Sörloth a hajrá hajrájában ütötte el Európától a Sevillát

H. Á.H. Á.
2024.05.11. 22:56
Sörloth két gólnak örülhetett (Fotó: Getty Images)
A La Liga 35. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén előbb eldőlt, hogy az Európa-liga-győztes Sevilla a következő idényben nem szerepelhet a nemzetközi kupaporondon, miután kikapott a Villarreal vendégeként – a győztes gólt a duplázó Alexander Sörloth a 97. percben szerezte –, kora este pedig a bajnoki címet már begyűjtő Real Madrid aratott egyértelmű győzelmet a frissen kiesett Granada vendégeként. Késő este aztán az Osasuna közel állt ahhoz, hogy győztes meccsen törje meg négy elvesztett mérkőzésből álló szériáját az Athletic Bilbao vendégeként, de Sergio Herrera kapus 96. percben elkövetett hibája után 2–2 lett a meccs vége.

VILLARREAL–SEVILLA

Nem tudott az utolsó szalmaszálba belekapaszkodni a Sevilla, így a 2012–2013-as idény után ismét lemarad az európai kupaszereplés lehetőségéről. Sergio Ramoséknak amúgy is már inkább csak matematikai esélyük maradt a nemzetközi kupaindulásra jogosító hely elérésére, ám ennek megőrzéséhez mindenképpen nyerni kellett volna a Villarreal otthonában. Ez pedig nem sikerült, habár a 84. percben még vezetett a Sevilla – Juszef en-Nesziri tizenegyesből szerzett góljára Alexander Sörloth ugyan néhány percen belül válaszolt, ám a marokkói csatár még a szünet előtt ismét vezetéshez juttatta a vendégeket. Ezt az előnyt aztán egészen a 84. percig őrizték az andalúziaiak, amikor jött Mosquera, és egyenlített. Végül aztán még a pontszerzés sem jött össze a Sevillának, a hazaiaktól ugyanis Sörloth a 97. percben megszerezte második gólját, ezzel pedig elütötte a vendégeket az európai porondtól. 3–2

GRANADA–REAL MADRID

A kora esti mérkőzés kora délután veszítette el maradék tétjét is, miután a Mallorca győzelmével matematikailag is eldőlt, hogy a Granada búcsúzik az idény végén az élvonaltól, így a már bajnok Real Madrid igazi gálaelőadást – és szép gólokat – bemutatva minden különösebb erőlködés nélkül gyűjtötte be a három pontot. Az első félidőben sokáig egyébként jól tartotta magát a volt ferencvárosi Myrto Uzunival felálló Granada, aztán viszont néhány percen belül betalált előbb Fran García, majd Arda Güler is. A második félidőben aztán már csak egy játékos iratkozott fel a gólszerzők közé, ő viszont kétszer: Brahim Díaz előbb a felezővonaltól megindulva becipelte a labdát a tizenhatoson belülre, majd a jobb alsóba lőtt, tíz perc múlva pedig Luka Modric passza után fordulásból lőtt 10 méterről a kapu közepébe, s ezzel be is állította a 4–0-s vendégsikert jelentő végeredményt.

ATHLETIC BILBAO–OSASUNA

Késő este a nap negyedik mérkőzésén meglepetésre az Osasuna lezárta négy vesztes bajnokiból álló sorozatát, ám csak Sergio Herrera kapus hibája miatt nem győzelemmel tette ezt meg. Raúl García szünet előtti, majd Rubén García szünet utáni góljára Inaki Williams válaszolt a második félidő elején, így a hatperces hosszabbítás utolsó percében már gyakorlatilag a győzelem kapujában állt az Osasuna, amikor a kapus kilépett egy beadásra, de ráejtette a labdát egy védője fejére, az ott termő Asier Villalibre pedig azonnal az üresen maradt kapuba pofozta a labdát. Ezzel egy pontot megmentett a Bilbao, míg az Osasunánál egészen biztosan nem ugyanúgy örülnek a négy vereségből álló sorozat végének, mintha Herrera nem mozdult volna ki a kapujából. 2–2

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
Villarreal–Sevilla 3–2 (Sörloth 30., 90+7., Mosquera 84., ill. En-Nesziri 26., 44. – az elsőt 11-esből)
Granada–Real Madrid 0–4 (F. García 39., Güler 45+2., B. Díaz 48., 58.)
Athletic Bilbao–Osasuna 2–2 (I. Williams 58., Villalibre 90+6., ill. Raúl García 40., Rubén García 48.)