Őrült meccsen gyűrte le a Newcastle-t az MU; egy lépésre az El-től a Chelsea

M. B.M. B.
2024.05.15. 22:29
A Manchester United legyőzte a Newcastle-t (Fotó: Getty Images)
Két mérkőzést pótoltak szerdán az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 34. fordulójából.

Pörgős, jó iramú meccset produkáltak a felek az „álmok színházában”, s elsőként (a korai vendégfölény után) a Manchester United tudott megvillanni: Kobbie Mainoo teljesen egyedül kapta meg a labdát labdát, s a tizenegyespont elől a jobb alsóba lőtt. A kapott gól után azonnal támadásba lendült a Newcastle, de Dan Burn fejese hiába jutott túl Onanán, Casemiro a gólvonalról fejelte ki a labdát. A „szarkák” a szünetig nem tudták gólra váltani mezőnyfölényüket, de a fordulás után pár perccel már nem hibáztak: Murphy erőből keresztbelőtt labdáját Anthony Gordon becsúszva, jobb külsővel pöccintette a hálóba. Nyolc perccel később hazai szöglet után Amad Diallo elé pattant a labda, kapáslövése pedig a lábak között utat talált a hálóba. A 84. percben Rasmus Höjlund kétgólosra növelte csapata előnyét egy lapos lövéssel, így Lewis Hall hiába lőtt bombagólt a ráadásban, a mérkőzést az MU nyerte meg (3–2), amely így akár még a bajnokságon keresztül is kijuthat az európai porondra.

A másik mérkőzésén a Chelsea Cole Palmer fejesével szerzett vezetést a foghíjas Brigton otthonában. Roberto De Zerbi csapata becsülettel próbálkozott, de nem tudott egyenlíteni, majd jött Cristopher Nkunku, és a második hullámban érkezve értékesítette Malo Gusto középre gurított labdáját. A 88. percben Reece James kiállításával váratlan esélyt kaptak a „sirályok”, de Danny Welbeck gólja későn érkezett – a londoni „kékek” győzelmükkel karnyújtásnyira kerültek az Európa-ligától. 1–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 34. FORDULÓ ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEI
Brighton–Chelsea 1–2 (Welbeck 90+7., ill. Palmer 34., Nkunku 64.)
Manchester United–Newcastle United 3–2 (Mainoo 31., A. Diallo 57., Höjlund 84., ill. Gordon 49., Hall 90+2.)