Bundesliga: ezúttal nem kellett a dráma, ötöt rúgott a Leverkusen

T. Z.T. Z.
2024.05.12. 21:31
VfL Bochum 1848 v Bayer 04 Leverkusen - Bundesliga
Csak a szokásos: ismét nyert a Leverkusen (Fotó: Getty Images)
A Bochum ellen is folytatta fantasztikus sorozatát a már bajnok Bayer Leverkusen: Xabi Alonso csapata a meccs nagy részében emberelőnyben játszva idegenben 5–0-ra győzött a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójának vasárnap esti találkozóján és ezzel már ötven veretlenül megvívott meccsnél tart.

A már bajnok Bayer Leverkusen a csodaszámba menő veretlenségi sorozatát igyekezett megtartani Bochumban, és erre minden esélye meg is volt, tekintve, hogy a hazaiak csak a 14. helyen álltak és a kiesés elkerüléséért küzdöttek, s a két csapat őszi meccsén kiütéses, 4–0-s Bayer-győzelem született.

A Leverkusen hamar magához ragadta a kezdeményezést, ráadásul a 15. percben a bochumi védőt, Felix Passlackot kiállította a játékvezető, így Xabi Alonso gárdája hamar emberelőnybe került. Ráadásul  kimondottan jó szögből jöhetett szabadrúgással, ám Robert Andrich lövését a sorfal még blokkolta.

Ezután viszont tovább nőtt az amúgy is jelentős különbség a felek között, s ez idővel gólokban is megmutatkozott: a 41. percben Patrik Schick törte át a bochumi védelmet és szerezte meg a vezetést együttesének. Még a szünet előtt megduplázta előnyét a Leverkusen, amely a hosszabbítás perceiben tizenegyeshez jutott, amit Victor Boniface váltott gólra nagyon magabiztosan.

A fordulás után becsülettel tette dolgát az emberhátrányban futballozó Bochum, de nem tudta megnehezíteni a bajnokcsapat dolgát. Xabi Alonso alakulata azt is megtehette, hogy tulajdonképpen félgőzzel játsszon, így is a kezében tartotta az irányítást. Sőt, a 76. percben a harmadik gólját is megszerezte a Leverkusen, amikor a Schick helyére pályára küldött Amin Adli egy szöglet után nagy erővel fejelt a bochumi kapuba.

Nathan Tella aztán lesállásról bekotorta a negyediket is, de ezt a gólt érvénytelenítette a játékvezető, nem úgy a 86. percben, amikor Josip Stanisic rövidbe tartó lapos lövését mindenki csak dermedten nézte, köztük a kapus is – 0–4. De ezzel még nem volt vége! Merthogy a 93. percben Stanisic a gólja után gólpasszt is adott, Alex Grimaldónak csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát a nagyvonalú kiszolgálás után, kialakítva a végeredményt. 0–5

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Bochum–Bayer Leverkusen 0–5 (Schick 41., Boniface 45+2. – 11-esből, A. Adli 76., Stanisic 76., Grimaldo 90+3.)
KORÁBBAN
Bayern München–Wolfsburg 2–0 (Zvonarek 4., Goretzka 13.)
Darmstadt–Hoffenheim 0–6 (Bebou 2., 51., Beier 6., 44., Kaderábek 22., Kabak 26.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mainz–Borussia Dortmund 3–0 (Barreiro 12., Li Dzse Szung 19., 23.)
Freiburg–Heidenheim 1–1 (Doan 29., ill. Sessa 37.)
1. FC Köln–Union Berlin 3–2 (Kainz 45. – 11-esből, Tigges 87., Downs 90+2., ill. Knoche 15., Volland 19. –11esből)
Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–1 (Hack 9., ill. Dina Ebimbe 35.)
RB Leipzig–Werder Bremen 1–1 (Sesko 61., ill. Seiwald 35. – öngól)