Férfi kosárlabda NB I: a Honvéd szerezte meg az ötödik helyet

T. Z.T. Z.
2024.05.12. 19:56
A Honvéd idegenben is simán nyert a Pécs ellen – megvan az ötödik hely (Fotó: honved.hu, archív)
Az NKA Universitas Pécs hazai pályán 21 pontos különbséggel kikapott a Budapesti Honvédtól vasárnap a férfi kosárlabda NB I ötödik helyéért zajló párharc mindent eldöntő harmadik találkozóján. Ennek a sikernek köszönhetően a fővárosi együttes 2–1-es összesítéssel megnyerte a helyosztót.

Az első negyedben még szorosan alakult a találkozó, ekkor még csak négypontos különbség mutatkozott a csapatok között. A második, de még inkább a harmadik negyedben azonban kinyílt az olló, és a Honvéd folyamatosan meglépett ellenfelétől, amelynek nem volt esélye arra, hogy visszakapaszkodjon.

A végén 21 pontnyi különbség állt a felek között az eredményjelzőn, így a Honvéd végzett az ötödik helyen a bajnokságban.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
NKA Universitas Pécs–Budapesti Honvéd SE 63–84 (16–20, 18–26, 14–22, 15–16)
Pécs, 450 néző. V: Montgomery-Tóth C., Nagy V., Jankovics.
PÉCS: Kovács P. 2, SCHERER 14/12, NIKOLICS 11/3, Mangjafic 2, Durmo 6/3. Csere: S. Henry 6, Kerpel-Fronius 6, WALKER 8, Bor 6, Lukácsi, Angyal 2, Kazy. Edző: Csirke Ferenc
HONVÉD: BROWN 13/6, DJOKOVICS 19/9, WESSON 22/15, Peringer, Filipovics 2. Csere: Hajdu 8/6, J. HENRY 17/6, Kopácsi, Bazsó 2, Reizinger 1, Vámos. Edző: Zlatko Jovanovic
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–8. 9. p.: 14–18. 12. p.: 18–25. 18. p.: 27–42. 23. p.: 36–49. 27. p.: 41–60. 32. p.: 50–69. 36. p.: 61–80.
Kipontozódott: Scherer (38. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Honvéd javára
Csirke Ferenc: – Ezért a hatodik helyért igazán nem kell szomorkodnunk. Életem egyik legjobb döntése volt, amikor elfogadtam a felkérést a vezetőedzői posztra. A búcsúzó Kovács Péternek külön köszönöm a munkáját.
Zlatko Jovanovic: – A saját nevelésű kosarasaink, a magyarok és a külföldiek is jó munkát végeztek. A Pécs újoncként a rájátszásban az ötödik helyért küzdhetett, ez mindent elmond az erejéről.