Az Udinese létfontosságú pontokat szerzett Leccében; nyert a Fiorentina

M. B.M. B.
2024.05.13. 20:36
Lorenzo Lucca szerezte meg a vezetést az Udinesének (Fotó: Getty Images)
Az Udinese 2–0-ra nyert a Lecce vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának hétfő kora esti meccsén. A késő esti találkozón a Fiorentina 2–1-re győzött odahaza a Monza ellen.

LECCE–UDINESE

Partihangulat és telt ház közeli nézőszám várta a csapatokat Leccében – a Frosinone és a Cagliari vereségével ugyanis matematikailag is eldőlt, hogy a piros-sárga együttes nem eshet ki az élvonalból.

Ezzel szemben az Udinese győzelmi kényszerben érkezett a Via del Mare Stadionba, ahol a 36. percben Lorenzo Lucca fejesével megszerezte a vezetést (VIDEÓ ITT). A kapott gól nem zavarta meg a mexikói hullámokat csináló hazai közönséget, a hajrában pedig ismét betalált az egész meccsen veszélyesebb játékot mutató vendégcsapat, ezúttal Lazar Szamardzsics volt eredményes (VIDEÓ ITT). Fabio Cannavaro csapata így kihasználta a riválisok botlásait, s két fordulóval az idény vége előtt elhagyta a kiesőzónát. 0–2

FIORENTINA–MONZA

Két fejes gólt hozott az első félidő Firenzében, Milan Djuric korai találatára (VIDEÓ ITT) Nicolás González válaszolt a 32. percben (VIDEÓ ITT). A folytatásban a Monza minden támadást feladott, s a remekül védő Michele Di Gregorio vezérletével ráült az eredményre. A vendégek kapusa sokáig állta a sarat, ám Arthur Melo jobb alsóba tartó, pontos lövését ő sem tudta védeni (VIDEÓ ITT). A brazil középpályás gólja három pontot ért a „violáknak”, akik így a nyolcadik, Konferencialiga-selejtezőt érő helyen zárják a fordulót, két ponttal megelőzve a kilencedik Napolit. 2–1

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Lecce–Udinese 0–2 (Lucca 36., Szamardzsics 85.)
Fiorentina–Monza 2–1 (N. González 32., Arthur 78., ill. Djuric 9.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Roma 2–1 (De Ketelaere 18., 20., ill. Lo. Pellegrini 66. – 11-esből)
Lazio–Empoli 2–0 (Patric 45+3., Vecino 89.)
Hellas Verona–Torino 1–2 (Swiderski 67., ill. Szavva 77., Pellegri 83.)
Genoa–Sassuolo 2–1 (Badelj 56., Kumbulla 63., ill. Pinamonti 31. – 11-esből)
Juventus–Salernitana 1–1 (Rabiot 90+2., ill. Pierozzi 27.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Bologna 0–2 (Ndoye 9., Posch 12.)
Milan–Cagliari 5–1 (Bennaszer 35., Pulisic 59., 87., Reijnders 74., Rafael Leao 83., ill. Nández 63.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Frosinone–Internazionale 0–5 (Frattesi 19., Arnautovic 60., Buchanan 77., Lautaro Martínez 80., M. Thuram 84.)