NB I B: Nyíregyháza-Bp. Vasas 3-2

A mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBORA mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBOR
2003.11.29. 20:58
SÁRGA LAP
Szabó A. (Popant buktatta) a 21., Homann (Nagy László felrúgásáért) a 25., Lakatos (Weitnert vágta fel) az 51., Müller (Füzit buktatta) az 53., Ködöböcz (Laskai buktatásáért) az 55. percben

KIÁLLÍTVA
Szabó A. a 35. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:3 (3:1)
12. perc: Schultz indításával Nagy László lódult meg a jobb oldalon, az ötös sarkáról leadott lövését Fülöp barvúrral védte, Hámori négyméteres ismétlése viszont a kapu bal oldalában kötött ki. 0–1
28. perc: Hámori húzott el a jobb oldalon, beadása elcsúszott a védők előtt, Weitner 12 méteres lövése pedig Fülöp kezéről és a kapufáról perdült a jobb alsó sarokba. 0–2
35. perc: A bal oldalon meglóduló Mártont buktatta Szabó Attila, aki megkapta második sárga lapját, majd kiállította a játékvezető.
46. perc: Tóth András a 16-os előteréből hazaemelt labdáját Posza nem akarta megfogni, fejjel viszont nem érte el, így az a bal oldali kapufáról Popan elé pattant, aki két méterről az üres kapuba passzolt. 1–2
82. perc: Müller ívelte fel a labdát, a védők mögül kibújó Virágh pedig 12 méterről, egyből a bal alsó sarokba lőtt. 2–2
94. perc: Virágh 24 méteres szabadrúgása a sorfalról lepattant, a kapu előtt Popan és Kollár harcolt érte, végül Popan szerezte meg és öt méterről a kapu közepébe gurított. 3–2

Tamási Zsolt keményen fogalmazott: az edzô szerint a bíró a felelôs a Vasas kudarcáért (Fotó: M. Németh Péter)
A sáros talajon meggyőzőbben kezdett a Vasas, és mivel az első félórában két helyzetéből két gólt szerzett, megnyugtatónak tűnő előnyhöz jutott. A nyíregyházi reményeket Szabó Attila korai kiállítása támasztotta fel, de a létszámfölényes szituációval szünetig nem tudott mit kezdeni a Spartacus, így egyfajta Guiness-rekordot állított fel: az őszi szezon kilenc hazai mérkőzésén egyszer sem sikerült gólt szereznie az első félidőben…
Szünet után, Posza Zsolt burleszkbe illő mozdulatát követően a hazaiak szépítettek. A mély talaj az eredményt foggal-körömmel őrző Vasasnak kedvezett, és emberhátránya ellenére alig engedte kapuja előterébe a hazai csapatot. Az egyenlítő találatot pályára lépése után két perccel Virágh Aladár szerezte, amely után előbb a vendégek, majd többször a nyíregyháziak jártak közel a győztes találathoz. Ez a gól a ráadás ráadásában született meg, és bár a nyíregyháziak későn indították a hajrát, végül győzelmükkel biztosították helyüket a dobogón.

Mestermérleg
Herédi Attila:
– Az első félidőben erővel nem tudtuk, szünet után viszont játékkal vertük meg a jó képességű Vasast.
Tamási Zsolt: – Ezt a mérkőzést sohasem nyerte volna meg a Nyíregyháza, ha nem Saskőy Szabolcs a játékvezető.