Kajak-kenu vk: Kopasz Bálint aranyérmes K–1 500 méteren

2024.05.11. 11:13
Kopasz Bálint aranyérmet szerzett K1 500 méteren (Fotó: Facebook/MKKSZ)
A magyar versenyzők négy érmet, egy-egy aranyat és ezüstöt, valamint két bronzot szereztek a szombat délelőtti döntőkben a szegedi kajak-kenu világkupaversenyen, majd délután Korisánszky Dávid egy bronz-, Kopasz Bálint pedig egy aranyéremmel folytatta jó szériánkat.

Az olimpiai programban szereplő számok közül férfi C–2 500 méteren sikerült dobogóra állniuk a hazaiaknak az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán duó révén.

A győzelem Kisbán Zsófia nevéhez fűződött, aki a kenu egyesek ötfős 1000 méteres döntőjében Zagyvai Borkát megelőzve lett első. A Kiskó Réka, Béke Kornél 500 méteres kajak vegyes páros Adolfékhoz hasonlóan harmadikként végzett.  Kiss Ágnes és Molnár Csanád pedig a kenu vegyes párosok négy hajót számláló 500 méteres döntőjében szerzett bronzérmet.

Délután Korisánszky C–1 200 méteren, míg Kopasz K–1 500-on szerzett érmet a világkupán.

A vk – amelyen 63 ország képviselői versengenek – vasárnapig tart a Maty-éri pályán.