Nagy lépés a bennmaradás felé: a BVSC győzni tudott Kozármislenyben

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2024.05.05. 16:50
A BVSC-Zugló győzni tudott a Kozármisleny vendégeként (Szűcs Attila, archív)
Végig jól védekezett, kétszer pedig betalált a BVSC-Zugló Kozármislenyben a labdarúgó NB II 31. fordulójában, így a bennmaradásért küzdő újonc rendkívül értékes három ponttal távozott a baranyai csapat otthonából (0–2).

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–BVSC-ZUGLÓ 0–2 (0–1)
Kozármisleny, 700 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Szabó B. (Kozics, a szünetben), Ikonomu (Tóth Z., 63.), Bor (Beke P., a szünetben) – Nagy E. (Füredi, 80.), Major S. – Molnár Á., Horváth P. (Hegedűs M., 74.), Kirchner – Daru. Vezetőedző: Aczél Zoltán
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Tóth K., Hidi P. – Kelemen P. (Májer G., 63.), Mitrovics, Mucsányi Márk (Deutsch L., 84.) – Bacsa P. (Nwachukwu, 72.). Vezetőedző: Kincses Ádám
Gólszerző: Mucsányi Márk (32.), Nwachukwu (85.)
Aczél Zoltán: – Úgy szinte lehetetlen gólt szerezni, ha nem lövünk kapura. Még helyzetig is alig jutottunk el, ezzel a játékkal semmire sem mentünk. Pedig szerettünk volna segíteni a Pécsnek is, de nem sikerült. Az ellenfél jól alkalmazta a célfutballt.
Kincses Ádám: – Amit elterveztünk, vagyis a három pont megszerzését, azt tökéletesen meg is tudtuk valósítani. Az külön többleterőt adhat számunkra, hogy egy jól szereplő csapat otthonában értük el ezt a számunkra nagy sikert.

Az első félidőben – ahogy az várható volt – aktívabban lépett fel a Kozármisleny, de a támadásépítésbe sok hiba csúszott, és az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak. A BVSC zártan védekezett, és a kontrákban bízott. A mislenyi védelem bizonytalankodása után Mucsányi Márk kapott ajándéklabdát, és higgadtan ki is használta a lehetőséget. Az első félidő hátralévő részében továbbra is meddő fölényben játszott a hazai csapat.

A második félidőre kettőt változtatott Aczél Zoltán, a hazaiak vezetőedzője, a játék képe azonban nem változott. Mezőnyfölényben játszott ugyan a Kozármisleny, ám nagy gólhelyzetet nem tudott kialakítani, az egy emberként védekező BVSC pedig a hajrában egy kontrából, Nwachukwu révén eldöntötte a három pont sorsát. Az újonc BVSC-Zugló ezzel nagy lépést tett az NB II-ben maradás felé, mert már négy pont az előnye a legjobb kieső helyen tanyázó PMFC-vel szemben. 0–2

18. Mosonmagyaróvár31552125–62–37 20

Köszöntjük kedves olvasóinkat. Meglátjuk, mire megy az ötödik helyet hosszú ideje birtokló, a legutóbbi két bajnokiját megnyerő Kozármisleny az újabb edzőváltást követően a Csákvárt legyőző, és ezzel jelenleg bennmaradásra álló, újonc BVSC-Zugló ellen.