Két tizenegyes- és egy öngóllal fordított a Szpari, így bajnok, és készülhet az NB I-re!

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.05.05. 16:50
Már három fordulóval a vége előtt bajnok a Nyíregyháza (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában az éllovas Nyíregyháza Spartacus két tizenegyes- és egy öngóllal fordított a közel egy órán át emberhátrányban futballozó Gyirmót ellen (3–1). A Szpari győzelmével bebiztosította bajnoki címét, azaz kilenc év után visszajutott az NB I-be!

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (0–1)
Balmazújváros, Városi Stadion, 1300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Baghy Csaba, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Sigér Á. (Tamás O., 66.), Nagy D., Nagy B. (Vass P., 83.) – Gresó (Vida K., 66.), Beke P. (Novák Cs., a szünetben), Kovácsréti (Oláh B., 90.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Rozs, 87.), Hudák D., Csörgő V., Szegi – Szőke G., Hajdú Á. (Kovács D., 81.) – Soltész I. (Molnár J., 81.), Kovács M., Madarász (Medgyes Z., a szünetben) – Adamcsek (Erdei M., 90+2.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Kovácsréti (61., 65. – mindkettőt 11-esből), Hársfalvi (90+3. – öngól), ill. Adamcsek (3.)
Kiállítva: Kovács M. (34.)
Tímár Krisztián: – Szerettük volna lezárni ezt az idényt már a múlt héten is, nem sikerült, így a játékosokban volt némi drukk. Rengeteg helyzetet kihagytunk, rosszkor kaptuk a gólt, de végig nyomtunk, és bedaráltuk az ellenfelet. Fantasztikus ez a szeretet, amit most kaptunk, nagyon megérdemelte ez a klub, hogy újra élvonalbeli legyen.
Tamási Zsolt: – Büszke lehetek a csapatomra, mert nagyot küzdöttünk, de a kiállítás és a két tizenegyes – amelyek közül csak a másodikat láttam jogosnak – megnehezítette a helyzetünket. Egy nullnál és egy egynél is volt ziccerünk, de az az igazság, hogy bedaráltak bennünket.

Csupán pár perc telt el, máris hátrányba került a Nyíregyháza: Lányi Bence kiugratása után Adamcsek Máté használta ki a ziccert, vezetést szerzett tehát a Gyirmót. Gyorsan egyenlíthetett volna a Szpari, Gresó Mátyás nagy helyzeténél azonban bravúrral védett Hársfalvi András. A folytatás jó darabig kevesebb izgalmat hozott, a hazaiak mentek előre, távoli lövésekkel, illetve beadásokkal próbálkoztak, ám ezek nem vezettek eredményre.

Adamcsek Máté átemelte Dala Martint, így a labda behullott a kapuba – ezzel a góllal szerzett vezetést a Gyirmót (Fotó: Kovács Péter)

Kovács Milán csinált óriási butaságot, előbb nem engedett elvégezni egy bedobást, majd gúnyosan megtapsolta a játékvezetőt, amiért pár másodperc alatt két sárga lapot kapott – emberhátrányba kerültek a vendégek. Ezzel az előnnyel azonban a szünetig nem tudott élni a Spartacus.

A Szpari egy órán át hiába próbálta bevenni Hársfalvi András kapuját (Fotó: Kovács Péter)

A második félidőben nagyon nyomott a Nyíregyháza, de akkor még nem mentek be a fejesek. Negyedóra elteltével viszont megtört a jég, sőt, fordítani is sikerült, ráadásul két tizenegyesnek köszönhetően. Előbb Nagy Dominik buktatása után, majd öt perccel később Hudák Dávid kezezése miatt kapott büntetőt a nyírségi csapat, Kovácsréti Márk pedig mindkettőt gólra váltotta. A tíz emberrel játszó Gyirmót nem tudott váltani, így igazából nem kínálkozott lehetőség a vendégek előtt az egyenlítésre.

Hársfalvi András sokáig jól védett, de a végén hibázott (Fotó: Kovács Péter)

A Szpari viszont többször is lezárhatta volna a meccset, ehhez Novák Csanád állt a legközelebb, de ziccerben mellé gurított. A hosszabbítás során aztán egy öngóllal csak eldőlt a mérkőzés: Hársfalvi András ért rosszul egy hazaadásba, és hiába próbált menteni, a labda becsorgott a kapujába.

Bár a Vasas csak hétfő este lép pályára, a Nyíregyháza győzelmével eldőlt, hogy már egyik üldözője sem érheti be a listavezetőt, amely bajnoki címet ünnepelhet, és kilenc év elteltével nyártól újra az NB I-ben szerepelhet. 3–1

18. Mosonmagyaróvár31552125–62–37 20

Novák Csanád a harmadik nyíregyházi gól után (Fotó: Kovács Péter)

A Gyirmót hamar vezetést szerzett, de emberhátrányban nem bírta ki a nyomást (Fotó: Kovács Péter)