liverpool FC–Tottenham Hotspur 4–2 (2–0)
Liverpool, Anfield. Vezette: Tierney
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Quansah, Van Dijk, Robertson (Joe Gomez, 64.) – Mac Allister (Gravenberch, 75.), Endo (Bajcetic, 64.), Elliott (Szoboszlai, 83.) – Szalah, Gakpo, Luis Díaz (Darwin Núnez, 75.). Menedzser: Jürgen Klopp
Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Emerson Royal (Richarlison, 62.) – Bissouma, Bentancur (Skipp, 62.), P. Sarr (Lo Celso, 75.) – Kulusevski (Maddison, 62.), Szon Hung Min, B. Johnson. Menedzser: Ange Postecoglou
Gólszerző: Szalah (16.), Robertson (45.), Gakpo (50.), Elliott (59.), ill. Richarlison (72.), Szon Hung Min (78.)

Negyedóra elteltével megtört a jég. A Liverpool az előző két hazai tétmérkőzésén egyetlen gólt sem szerzett, az Atalantától 3–0-ra, a Crystal Palace-tól 1–0-ra kapott ki az Anfielden, azonban meglepő lett volna, ha a Tottenham ellen is folytatódik a rossz sorozat. Olyannyira, hogy már rögtön az első percekben futószalagon alakították ki a helyzeteket a hazaiak, és amikor már úgy tűnt, ezúttal sem jön össze semmi, a kezdőcsapatba visszakerülő Mohamed Szalah megszerezte a vezetést.

Emlékezhetünk, az egyiptomi csatár az előző fordulóban csak a 79. percben állt be a West Ham ellen (2–2), és az oldalvonal mellett látványosan odaszólt Jürgen Klopp menedzsernek. Sokan úgy gondolták, hogy bármennyire jó futballista, nem viselkedhet így az edzőjével, a német szakvezető viszont másképp gondolta. A 31 éves csatár vasárnap megkapta a bizalmat, és élt is vele. Vataru Endo tette ki a labdát a bal szélre Cody Gakpónak, aki befelé vezette, és beívelt, a hosszú saroknál jó ütemben érkező Szalah pedig a kapuba fejelt.

Sokkal jobban futballozott az első félidőben a Szoboszlai Dominik nélkül felálló Liverpool, olyannyira, hogy a játékrész végén kétgólosra növelte előnyét. Szalah lövéség még védte Guglielmo Vicario kapus, a kipattanót azonban Andrew Robertson közelről a jobb alsó sarokba lőtte. A második félidő elején Cody Gakpo is betalált, így jóformán biztossá vált, hogy a BL-indulásért küzdő londoniak sorozatban negyedszer kapnak ki a Premier League-ben.

Harvey Elliott bombagóljával folytatódott a találkozó, így a végére már csak két fontos kérdés maradt; a gólkülönbség, és hogy mennyi lehetőséget kap Szoboszlai Dominik. Nos, a magyar válogatott szélső a 83. percben állt be, a Spurs pedig szerzett ugyan két gyors gólt, így valamelyest izgalmasabb lett a vége, de összességében simán, 4–2-re nyert a Liverpool, ezzel megmaradt a matematikai esélye a bajnoki cím megszerzésére. A Tottenham pedig ezzel a vereséggel vélhetően lemondhat a BL-indulásról, és sokat elmond a teljesítményéről, hogy a legutóbbi négy találkozóján tizenhárom gólt kapott a bajnokságban.