U19-es női kézi Eb: kikaptak a lányok, de elődöntősök

2013.08.07. 21:24
A magyar válogatott 22–19-re kikapott a házigazda dánoktól, ám így is bejutott az elődöntőbe az U19-es női kézilabda Európa-bajnokságon. A mieink a döntőbe jutásért a norvégokkal csapnak össze pénteken.

A középdöntő M2-es csoportjának kora esti mérkőzésén a hollandok egy góllal legyőzték a svédeket, így a mieink nem nyugodhattak meg, egy esetleges hatgólos vereséggel lemaradtak volna az elődöntőről. Erről azonban szó sem volt, a végeredmény alapján ugyan nem álltak messze tőle, ám valójában végig kézben tartották a sorsukat.

A remekül működő védekezésnek és Bíró Blanka védéseinek köszönhetően a 14. percben 5–3-ra vezettek a mieink, a szünetre pedig 11–10-es előnnyel vonulhattak.

A második félidőben támadásban visszaesett a Hajdu-csapat, ám így is csak 22–19-re kapott ki. A magyar lányok tehát búcsút inthettek százszázalékos mérlegüknek, ennek ellenére örömtáncot lejtettek – a dánokhoz hasonlóan –, hiszen ez az eredmény is az elődöntőbe jutásukat jelenti. A hollandok hiába zárták szintén 4 ponttal a középdöntőt, a hármas körbeverésből ők jöttek ki rosszul, így csak az 5–8. helyért folytathatják.

A magyar válogatott az elődöntőben a norvégokkal találkozik pénteken.