Kerékpár: Demi Vollering nyerte a női Vuelta ötödik szakaszát, a piros trikót is megszerezte

D. Á.D. Á.
2024.05.02. 17:59
Vas Blanka csak a 91. helyen ért célba az ötödik szakaszon (Fotó: Getty Images)
Demi Vollering nyerte a női spanyol körverseny (Vuelta Espana Femenina) ötödik szakaszát, a piros trikót is átvette Marianne Vostól. Vas Blanka csak a 91. helyen ért célba, így összetettben is visszacsúszott az 52. helyre.

Demi Vollering (SD Worx-Protime) nyerte meg a La Vuelta Femenina 5. szakaszát – a holland versenyző az utolsó két kilométeren elképesztő tempót diktált, s végül 28 másodperces előnnyel ért célba elsőként.

A hajrában Elisa Longo Borghini (Lidl-Trek) és Yara Kastelijn (Fenix-Deceuninck) küzdött a második helyért – a nagy csatából végül utóbbi jött ki győztesen, a holland az utolsó métereken előzte meg riválisát. Vollering egyébként a sikernek köszönhetően az összetettben is átvette a vezetést, 31 másodperces előnnyel áll Longo Borghini előtt.

Vas Blanka ezúttal nem tudott az élmezőnnyel maradni, a 91. helyen végzett – a magyar bringás 12:49 perces hátránnyal ért célba és a sprinterek pontversenyében a második helyre csúszott vissza, így elvesztette a zöld trikót.

A nyolcnapos Vuelta vasárnapig tart, a pénteki hatodik szakaszon a Tarazona és La Laguna Negra közötti 132.5 kilométert teljesíti a mezőny, újabb hegyi befutóval.