Vancsa remekül érkezett, gólt szerzett a feljutásért zajló rájátszás elődöntőjében – videó

2024.05.05. 19:10
Vancsa Zalán szerezte az első gólt a mérkőzésen (Fotó: AFP, archív)
A Lommel 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Deinzével vasárnap, a belga másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Challenger Pro League) feljutásért zajló rájátszásának elődöntőjében, az „odavágón”. A hazaiak gólját a kétszeres magyar válogatott Vancsa Zalán szerezte. Az olasz másodosztályban a feljutását szerdán kiharcoló Parma magyar válogatott védőjének, Balogh Botondnak nem alakult ennyire jól a vasárnapi mérkőzése, őt ugyanis a 14. percben kiállították. Csapata szintén 1–1-es döntetlent játszott a Cremonesével.

Vancsa az 54. percben, remek összjátékot követően Kluiverth Aguilar passzára érkezett kiválóan, s közelről nem hibázott.

Noha összességében a Lommel teljesített jobban, nem sikerült győznie, mivel a 75. percben Sven Braken egyenlített – 1–1 lett a mérkőzés végeredménye, a visszavágót jövő vasárnap 16 órakor rendezik.

Az olasz másodosztályban a feljutását szerdán kiharcoló Parma magyar válogatott védője, Balogh Botond a 14. percben piros lapot kapott a Cremonese elleni hazai bajnokin, együttese pedig 1–1-re mentette a találkozót a Serie B-ben. A záró fordulót megelőzően három pont a Parma előnye a második helyezett Como előtt.

ÍGY SZEREPELTEK LÉGIÓSAINK VASÁRNAP

MÁJUS 5., VASÁRNAP

ANGLIA
Premier League
Liverpool–Tottenham Hotspur 4–2
Liverpool: Szoboszlai Dominik a 83. perctől jutott szerephez.

BELGIUM
Challenger Pro League (II. osztály), rájátszás a feljutásért, elődöntő, visszavágó
Lommel–Deinze 1–1
Lommel: Vancsa Zalán végigjátszotta a meccset, az 54. percben gólt szerzett.

HORVÁTORSZÁG
1. HNL
Hajduk Split–Varasd 0–1
Hajduk: Kleinheisler Lászlót a 62. percben cserélték be.

Union Berlin–Bochum 3–4
Union Berlin: Schäfer András a 70. percig a pályán volt, a 63. percben gólpasszt adott.
2. Bundesliga
Elversberg–Hertha BSC 4–2
Hertha: ifj. Dárdai Pál 73 percet játszott, a 61. percben gólt szerzett, Dárdai Márton végig a pályán volt, míg Dárdai Bence nem volt a keret tagja.

OLASZORSZÁG
Serie B
Parma–Cremonese 1–1
Parma: Balogh Botondot a 14. percben kiállították.
Cosenza–Spezia 2–2
Spezia: Nagy Ádám végigjátszotta a találkozót.

SVÁJC
Super League, alsóház
Yverdon–Lausanne 3–1
Lausanne: Szalai Gábor kezdőként kapott lehetőséget, végig a pályán volt.

SZLOVÁKIA
Niké liga, felsőház
Zólyombrézó–Dunaszerdahely 0–3
DAC: Vitális Milán a 72. percben, Damir Redzic a 78. percben szerzett gólt, Csinger Márk végigjátszotta a meccset.