Nem bírt a soroksári védelemmel a Szeged, így fontos pontokat hullajtott el

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2024.04.28. 18:52
A soroksári csapat kihúzta kapott gól nélkül a meccset (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Szeged a Soroksárt fogadta. A találkozón nem született gól, így a hazaiak messzebb kerültek a feljutást érő második helytől.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SOROKSÁR SC 0–0
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2234 néző. Vezette: Farkas Tibor (Belicza Bence, Vad Anita)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. – Haris (Magyar Zs., 67.), Bíró B. (Palincsár, 78.) – Zuigeber (Gajdos, 88.), Márkvárt, Papp Á. (Klausz M., 67.) – Borvető (Óvári, 67.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SOROKSÁR: Mergl – Króner, Say, Kékesi, Kaján – Köböl (Varga I., 89.), Németh E. – Varga Z. (Borbély, 89.), Vass Á., Gálfi (Hajdú R., 90+3.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 84.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Alekszandar Sztevanovics: – Nehéz okosat mondani, az érzelmek dominálnak. Igyekeztünk a legjobb teljesítményt nyújtani, de voltak, akik nem megfelelően koncentráltak. A szezon legnehezebb részénél tartunk, és a győri siker után érzelmileg egy kicsit kevesek voltunk. A győzelemmel közelebb kerülhettünk volna a célunkhoz, de azért még így sem lehetetlen elérni azt.
Lipcsei Péter: – Fegyelmezetten futballoztunk, és a Szeged győri meccsét elemezve tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, így más játékot is kellett játszanunk. Az első félidőben beszorultunk, de a másodikban már feljavultunk, és lehettek volna góljaink is. Jól dolgoztunk, nekünk a pont remek eredmény.

Az tisztán látszódott már a meccs elején is, hogy a Soroksár a saját térfelén a biztos védekezésre épített, így a Szegednek komoly és rendkívül szűk fallal szemben kellett kezdeményeznie. Ehhez képest két szöglet utáni lehetősége is volt a hazaiaknak, az egyiknél Szilágyi Zoltán fejelt a felső lécre. A Soroksárnak csak pillanatai voltak a másik térfélen, miközben a Szeged kereste, kutatta az utat a kapu felé – a szünetig azonban nem találta.

A második félidőben is az elsőhöz hasonlóan alakult a meccs egészen a 60. percig, amikortól bátrabb lett a Soroksár, egyértelműen kiegyenlítettebb lett a játék képe. A végén sok labda jött ki az önfeláldozó soroksáriakról, akik így megőrizték a gól nélküli döntetlent, miközben a Szeged a két pont elvesztésével messzebb került a feljutást érő második helytől. 0–0

a BAJNOKSÁG állásA

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az előző három bajnokiját megnyerő, ezzel a feljutó helyekhez közel kerülő Szeged a Soroksár ellen.