Hévíz-Kecskemét 2-0 (0-0)

A mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDREA mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDRE
2002.07.28. 21:18
GÓLSZERZÔ:Fred az 57. percben, Fonnyadt szöglete után nyolc méterről fejelt a kapuba (1–0). Fonnyadt 10 méterről félmagasan a kapu közepébe bombázott (2–0)SÁRGA LAP:Buza (Pintér felvágásáért) a 16., Pintér (Szabó Balázst rúgta fel) a 40., Kislőrincz (Czafitot buktatta) a 66., Fred (szabadrúgás akadályozásáért) a 67., Kónya (labdaelrúgásért) a 75., Szirtesi (Horváth R. felvágásáért) a 83., Tebeli (Kislőrinczcel szembeni szabálytalanságért) a 84., Horváth R. (labdaelrúgásért) a 90. percbenSZÖGLETARÁNY: 9:4 (5:1)Az első percben a Hévízben újoncnak számító Fred közeli fejesét Nagy Zsolt bravúrral az alapvonalon túlra hárította. Ebben a játékrészben a legtöbb színt a Nagykanizsáról visszatérő Szabó Balázs villanásai jelentették. A vendégek a 32. percben lőttek először kapura, Kalina Tibor lapos lövését Gelencsér Csaba megfogta. Fordulás után előbb Fred ruganyossága és fejelőkészsége, majd Fonnyadt Balázs lövőereje jelentett megoldhatatlan feladatot a vendégek számára. A kecskemétiek ezután kitámadtak, de egy felső lécet leszámítva kevés helyzetük akadt, míg a túloldalon Buza Barnabás hibázott el egy komoly lehetőséget. A küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a kapura lényegesen veszélyesebb zöld-fehérek teljesen megérdemelten győztek.MESTERMÉRLEGPusztai László: – Mindig fontos a jó kezdés, sikeresen túl vagyunk az első megmérettésen, de a neheze ezután következik.Kiprich József: – Gratulálok a Hévíznek, eddig a góllövés volt az erősségünk, de ma kimaradtak a lehetőségeink.