A Debrecen, a Fradi és a Győr is bejutott a legjobb négy közé

2007.03.14. 21:25
Hozta a kötelező győzelmet a Ferencváros, a Debrecen és a Győr is a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében. A Varga József által irányított Lokinak volt a legnehezebb dolga, ugyanis a gárda csupán három góllal nyert Kiskunhalason. A Fradi az ETO már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést.
Görbicz Anita ezúttal tíz gólt szerzett
Czagány Balázs

A kupaforduló előtt a Fradi – Cornexi párharc tűnt a legnagyobb csatának, de a Népligetben a vendégek csak az első játékrész feléig voltak versenyben a zöld-fehérekkel, ugyanis ekkor még csak egy gól (5-4) volt az előnye a hazaiaknak.

Németh András csapata a folytatásban azonban már nem kegyelmezett és a szünetre a bajnoki tabella éllovasa hat góllal vezetett.

A második játékrészben volt néhány perc, amikor szinte állandósult a két csapat közti tízgólos különbség, de ezt a végére a vendégek hétre csökkentették.

A Fradi elsősorban a hét gólt szerző Szucsánszkinak és a kilencig jutó Tóth Tímeának köszönheti a továbbjutást.

A bajnoki tabella ötödik helyén tanyázó debreceniek álomszerűen kezdtek Kiskunhalason, ugyanis a tizennyolcadik percben már hét góllal vezettek, ráadásul úgy, hogy mindössze kettőt kaptak.

A hazai csapat ezután összekapta magát, és feljött 9-11-re, de a szünetre három góllal vezetett a Debrecen.

A második játékrész elején valami hasonló zajlott le a pályán mint az elsőben, és a vendégek ismét elhúztak, és 18-12-re vezettek.

A hajrában hiába tett meg mindent a hazai gárda, a vége 23-20-as Loki-siker lett.

A három továbbjutó közül a Vasast fogadó bajnoki címvédő győriek dolga volt a legkönnyebb, hiszen Görbiczék a szünetben már kilenc góllal vezettek.

És elsősorban a huszonhárom éves klasszis irányítónak köszönhetően a végére tizenhéttel bizonyultak jobbnak a végén. Görbicz a mezőny legeredményesebbjeként tíz gólt szerzett.

A Dunaferr már korábban biztosította helyét az április 7-én és 8-án, a budapesti SYMA-csarnokban rendezendő négyesdöntőben, és az újvárosiakhoz most csatlakozott a Győr, a Debrecen és a Ferencváros is.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ

BUDAPEST BANK FTC – CORNEXI ALCOA 35-28 (16-10)
Kőbányai út, 800 néző, vezette: Dobrovits, Tájok
FTC: HARIS – Mraviková 2, SOÓS 4, SZUCSÁNSZKI 7 (1), Uhraková 4, TÓTH T. 9, Kirsner 4, Cs: Pastrovics (k), SZAMORÁNSKY P. 4, Zácsik 1(1), Szamoránsky A., Németh Cs., Smidéliusz. Vezetőedző: Németh András
CORNEXI: Djerics – BALOGH B. 7 (2), Korgyuk 1, Őri E., Valová, Triscsuk 3, Vaszari 1, Cs: Fekete (k), SZRNKA 5, Vijunaité, Pádár M. 2, TÁPAI SZ. 6, Nascimento, 3/1. Vezetőedző: Vura József
Az eredmény alakulása: 7. p.: 2-3, 15. p.: 5-4, 21. p.: 8-5, 27. p.: 15-9, 34. p.: 19-12, 41. p.: 25-15, 47. p.: 27-17, 55. p.:32-25.
Kiállítások: 4, illetve 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
KISKUNHALAS – DEBRECEN 20-23 (10-13)
KISKUNHALAS: Vörös - Sterbik, Szűcs V. 1, ILYéS 5, Kósa, Kocsik, Kocsis 2. Cs: Petróczi (kapus), Koroknai 9(3), Herr, Kurgyis, Baross, Valovics 1, Borbély 2.
DVSC: VOROZSCOVA - Csáki 4, Sopronyi 3, ORBÁN 6 (3), Szabó V. 4, Szűcs G. 5, Stuparicová. Csere: Király (kapus), Latakaité 1, , Rácz E., Sütő, Madai Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 18. p.: 2-9, 29. p.: 9-11 37. p.: 12-18, 56. p.: 20-22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
GYŐR – VASAS 41-24 (20-11)
GYŐR: GUIU – Bódi 2, Hornyák 1, GÖRBICZ 10 (4), Spiridon 3, Bradeanu 4, VÉRTEN 8. Cs: Herr O. (kapus), Bognár 1, Gogirla 3, Radulovics 1, Kovacsicz 1, Temes 2 (2), JUHÁSZ G. 5. Edző: Róth Kálmán
VASAS Triffa – Kántor, NAGY K. 8 (2), KAMPER 5, Gaál, TOMORI 6 (1), Gorova 1. Cs: Tóth Zs. (kapus), Stiener, Moszkovaja, Balog B. 3, Ábrahám 1, Blaskovits. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása: 6p.: 5-2, 12p.: 7-5, 21p.: 12-10, 23p.: 15-10, 40p.: 26-16, 48p.: 31-18
Kiállítások: 2, illetve 14 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3