Aebischer még repült is

2004.02.15. 20:39
Valentin-nap ide vagy oda, az NHL-ben nincs olyan szó, hogy szeretet, pláne nem a szokásos szombati őrület alkalmával.
Úgy fest, hogy a torontói Gary Roberts sem tekinti ünnepnek a Valentin-napot
Philadelphiában például 104 percnyi büntetést halmozott fel a Flyers és az általa nagyon megvert Rangers a harmadik harmadban – emitt Danyiel Markov kapott fegyelmit, amott Dale Puriton és Jamie Lundmark –, jóllehet az Atlanti-csoportot egyelőre uraló hazaiak szempontjából bőven belefért a csetepaté, mert addigra megnyugtató előnyre tettek szert. Ez a meccs mindazonáltal csak apró szelete a 124. játéknapnak, amelyen a Buffalo ismét szenzációs alakítással rukkolt ki, mást ne mondjunk, még Mika Noronen kapus is gólt jegyzett. Előbb azonban a csúcsderbiről.
Detroitban a Red Wings és a Colorado feszült egymásnak, és minthogy várhatóan ez a két gárda dönt majd a Nyugati főcsoport első helyéről, nem kell részletezni, mekkora tétje volt az ütközetnek. Hogy végül a vendég Avalanche szerezte meg a két pontot, az elsősorban David Aebischer teljesítményén múlt, a Patrick Roy visszavonulása után első számú kapussá avanzsáló svájci ugyanis kegyelmi állapotban repkedett a vasak közt. De tényleg, mert a harmadik harmadban Brett Hull kapáslövésénél a levegőben úszva, a korongot bottal megállítva hárított, megőrizve csapata kétgólos előnyét – ami aztán háromgólosra hízott, miután az egész mérkőzésen szigorú őrizetet kapó Peter Forsberg az üres kapuba juttatta a pakkot. A denveriek jelenleg négypontos előnnyel vezetik a főcsoportot, természetesen a Detroit előtt.
Egy ugrás Torontóba, ahol az azt megelőző napon a Los Angelest 1–3-ről 8–3-ra megverő Buffalo vendégeskedett – és mutatott be újabb látványos "feltámadást". A Maple Leafs 3–0-ra vezetett, ekkor le is cserélték a Sabres kapujában kezdő Martin Biront, ami – mint utóbb kiderült – nyerő húzásnak bizonyult Lindy Ruff edző részéről: egyrészt a finn Noronen nagyszerűen védett, ráadásul ő állította be a 6–4-es végeredményt! Igaz, nem klasszikus üres kapus gólt jegyzett, merthogy az egyenlítésért hajtó hazaiak közül Robert Reichel kapu mögül visszatett passzát követően a korong érintés nélkül csúszott a szemközti, torontói gólvonal mögé, és miután a Sabrestől Noronen ért hozzá utoljára a pakkhoz, az ő neve mellé írták a találatot.
"Egyszer ütök majd egy normálisat is" – közölte a finn hálóőr, a liga történetének nyolcadik "kapusgólszerzője".
Játszott a Pittsburgh is, méghozzá egész jól, hisz 0–2-ről egyenlített St. Louisban, más kérdés, hogy a hosszabbításban kapott egy gólt, így sorozatban immár a 14. vereségét volt kénytelen elkönyvelni. Súlyos adat, hát még ha hozzátesszük: ezen a 14 meccsen összesen 63 gólt kapott.

NHL, alapszakasz, 124. játéknap
New Jersey Devils–Carolina Hurricanes 4–1 (2–0, 1–1, 1–0).
Gólszerző: Gomez (9.), Gionta (20.), Friesen (34. – emberelőny), Rupp (48.), ill. O'Neill (35.). Kapusok: Brodeur 14 védés/15 lövés, ill. Weekes 22/26
Detroit Red Wings–Colorado Avalanche 2–5 (1–0, 1–2, 0–3). G: Yzerman (19. – ee.), Fischer (38.), ill. Selänne (33. – ee.), Skrastins (40.), Tanguay (43.), Sakic (51. – ee.), Forsberg (60. – üres kapu). K: Legace 25/29, ill. Aebischer 28/30
Chicago Blackhawks–Boston Bruins 2–1 (0–0, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után. G: Berard (52. – ee.), T. Ruutu (64.), ill. Axelsson (22.). K: Anderson 31/32, ill. Raycroft 24/26
Philadelphia Flyers–New York Rangers 6–2 (2–0, 4–1, 0–1). G: Somik (17.), LeClair (18.), Handzus (24. – ee.), Amonte (29.), Sharp (35., 40.), ill. Simon (33. – ee.), Kovaljov (44. – ee.). K: Burke 25/27, ill. Dunham 12/18, a 3. harmadtól Markkanen 5/5
Columbus Blue Jackets–San Jose Sharks 1–2 (1–1, 0–0, 0–0, 0–1) – h. u. G: Sanderson (4.), ill. Stuart (16.), Sturm (65.). K: Denis 48/50, ill. Nabokov 23/24
Toronto Maple Leafs–Buffalo Sabres 4–6 (0–0, 3–2, 1–4). G: Stajan (25.), Fitzgerald (32.), Ponikarovszkij (33.), Reichel (58. – ee.), ill. Ch. Drury (38. – ee.), Dumont (39. – ee.), Afinogenov (44.), Kotalik (51.), Brown (53.), Noronen (60. – ü. k.). K: Kidd 26/31, ill. Mar. Biron 15/18, 32:52-től Noronen 17/18
Ottawa Senators–Montreal Canadiens 5–2 (1–0, 1–1, 3–1). G: Chara (20.), Redden (35. – ee.), Smolinski (42.), Spezza (45.), Van Allen (59. – ü. k.), ill. Begin (29., 51. – a második emberhátrány). K: Lalime 20/22, ill. Theodore 21/25, 46:46-tól Garon 6/6
Tampa Bay Lightning–Florida Panthers 3–2 (1–1, 2–0, 0–1). G: Lecavalier (14.), Sarich (26.), St. Louis (39. – eh.), ill. Math. Biron (20.), Van Ryn (54.). K: Grahame 29/31, ill. Luongo 33/36
St. Louis Blues–Pittsburgh Penguins 3–2 (2–0, 0–1, 0–1, 1–0) – h. u. G: Tkachuk (11. – ee.), Backman (12. – ee.), Boguniecki (63.), ill. Kostopoulos (32.), Malone (42.). K: Osgood 22/24, ill. Caron 23/26
Phoenix Coyotes–Dallas Stars 3–2 (2–0, 1–1, 0–1). G: Langkow (4.), Comrie (20.), Nagy (28. – ee.), ill. Turgeon (30. – ee.), Morrow (45. – ee.). K: B. Boucher 32/34, ill. Turco 18/21
Vancouver Canucks–Anaheim Mighty Ducks 1–2 (0–0, 0–1, 1–1). G: Csubarov (47.), ill. Carney (23.), Scsasztlivij (53.). K: Hedberg 31/33, ill. Giguere 34/35

Röviden
CLOUTIER FIZETHET. Ezerdolláros büntetést rótt ki a liga Dan Cloutier-re, a Vancouver kapusára, mert az Atlanta elleni mérkőzés hajrájában lekevert egyet Ronald Petrovickynek.