Triatlon: Lehmann Csongor 14. a vb-sorozat jokohamai állomásán

2024.05.11. 09:53
Lehmann Csongor ért be először a célba a magyarok közül (Fotó: Facebook/Magyar Triatlonszövetség)
A magyarok közül Lehmann Csongor végzett legelőrébb, a 14. helyen a férfi triatlonosok világbajnoki sorozatának Jokohamában rendezett idei első állomásán.

A vb eredetileg márciusban, Abu-Dzabiban rajtolt volna, de azt a versenyt a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt törölték.

Japánban a magyar szövetség belső rendszere alapján biztos olimpiai indulónak mondható Lehmann 1:43:16 óra alatt teljesítette az ötkarikás távon (1,5 km úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás) rendezett viadalt, melyen a párizsi kvótáért versengő Faldum Gábor 16. (1:43:24 ó), Dévay Márk 23. (1:43:54 ó), Bicsák Bence pedig 35. (1:44:56 ó) lett a 60 fős mezőnyben.

Győzött az amerikai Morgan Pearson, másodikként és harmadikként pedig két ausztrál triatlonos, Matthew Hauser, illetve Luke Willian zárt. Az olimpiai bajnoki címvédő norvég Kristian Blummenfelt a 10. helyen végzett.

Jokohamában a nők is versenyeztek, ebben a futamban magyar részről csak Kovács Zsófia indult, neki azonban nem sikerült célba érnie.

A vb-sorozat két hét múlva Cagliariban folytatódik, és az lesz az utolsó viadal, melyen még pontokat lehet gyűjteni a párizsi indulási jog megszerzéséhez.