NB II: a Keleti csoportban négy pontra növelte előnyét a Szolnok

2010.04.10. 18:38
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában éllovas Szolnok négy pontra növelte előnyét a második helyezett DEAC-cal szemben. A Nyugati csoportban a Siófok és a Tatabánya is győzött.

A Keleti csoportban mindkét élgárda, a Szolnok és a DVSC-DEAC is pályára lépett, előbbi a Makót fogadta, utóbbi Kazincbarcikán vendégeskedett. A hazai pályán játszó éllovas csak a második félidőben szerezte meg a vezetést: ekkor Alex értékesítette a Pisanjuk elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt.

Ha egy üzlet beindul: egy perccel később ismét Pisanjuk kavargatott, végül a labda Kotula elé került, aki megszerezte a Szolnok második gólját. A Makó a folytatásban még szépített, de ez aligha zavarta a szolnoki drukkereket. Pláne annak ismeretében, hogy a második helyen álló DEAC meglepetésre 4–1-es vereséget szenvedett a Kazincbarcika otthonában.

A Nyugati csoport éllovasa, a Gyirmót szabadnapos volt, így a második helyezett Siófoknak jó esélye volt arra, hogy egy pontra csökkentse hátrányát riválisával szemben. A Balaton-partiaknak ehhez „csak" annyit kellett tenniük, hogy begyűjtik a három pontot a Budaörs vendégeként.

Ezt a feladatot tökéletesen megoldotta a Siófok, 3–0-ra győzött, így nagyon szoros az élmezőny nyugaton – ráadásul a harmadik helyen álló Tatabánya sem hibázott.

NYUGATI CSOPORT
21. FORDULÓ
HÉVIZ–KAPOSVÖLGYE VSC 1–1 (0–0)
Hévíz, 400 néző. Vezette: Becséri (Péter, Hima)
HÉVIZ: Miski – Sipos Zs., Pomper, Kállai, Gellér – Páli N., Balogh L., Horváth II A., Markovics – Kerek (Csovics, 57.), Marosvölgyi (Fritz, 57.). Vezetőedző: Mihalecz István
KAPOSVÖLGYE: Strublics – Jagodits, Kerekes, Vaskó, Fellai – Körmöci (Szabó Sz., 80.), Koller (Menyhért, 75.), Da Silva, Pedro, Huzmi (Kardos E., 55.) – Horváth Gy. Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Horváth Gy. (0–1) a 67., Csovics (1–1) a 89. percben
Mihalecz István: – Az a csapat, amelyik akkor próbál focizni, amikor már ég a ház, nem érdemel győzelmet.
Horváth Lajos: – Helyzeteink alapján magabiztos győzelmet kellett volna aratnunk, csakhogy a tavasszal az utolsó percekben rendre figyelmetlenek vagyunk.

FC AJKA–VIDEOTON-PUSKÁS A. 1–0 (0–0)
Ajka, 500 néző, Vezette: Janitz (Hofbauer, Makkosné)
AJKA: Grőber – Páli, Pákai, Császár A. (Horváth Á., 69.), Gunther – Subicz, Pothárn, Manganelli (Hegyi L., 69.), Szabó L. – Mihalecz P., Major (Gyűrűsi, 59.), Vezetőedző: Artner Tamás
VIDEOTON II: Halasi – Andic, Papizsanszkij, Papucsek, Présinger (Olasz, 61.) – Novakovic, Kocsis G., Fejes, Margitics (Lelkes, 80.) – Móri, Alison Silva (Babos, a szünetben).Edző: Varga István
Gólszerző: Mihalecz P. (1–0) az 56. percben
Artner Tamás: – A mérkőzés nagy részében jobban játszottunk ellenfelünknél. Sajnos a kényszerű cserék miatt az utolsó negyedórában visszaestünk.
Varga István: – Nagy kár, hogy az izgalmas mérkőzést a játékvezető döntötte el.

TATABÁNYA–BARCS 2–1 (2–0)
Tatabánya, 500 néző. Vezette: Radványi (Pápai, Márkus T.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Kollár, Forgács A., Mátyus J., Megyesi – Szalai T. (Asztalos, 88.), Vass N., Kovács I. (Dombai, 72.), Deme – Pérez (Szabó P., 90.), Folmer, Vezetőedző: P. Nagy László
BARCS: Dibusz – Kiss M., Balogh T., Horváth P., Pókos – Czafit, Fülöp T., Kottán (Arnold Z., 67.), Törtei – Kordé, Wojtczak (Nagy G., 83.), Vezetőedző: Kuckó Gábor
Gólszerző: Deme (1–0) a 13., Forgács A. (2–0) a 33., Fülöp T. (2–1) a 46. percben
Kiállítva: Szabó P. (szándékosan megrúgta Czafitot) a 92. percben
P. Nagy László: – A második félidő rossz játéka után szerencse kellett a győzelemhez.
Kuckó Gábor: – Győzelmi esélyt szalasztottunk el. Az idény legjobb teljesítményét nyújtottuk, de a pontszerzés elmaradt.

BUDAÖRS–BFC SIÓFOK 0–3 (0–1)
Budaörs, 300 néző. Vezette: Berger (Forgács, Sebestyén)
BUDAÖRS: Kozma – Pleván, Varga D., Trampler, Végh A. – Sándor I. (Nagy R., 85.), Csillag (Papp G., a szünetben), Hegedűs N., Farkas Á.– Márkus, Tüske (Schafranek, 63.), Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SIÓFOK: Szalma – Mogyorósi, Graszl, Fehér Zs., László A. – Thiago (Horváth A., 86.), Kanta Sz., Ludánszki, Ribi (Tóth R., 78.) – Sowunmi (Tóth B., 81.), Délczeg. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Délczeg (0–1) a 37., Ludánszki (0–2) a 65., Kanta Sz. (0–3) a 77. percben
Lucsánszky Tamás: – Ellenfelünk kíméletlenül kihasználta minden hibánkat, a mérkőzés nagy helyzetét mégis mi hibáztuk el.
Horváth Károly: – Megérdemelt győzelmet arattunk egy nagyon jó erőkből álló ellenfél otthonában, ezért a játékosaim minden dicséretet megérdemelnek.

KOZÁRMISLENY–SZTK-ERIMA1–1 (0–1)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Kis Z., Mohos)
KOZÁRMISLENY: Mester – Dienes, Finta, Éles, Tasselmájer – Zana (Takács T., 58.), Vojnics-Zelics, Tóth Z., Kutyáncsányin (Laki, a szünetben) – Fabinho, Lauer (Hergenrőder, 71.), Vezetőedző: Bene Ferenc
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Fülöp N., Király A., Rédei, Riba (Mojzer, 50.) – Meggyes , Ivancsics , Csurka, Schrancz, Bozsik (Kozma, 80.) – Tóth M., Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Tóth M. (0–1) a 20., Tóth Z. (11-esből, 1–1) a 74. percben
Bene Ferenc: – Zaklatott mérkőzés volt, szerintem mindkét együttes nyerhetett volna.
Aczél Zoltán: – Az első félidő alapján gólokkal kellett volna vezetnünk. A második játékrészben nyomás alatt tartott bennünket a hazai csapat, ennek ellenére egy nevetséges tizenegyessel hozta a döntetlent.

KELETI CSOPORT
21. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV–MAKÓ 2–1 (0–0)
Szolnok, 400 néző. Vezette: Kovács G. (Viczián, Buzás)
SZOLNOK: Farkas B.– Molnár Z., Hegedűs Gy., Pető Z., Cornaci – Hevesi-Tóth (Balogh P., 74.), Mile (Kotula, a szünetben), Czanik (Antal G., 66.), Csehi T. – Alex, Pisanjuk, Vezetőedző: Vágó Attila
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai (Podonyi, 84.), Tóth I., Szamosszegi, Krucsó – Varga R. (Csák, 60.), Puskás Cs. – Schreiber (Kulacsik, 74.), Magyar Gy., Bány – Maróti. Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Alex (1–0) a 63., Kotula (2–0) a 65., Bány (2–1) a 76. percben
Vágó Attila: – Nehéz meccsen rúgtunk négy szabályos gólt, a végén mégis izgulnunk kellett a győzelemért, amely a látottak alapján mindenképpen megérdemelt.
Kolozsvári János: – Nem tudtuk felborítani a papírformát, sajnos csak kettő nulla után kezdtünk el igazán játszani.

KAZINCBARCIKA–DVSC-DEAC 4–1 (1–0)
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Gyarmati II T. (9) (Varga II G., Kis T. L.)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Vadász, Bányai (Hanász, 64.), Kovács R., Sebők T. – Odrobéna, Ebala, Fehér B., Engi (Lipusz, a szünetben, Binder, 61.) – Stevica, Szilágyi N., Vezetőedző: Kócsi József
DEBRECEN: Verpecz – Oláh G., Kardos, Bíró P., Éles – Nagy R., Ramos (Ludánszki, 65.), Lucas, Katona M. (Csorba, 72.) – Vinicius (Bódi, a szünetben), Angyal. Edző: Kondás Elemér
Gólszerző: Odrobéna (11-esből, 1–0) a 23., Szilágyi N. (2–0) a 47., Odrobéna (3–0) a 60., Stevica (4–0) a 71., Bódi (4–1) a 83. percben
Kiállítva: Bíró P. (buktatta a gólhelyzetben kilépő Stevicát) a 21. percben
Kócsi József: – Nagyon jól játszottunk, és kihasználtuk az emberelőnyünket. A szünet után helyzetek sorát alakítottuk ki, így megérdemelt győzelmet arattunk.
Kondás Elemér: – Elég hamar hátrányba kerültünk, a Kazincbarcikának ezúttal minden sikerült.

BAKTALÓRÁNTHÁZA–MEZŐKÖVESD–ZSÓRY 0–2 (0–0)
Baktalórántháza, 150 néző. Vezette: Veizer (Berettyán, Horváth R.)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Nagy Z. – Lévai, Nagy D. (Zámbori, 70.), Deák, Márkus Gy. – Tolnai, Bodnár J., Molnár L. (Rákóczi, 51.), Kozma J. – Török I., Szabó R.. Vezetőedző: Illés László
MEZŐKÖVESD: Tajti – Kaszás, Vámosi Cs., Elek N., Sivák – Kovács P., Hegedűs T., Vitelki, Haburcsák (Ragó, 88.) – Kasza (Bogdány, 48., Nagy P., 80.), Szabó V.. Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Vámosi Cs. (11-esből, 0–1) az 58., Vámosi Cs. (11-esből, 0–2) a 76. percben
Kiállítva: Kozma J. a 60., Kovács P. a 72., Márkus Gy. a 76. percben
Illés László: – Csakis ismételni tudom a tavalyi mondandómat, azaz a különbség egyedül annyi, hogy most már mi sem vagyunk NB II-es csapat…
Huszák Géza: – Már az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Sajnos a második félidő kissé feszült hangulatban telt.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–BKV ELŐRE 0–2 (0–1)
Hajdúböszörmény, 300 néző. Vezette: Sándor Csaba (Tóth Lajos, Hadházi László)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Kerek, Papp, Frida, Hortó – Arnóczki, Bellon, Fekete G. (Simtchatcha, 55.), Kolbe (Kádár –, 61.) – Lovas (Tóth Gy., 70.), Balázs. Vezetőedző: Németh Károly
BKV ELŐRE: Tarczy – Molnár A., Csikós, Mayer, Fazakas – Nagy A. (Sebők, 70.), Gajda (Dósa, 78.), Makrai – Csopaki (Faragó, 85.), Varga E., Török S., Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Csopaki (11-esből, 0–1) a 43., Faragó (0–2) a 90. percben
Németh Károly: – Mentálisan jók voltunk, de a sok helyzetet hagytunk ki, még tizenegyesből sem találtunk be.
Soós Imre: – Rendkívül nehéz mérkőzésen Fortuna maximálisan mellénk állt.

RESTART-CEGLÉDI VSE–VECSÉS 0–1 (0–1)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Fajkusz (Kormányos II G., Agócs)
CEGLÉD: Rézsó –Miklósvári, Villányi, Fekete A., Tóth A. – Buzás, Kenderes (Horváth D., 66.) – Lázár Zs. (Lendvai, 81.), Rebecsák (Busa, a szünetben), Selei – Kovács I., Vezetőedző: Simon Antal
VECSÉS: Vezér – Máj, Mboussi, Kiskapusi, Horváth Sz. – Menyhárt (Hullám, 58.), Gulyás M., Lannert (Molnár V., 71.), Kiss K. – Kormos, (Czipper, 73.) Dosso. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Kormos (0–1) a 23. percben
Simon Antal: – Egy nyilvánvaló tizenegyest nem adott meg nekünk a bíró, s ez döntően befolyásolta a végeredményt.
Horváth Ferenc: –Ellentétes félidőket láthattunk, az elsőben mi, a másodikban pedig a Cegléd játszott jobban.