Nehézkes játékkal nyert a női kéziválogatott Svájcban

A magyar női kézilabda-válogatott az Eurokupában játszott második összecsapáson is legyőzte Svájcot, ezúttal idegenben 35–27-re. Az egy hónap múlva esedékes olimpiai selejtezőre készülő csapatunk sikere csak a hajrában vált egyértelművé.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
4. FORDULÓ
SVÁJC–MAGYARORSZÁG 27–35 (16–17)
Gümligen, 1240 néző. V: Weijmans, Wolbertus (hollandok)
SVÁJC: Brütsch – M. Emmenegger 3, ALTHERR 4, Goldmann, Kündig 3 (1), T. SCHMID 7, Riner 2. Csere: Dokovic (kapus), L. Frey 1, Gautschi 3, Wick 1, Wolff, Bächtinger 1, Baumann 2. Szövetségi kapitány: Knut Ove Joa
MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 2, Füzi-Tóvizi 1, Papp N., KUCZORA 7 (3), VÁMOS P. 9, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: JANURIK (kapus), Bordás 1, Albek 2, SIMON P. 7 (1), Kácsor, Márton G. 1, Faluvégi D., Juhász G. 2, Pásztor N. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 10. p.: 6–8. 15. p.: 9–12. 19. p.: 10–14. 24. p.: 15–14. 36. p.: 18–21. 40. p.: 19–24. 45. p.: 21–26. 55. p.: 23–30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Golovin Vlagyimir: – Sok új elemet gyakoroltunk támadásban, a lőtt gólok száma is megmutatta, hogy sikerült előrelépnünk. Tudtuk, hogy védekezésben a beállójátékukra kell figyelni, de az első félidőben nem sikerült semlegesíteni Tabea Schmidet – a szünet után ebben is javultunk. Többféle összeállítást is kipróbáltunk, olyanokat is, amilyeneket nem szoktunk használni, némelyik egészen jól működött. Janurik Kinga rég volt válogatott, de stabilan teljesített, Juhász Grétának voltak jó és kevésbé jó megoldásai. Kácsor Gréta védekezésben javult, támadásban azonban még sajnos nem tudta azt nyújtani, mint a klubcsapatában.

AZ EURÓPA-KUPA ÁLLÁSA: 1. Norvégia 6 pont (3 mérk., 125–82), 2. Magyarország 6 (4, 138–124), 3. Svájc 2 (4), 4. Ausztria 0

Hasonlóan gyenge első félidőt produkált szombaton a magyar női válogatott Svájcban, mint tette azt néhány nappal korábban Tatabányán, amikor története legnagyobb győzelmét aratta az alpesi ország csapata ellen (38–26), végül mégis nagy különbséggel nyert az Európa-kupában.

Ahogy arra Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány utalt, az akkor kimaradó Janurik Kinga az első találkozón 43 százalékkal védő Szemerey Zsófit, Juhász Gréta pedig Debreczeni-Klivinyi Kingát váltotta az utazó keretben, míg Háfra Noémi ezúttal sem kapott lehetőséget.

Jó ritmusban kezdtek a mieink Gümligenben, de az első percekben csak az egyenlítésre futotta tőlük, hátul ezúttal is nehezen boldogultak a svájci átlövésekkel és Malin Altherrel. A magyar védelem nagyon indiszponált volt, a beálló Tabea Schmid elég szabadon mozgott a védők gyűrűjében, de ahogy bele-belehibáztak a játékba az alpesiek, jöttek a gyors magyar gólok, és negyedóra elteltével elkezdett nőni a különbség. Az első meccs hőse, az akkor tíz gólig jutó Kuczora Csenge formája mit sem változott: ugyanolyan lendülettel játszott, mint legutóbb, és már az első félidőben ötnél járt. Aztán ahogy jöttek a cserék, újra jöttek a hibák is – a svájciak 5–0-s sorozattal büntették meg a majdnem hétperces magyar gólcsendet.

Ezek után csak a szerencsének volt köszönhető, hogy a svájci fordítást követően még így is magyar előnnyel vághattunk neki a második félidőnek. A szünet után Vámos Petra és Simon Petra vette vállára a csapatot – a debreceni irányító megállíthatatlannak bizonyult és végül kilenc találattal a mieink legeredményesebbje lett –, míg hátul Janurik védései is kellettek, hogy ismét három legyen közte. Bár a különbség szépen lassan nőni kezdett, sok volt a magyar hiba, Sladana Djokovic pedig többször is bravúrral hárított a hazai kapuban. A mieink sikere így csak a végjátékban vált biztossá, amikor először lett hat, majd hét közte (23–30), innen pedig már nem volt visszaút. A magyar csapat nehezen, de hatodszor is legyőzte Svájcot, és remélhetőleg ennél sokkal jobb játékkal rukkol majd ki egy hónap múlva a debreceni olimpiai selejtezőn…