A Nyíregyháza a Vasas elleni csúcsrangadót is magabiztosan megnyerte

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2024.04.20. 14:32
Kesztyűs Barnáék (jobbra) visszavágtak az őszi vereségért (Archív fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 29. fordulójának nyitó mérkőzésén a listavezető Nyíregyháza Spartacus a második Vasast fogadta Balmazújvárosban. Úgy tűnt, már az első félidőben eldőlt a találkozó, ám az emberhátrányban játszó vendégek a második játékrész elején szépítettek. A Szpari idejében kapcsolt. és azonnal visszaállította a kétgólos különbséget, amit meg is őrzött, ezzel újabb nagy lépést tett a feljutás és már a bajnoki cím felé is (3–1).

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–VASAS FC 3–1 (2–0)
Balmazújváros, 1600 néző. Vezette: Berke Balázs (Horváth Róbert, Aradi József)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Kesztyűs B. (Sigér Á., 69.), Nagy D. (Tamás O., 82.), Nagy B. – Gresó (Vass P., 77.), Beke P. (Novák Cs., 77.), Kovácsréti (Oláh B., 82.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
VASAS: Jova L. – Pávkovics (Ódor, a szünetben), Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik, 81.), Berecz, Hidi M. S., Urblík J. (Vida M., a szünetben), Doktorics – Tóth M. (Szalay Sz., a szünetben), Radó (Bukta, a szünetben). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Nagy D. (9.), Kovácsréti (31.), Farkas B. (65.), ill. Berecz (62. – 11-esből)
Kiállítva: Hidi M. S. (39.)

A forduló csúcsrangadóján a Nyíregyháza Spartacus a bajnoki címért, a 17 bajnoki mérkőzés óta veretlen Vasas azért küzdött, hogy stabilizálja a feljutást érő második helyét.

Gyorsan kiderült, a hazaiak várták élesebben a mérkőzést. Nyolc perc mezőnyjáték után, gyönyörű nyíregyházi akció végén Nagy Dominik kihasználta csapata első helyzetét. A vendégek némi labdabirtoklási fölényt kialakítottak, ám helyzetig nem jutottak, agresszívabb harcmodoruk viszont több területet nyitott a Szpari támadásainak, és Kovácsréti Márk a harmadik próbálkozásával szép gólt lőtt.

Ez végképp megfogta a fővárosiakat, az első félidőben már a mérkőzést eldöntő gól is a levegőben lógott. Ha az akkor nem is érkezett meg, Hidi M. Sándor kiállítása még nehezebb helyzetbe hozta az angyalföldieket.

A Szpari kényelmesen jött ki a második játékrészre, amit a Vasas gyorsan megbüntetett Berecz Zsombor tizenegyesgóljával. Tímár Krisztián együttese azonnal változtatott felfogásán, és megszerezte a harmadik találatát, amivel lezárta a lényegi kérdéseket.

A Nyíregyháza újabb nagy lépést tett a feljutás kiharcolása és már a bajnoki cím megszerzése felé is, míg a Vasasra izgalmas hetek várnak még. 3–1

18. Mosonmagyaróvár28352020–54–34 14

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető Nyíregyháza a második helyre az előző fordulóban fellépő Vasas ellen Balmazújvárosban.