A védelmeké volt a főszerep

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2005.09.19. 00:00
A Liverpool-Manchester United rangadó gól nélküli döntetlennel zárult, a Manchester City balszerencsés vereséget szenvedett a Bolton ellen, így a Chelsea megőrizte hatpontos előnyét a tabellán.
Cristiano Ronaldo (kékben) és a többi támadó nem tudott villogni, mert Gerrardék hibátlanul védekeztek
Liverpoolban a Bajnokok Ligája-győztes Liverpool azzal a céllal lépett pályára, hogy véget vessen hárommérkőzéses Anfield Road-i kudarcsorozatának a Manchester Uniteddel szemben. Ez sikerült, a kevés helyzetet hozó kilencven percben senkinek sem sikerült a kapuba találnia. Ezzel pedig a Chelsea járt a legjobban, hiszen két nagy vetélytársa két-két pontot veszített.

Az összecsapáson rengeteg volt az ütközés, a játékosok elszántsága inkább így nyilvánult meg, mintsem a kapuk előtti szép megmozdulásokon. A hazaiak részéről Steven Gerrard szabadrúgásból beívelt, Edwin van der Sar kapuja előtt elpattogó labdája és a csapatkapitány további lövései, fejesei jelentettek veszélyt, míg a túloldalon Ruud van Nistelrooy szünet előtti kiugrása és a kapu tetejére emelt labdája borzolta az idegeket.

Mindkét gárda a védekezésre helyezte a hangsúlyt, a nyáron megvásárolt, labdabiztos kapusok esélyt sem igen adtak ellenfeleiknek. A Pool négy meccsen három döntetlent ért el, az 1990 óta tartó bajnoki böjt megszakítása így nagyon nehéznek ígérkezik. "Értékes pontot szereztünk, noha a győzelem is meg lehetett volna. Gól nélkül képtelenség nyerni, de fontosabbnak tartom a makulátlan védekezést és azt, hogy bárki ellen képesek vagyunk irányítani a játékot" - fogalmazott Rafael Benítez, a hazaiak spanyol mestere.

A túloldalon Sir Alex Fergusonnak az okoz fejfájást, hogy az egész idényre harcképtelenné váló Gabriel Heinze után Roy Keane is kidőlt a sorból legalább két hónapra. A csapatkapitánynak, akit a záró percekben cserélt le a mester, a lábfejében eltört egy csont, és legalább két hónapig nem léphet pályára - természetesen az ír válogatott sorsdöntő októberi vb-selejtezőin sem.

A "környék" másik rangadóján az idényt kiválóan kezdő Manchester City a szintén parádézó, a hét közben az európai színpadon is bemutatkozó Boltont fogadta. A City végigtámadta a mérkőzést, többször is eltalálta a kapufát, de gólt nem tudott szerezni. A balszerencse az utolsó percig üldözte Stuart Pearce együttesét: a sérülések miatti hosszabbításban Richard Dunne kezezett, a büntetőt Gary Speed értékesítette - és a győzelem a Wanderers ölébe hullt.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a Premier League-t?

Blackburnben véget ért a Newcastle idény eleji kálváriája, a "szarkák" 3-0-s győzelmet arattak a Rovers otthonában, ráadásul megszerezte első gólját új csapatában Michael Owen. A volt madridi előtt Alan Shearer szenzációs szabadrúgással törte meg a Blackburnt, majd négy perccel később Owen fejes góllal örvendeztette meg a United szurkolóit. A végén még Charles N’Zogbia is lőtt egy gólt, s a Newcastle az utolsó előttiről a 14. helyre lépett, a Rovers pedig a 13.-ról a 18.-ra esett vissza.

League Championship
9. forduló, vasárnapi mérkőzések: Ipswich Town-Norwich City 0-1, Derby County-Southampton 2-2
Az élcsoport: 1. Sheffield United 24 pont, 2. Reading 20, 3. Watford 17 (19-12), 4. Luton 17 (12-8) ---- R ---- B