Átgázolt a Dunaferren a bajnok Kazincbarcika

DOROS LÁSZLÓ, GÖB SÁNDORDOROS LÁSZLÓ, GÖB SÁNDOR
2004.02.07. 21:15
A barcikaiak tetszetős játékkal rajt-cél győzelmet arattak a hatvanöt percig tartó találkozón. A mérkőzés egyes időszakaiban a hazaiak már igazi tudásukból is felvillantottak valamit, szurkolóik legnagyobb örömére.
Az 1–4. helyért
Vegyész RC-Kazincbarcika–Dunaferr 3:0
(19, 14, 14)

Kazincbarcika, 350 néző. V: Donkó, Ujházi
KAZINCBARCIKA: SCHILDKRAUT 2, Tóth G. 6, SZAFRONOV 14, TOMANÓCZY 10, Jánosi 7, Szekeres 7. Cs: BENCSIK (liberó). Edző: Daniel Oravec
DUNAFERR: Szabó G. Németh Sz. 4, Kovács Z. 6, TÓTH T. 10, Mózer 9, Forgó 1. Cs: Németh G. (liberó), Tóth G. 1, Bokor, Pajor 1. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 8:4, 12:8, 17:12, 20:14, 20:17. 2. játszma: 6:0, 9:2, 15:6, 19:10, 23:12. 3. játszma: 4:4, 9:6, 16:10, 21:12

Az első játszmában elképesztő hibaszázalékkal nyitottak a csapatok, ráadásul a vendégek a kibontakozó ütéspárbajban is rosszul céloztak, így egyenes út vezetett a részhajrá elvesztéséhez. A dunaújvárosiak kockázatvállalását a folytatásban sem kísérte siker, a hazaiak rendre áttörhetetlen sáncot emeltek a nem túl acélos kísérletek megfékezésére.
A hitüket vesztő és egyre jobban elbizonytalanodó dunántúliak a második játszmában jószerével ellenállás nélkül adták meg magukat – hiába cserélt feladót Ruffing Péter edző. A harmadik etapban 4:4-ig együtt haladtak a felek, majd a barcikaiak erőteljes nyitásokkal szétzilálták ellenfelük hadállásait, és könnyed, olykor tetszetős játékkal rajt-cél győzelmet arattak a hatvanöt percig tartó találkozón. A mérkőzés egyes időszakaiban a hazaiak már igazi tudásukból is felvillantottak valamit, szurkolóik legnagyobb örömére.
Az állás
1. Kométa 15 15 45:6 30
2. Kazincbarcika 15 12 3 38:14 27
3. Dunaferr 15 10 5 34:18 25
4. Kecskemét 15 9 6 34:21 24
Az 5–8. helyért
Dági SE–Papiron SC-Szeged 3:0 (18, 19, 19)

Dág, 100 néző. V: Vári P.
DÁG: Oszuska G, OSZUSKA II Z. 8, Szauter 3, ZIRIG 8, Oszuska I. Z. 4, Haltrich 4. Cs: BAGICS (liberó), Horváth G. 1, Torda 1. Edző: Bognár Ellák
SZEGED: Ézsiás 2, Baksa 2, NACSA 4, Szűcs 4, Péter, NAGY A. 10. Cs: Bojti. Játékos-edző: Szűcs Imre
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:6, 16:13, 20:14, 23:17. 2. játszma: 5:4, 8:6, 13:12, 15:15, 21:19. 3. játszma: 1:4, 6:6, 11:9, 15:11, 20:14, 21:18

Holczer Lajos játékvezető nem érkezett meg a találkozóra, így Vári Péter egyedül vezette a mérkőzést. Tavaly éppen Dágon törte meg nyeretlenségi sorozatát a Szeged, ám ismételni nem tudott.