Ha otthon nem is megy a Nantes-nak, idegenből megint jött a pont

K. Zs.K. Zs.
2024.04.26. 23:19
A hazai gólszerző, Akor Adams (balra) és a nantes-i Kelvin Amian csatázik a labdáért (Fotó: AFP)
Döntetlenre (1–1) végződött a bennmaradásért harcoló két csapat, a Montpellier és vendége, a Nantes mérkőzése a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának pénteki játéknapján.

Remek kontra végén Akor Adams már a 2. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de nem kellett sok idő ahhoz sem, hogy a Nantes jó formába lendült támadója, Matthis Abline egyenlítsen (idénybeli mindhárom bajnoki gólját az utóbbi négy hétben szerezte). A folytatásban a Nantes futballozott veszélyesebben, de gólt nem tudott szerezni – Benjamin Lecomte többször is nagyot védett a hazai kapuban.

A parázs végjátékban a Nantes néhány percre emberelőnybe került, sőt piros lapot kapott még egy hazai játékos, de az idő túl rövid volt ahhoz, hogy a „kanárik” kiharcolják a győzelmet.

A Nantes hazai pályán szörnyű sorozatban van (nyolc vereség), ám vendégként tovább folytatta a pontgyűjtést: a megelőző öt idegenbeli bajnokijából négyet megnyert, és most újabb fontos pont került a számlájára.