Férfi kosárlabda NB I: kiélezett hajrá, minimális Albacomp-siker

2010.04.24. 22:07
A férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének utolsó szombati mérkőzésén a Szolnoki Olaj több mint tízpontos előnyt herdált el a második félidőben, így nem tudta győzelemmel folytatni a sorozatot – az Albacomp remek második félidővel, minimális különbségű sikerrel (93–92) kiegyenlítette a párharcot.

Jobban kezdett a Szolnok, játékosai 10–9-es vezetésük után – három sikeres tripla köré építve – zsinórban 11 pontot szereztek (9–21). A fehérváriak az első játékrészben sikeresen kozmetikáztak az eredményen, de a vendégek lendületben maradtak a folytatásra, és 12 pontos előnnyel vonultak pihenni.

A harmadik játékrész a fehérvári David Toya hét pontjával indult, és Toya volt az is, aki – immár a negyedik negyedben, egy percen belül hintett második triplája révén – az Albacomp kezébe adta a vezetést (71–70). A fehérváriak nem is engedték át ezután a kezdeményezést, és a rendkívül kiélezett hajrában Hanga Ádám, Simon Balázs, valamint Bódi Ferenc értékesített annyi büntetőt, amennyi elegendő volt a győzelemhez.