A mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBORA mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBOR
2005.05.01. 21:51
Nyíregyháza – Bp. Honvéd 1-1 (0-0)
Nyíregyháza, 3000 néző. Vezette: Dubraviczky (Ábrahám T., Horváth II G.)

Nyíregyháza:
Németh V.- Tímár (Laskai a szünetben), Szatke, Ambrusz, Vasas- Némedi, Schrancz, Sipos N.- Lengyel (Márton az 56.), Celso (Kenesei Z. a 23.), Nikolic.
Szakmai tanácsadó: Détári Lajos.

Bp. Honvéd
Takács T.- Kovács N., Mészáros A., Baranyai, Takács Z.- Dobos (Zana a 82.), Vadócz, Genito (Lázár a 72.), Dancs- Szili (Forgács a 93.), Kozarek.
Vezetőedző: Gergely Károly.

Gólszerző: Vadócz (29.), Márton (94.).

Sárga lap: Vasas (45.), Ambrusz (61.), Laskai (80.), Zana (82.).

Bp. Honvéd

Azért annak még van pikantériája, ha Détári Lajos nevelőklubja, a Honvéd ellen készíti fel aktuális csapatát. A nyíregyháziak szakmai tanácsadója ezúttal úgy döntött, hogy három csatárral próbálja meglepni a kispestieket, de tervét hamar módosítani kellett, mert a brazil Celso "szokás szerint" megsérült. A helyére beálló Kenesei Zoltán visszavontabban játszott, neki illett volna helyzetbe hozni az utóbbi időben gólerős Lengyel Rolandot és Marijan Nikolicot. Lehetőségekről azonban nem nagyon beszélhettünk egyik kapunál sem, mindaddig, amíg Vadócz Krisztián a hálóba nem bólintotta a labdát.

A szünetben végrehajtott cserével Détári Lajos a védők számát háromra redukálta, egyúttal a középpályássort szerette volna megerősíteni. Úgy tűnt, a fölénye ellenére nem tud pontot menteni a Nyíregyháza, amikor a ráadás ráadásában Márton István (ő a másik megsérült csatár, Lengyel Roland helyére állt be) a kapuba tekert egy távoli szabadrúgást. Igaz, a gólhoz Takács Tamás "közreműködése" is kellett.

A Honvéd közel állt ahhoz, hogy 1992 után ismét nyerni tudjon a szabolcsi megyeszékhelyen, ám a hazaiakat sem vetette szét a boldogság a pontmentés miatt, hiszen a kiesés ellen folytatott harcban egy ilyen meccsen csak a győzelem lett volna számukra az üdvözítő.

Percről percre

Vadócz Krisztián nemcsak küzdött, harcolt, hanem a kapuba is betalált (Fotó: Németh Ferenc)
29. perc: Takács Zoltán a nyíregyházi térfél közepéről, a bal oldalról végezhetett el szabadrúgást: középre ívelése után Vadócz a védők gyűrűjéből, hét méterről a jobb felső sarokba fejelte a labdát
0-1
94. perc: Utolsó esélyként Schrancz fellökéséért kaptak szabadrúgást a nyíregyháziak a Honvéd kapujától 26 méterre. Márton a bal alsó sarkot vette célba, Takács Tamás egyet jobbra lépett, majd miközben a sorfalban állókkal perlekedett, a labda a kapuban kötött ki. 1-1

Mestermérleg
Détári Lajos, a Nyíregyháza szakmai tanácsadója: - Nem érdemeltünk pontot, a végén szerencsénk volt. Nem tudom, mi történt a csapattal, hiszen egy hete még szárnyalt, most viszont szenvedett. Ennek okait meg kell találnunk.
Gergely Károly, a Honvéd vezetőedzője: - Bosszant a pontvesztés, mert a második félidőben többször eldönthettük volna a mérkőzés sorsát. A Nyíregyháza a szünet után nagyon jól küzdött, így rászolgált a döntetlenre.

A játékvezető értékelése
Dubraviczky Attila (8): túlzás lenne azt állítani, hogy a bíró mindig testközelből figyelte az eseményeket, fogjuk rá, hogy megbízott a segítőiben. Ennek ellentmond, hogy az 55. percben felülbírálta Horváth II Gábort, de ekkor helyesen cselekedett, mert Kozarek valóban lesről indult.

Fény és árnyék
+++ Illés Béla kortársa, Szatke Zoltán már csúcstartó lett, igaz, "csak" a nyíregyházi színekben játszott élvonalbeli mérkőzések alapján. A védő szerdán, Zalaegerszegen a 123. élvonalbeli meccsét játszotta piros-kékben, megelőzve a korábbi listavezetőt, Moldván Miklóst. A kezdés előtt a szurkolók képviselője köszöntötte ebből az alkalomból a csapatkapitányt.
--- Ki a 25-ös a Honvédban? - kérdezte néző és újságíró egyaránt, hiszen a kiadott összeállításban ilyen mezszámmal egyetlen játékos sem szerepelt. Persze gyorsan kiderült, hogy a menet közben igazolt Baranyai Tiborról van szó, de a fővárosiaknak nem ártana pontosítaniuk a védő állandó mezszámát.